Jalen Brunson dobry ruch dla Knicks

Na papierze to dobry ruch. Knicks wypełnili ogromną dziurę w punkcie rozgrywającym przez zgadzając się z Jalenem Brunsonem na czteroletnią umowę o wartości 104 mln USDdodając gracza, który rośnie w siłę, dopiero wkracza w swoją silną pozycję.

Ale Jeff Van Gundy powiedział, że widzi to jako coś więcej. Powiedział, że wierzy, że to znak, aby poprawić kulturę drużyny, że Knicks sprowadzili gracza, który nie tylko zapewni więcej punktów, rozgrywania i obrony, ale także podniesie poziom wszystkich wokół niego.

[Brunson] wnosi poziom ducha rywalizacji, inteligencja i powaga, których absolutnie potrzebuje każda drużyna w tej lidze” – powiedział The Post Van Gundy, były trener Knicks i analityk ESPN. „Nie ma wielu naprawdę dobrych, poważnych zawodników, którzy są dostępni i myślę, że Knicks powinni być bardzo, bardzo szczęśliwi i dumni, że dostali jednego z nich.

„Dowie się, co musi zrobić, aby dać swojej drużynie największą szansę na wygraną i cokolwiek to może być. Jeśli oznacza to zdobycie większej liczby punktów, to świetnie. Jeśli oznacza to obsługę większej ilości, świetnie, tworzenie większej liczby ujęć lub granie z facetami, którzy tworzą. Uwielbiam jego wszechstronność”.

Jalen Brunson i Jeff Van Gundy
Obrazy Getty

Van Gundy poprzedził wywiad, przyznając się do odrobiny uprzedzeń. Zna 25-letniego Brunsona od 3 roku życia. Van Gundy trenował ojca Brunsona, Ricka, najpierw, gdy był w gimnazjum na lokalnych obozach, a później w Knicks. Ma silne relacje z rodziną.

To z kolei jest jednym z powodów, dla których tak mocno odczuwa ten ruch. Obserwował, jak Brunson rozwija się od All-American McDonald’s w liceum do dwukrotnego mistrza kraju w Villanova do przełomowej gwiazdy ostatniego sezonu. Van Gundy zna etykę pracy, która ukształtowała Brunsona i oddanie, z jakim traktuje swoje rzemiosło.

Gdy Brunson wszedł do draftu NBA w 2018 roku jako Narodowy Gracz Roku w koszykówce uniwersyteckiej, większość skautów przewidywała, że ​​produkt Villanova będzie wsparciem dla kariery. Brakowało mu atletyki i surowych narzędzi fizycznych innych strażników z jego klasy. Ale Brunson z każdym rokiem poprawiał się w lidze i kończy sezon, w którym notował najwyższe w karierze punkty (16,3), asysty (4,8), zbiórki (3,9) i minuty (31,9). W play-off prowadził Mavericks przez większość zwycięstwa w pierwszej rundzie nad Jazzem, podczas gdy Luka Doncic odpadł, i pomógł im dotrzeć do finału Konferencji Zachodniej, zdobywając 21,6 punktu przy 46,6 procentach strzelania w 18 meczach play-off.

– Myślę, że to, kim jest, jest graczem znaczącym w NBA – powiedział Van Gundy, ostatni trener Knicks, który poprowadził zespół do drugiej rundy play-offów. „To, co zawsze robił, to poprawa, a poważni gracze stopniowo poprawiają całą swoją karierę, szczególnie w swoich najlepszych latach, a on dopiero zaczyna osiągać szczyty”.

„Nie mam wątpliwości, że będzie się dalej rozwijał i poprawiał, ponieważ jest tak poważny. Głupcy nie stają się lepsi. Poważni gracze wciąż stają się lepsi, ponieważ to dla nich ważne.

Jego dotychczasowa kariera w NBA i czas poprzedzający ten w Villanova potwierdzają to. Brunson to zawodnik, który staje się lepszy. On wygrywa. The Knicks, którzy ostatnio wygrali serię play-offów w 2013 roku i tylko raz dotarli do postsezonu w ciągu ostatnich dziewięciu sezonów, przydałoby się więcej takich graczy jak on.

„Nie mogę przecenić tego, że jego poważne podejście do gry, poprawy i wygrywania jest absolutnie tym, czego potrzebuje zespół, który rozpoczyna trudny rok” – powiedział Van Gundy. „Nie znajdziesz zbyt wielu tych facetów w wolnej agencji, których możesz dostać. To były wyjątkowe okoliczności.

„Myślę, że był bardzo, bardzo szczęśliwy w Dallas, ale jest to dla niego niesamowita okazja, aby każdego wieczoru rzucić sobie wyzwanie bycia obrońcą punktu startowego w tej lidze. Myślę, że zareaguje wyjątkowo dobrze”.

.

Leave a Comment