Jak zapada się piasek? Rozumienie śmierci nastolatków z Jersey Shore

Piasek zapada się, zabił jednego nastolatka, a drugiego zranił na Jersey Shore zwróciło ponownie uwagę na niebezpieczeństwo czające się na plażach, które jest podobno bardziej śmiercionośne niż ataki rekinów.

Levi Cavelry, 18 lat, został zabity, a jego 17-letnia siostra zraniła się, gdy dziura, którą kopali w piasku, zawaliła się na nich na Ocean Beach w Tom’s River Tuesday.

Wiele osób zastanawiało się, jak może dojść do zawalenia się piasku – ale sytuacje życia i śmierci są częstsze, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę, powiedział Tom Gill, rzecznik Amerykańskiego Stowarzyszenia Ratownictwa, do którego należą ratownicy i ratownicy wodni.

„Ludzie są podekscytowani i nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, na jakie się narażają” – powiedział Gill The Post.

Zapadki mogą się zdarzyć nieoczekiwanie, gdy piasek pod powierzchnią wysycha, pozostawiając ratownikom cenne minuty na uratowanie kogoś, gdy narasta ciśnienie.

„Dzieje się tak, gdy ludzie kopią w całkowicie niestabilnym środowisku” – powiedział Gill. „Piasek nie jest przeznaczony do pozostawania w jednym miejscu i nie utrzyma się”.

Otwory wykopane w piasku są bardziej podatne na zapadanie się z ziarnami podobnymi do ułożonych na sobie maleńkich kulek, wyjaśnił ekspert Delmarva teraz w wyjaśnieniu z 2017 r. na ten temat.

Levi Caverly zmarł po tym, jak dziura w piasku, którą on i jego siostra kopali, zawaliła się na nim, miażdżąc go pod presją.
Facebook / Levi Caverly

„Pomyśl o tym jak o zamku z piasku, gdzie jeśli dodasz trochę wody do piasku, możesz osiągnąć nawet kąt 90 stopni” – powiedział gazecie Stephen Van Ryswick, szef Programu Geologii Przybrzeżnej i Środowiskowej w Maryland Geology Survey. …

„Woda utrzymuje to w całości. Jednak zbyt dużo wody spowoduje jego upłynnienie. Jeśli dodasz do zamku wiadro wody, wszystko się opadnie.

Według publikacji, ściany piasku stają się kruche, gdy ziarna wysychają i mogą szybko uwięzić kogoś i wywierać na niego nacisk równy 13-15-letniemu chłopcu stojącemu na twoim tułowiu.

Levi Caverly i jego rodzina na plaży przed śmiercią.
Ostatnie zdjęcia Levi Caverly’ego z rodziną na chwilę przed śmiercią.

Ratownicy próbujący odkopać kogoś uwięzionego muszą radzić sobie z przesuwającym się piaskiem.

Wydaje się, że istnieje niewiele wyczerpujących danych na temat zgonów w wyniku zawalenia się piasku, ale w USA w latach 1990-2006 było co najmniej 16 zgonów w wyniku zawalenia się piasku w porównaniu z 12 śmiertelnymi atakami rekinów w tym samym okresie, zgodnie z danymi z University of Florida. Profesor Harvard Medical School udokumentował 52 przypadki osób pochowanych w zawaleniach piasku i 31 przypadków, w których ludzie zginęli w latach 1997-2007, zgodnie z NBC Waszyngton.

W latach 2007-2017 dr. Bradley Ramon powiedział, że słyszał o kolejnych 25 przypadkach.

Scena tragedii jest teraz wypełniona i zastąpiona małym pomnikiem utworzonym z kawałka dryfującego drewna i szyszki sosny.
Scena tragedii jest teraz wypełniona i zastąpiona małym pomnikiem utworzonym z kawałka drewna i szyszki.
Steve White

Śmierć Cavelry’ego nastąpiła zaledwie trzy dni po tym, jak 13-letni chłopiec z Utah został zabity w pozornym zawaleniu się wydmy. Młody Ian Spendlove zmarł po tym, jak został uwięziony w zawalonej dziurze kopał w Coral Punk Sand Dunes State Park.

Inne niedawne incydenty obejmują 35-letniego mężczyznę, który zmarł w 2018 roku z powodu obrażeń utrzymywany podczas kopania tunelu przez wydmę na plaży na Florydzie. . W tym samym roku, a Zmarł 12-letni harcerz kiedy podczas kopania w Michigan zawaliła się na niego wydma.

Z drutami pocztowymi

.

Leave a Comment