Jason Kidd zirytowany selekcją strzałów Dallas Mavericks po tym, jak stracił prowadzenie w grze 2

SAN FRANCISCO – Trener Jason Kidd obwiniał zespół Dallas Mavericks o jednowymiarowe, ofensywne podejście za utratę 19-punktowej przewagi w piątkowej przegranej 126-117 z Golden State Warriors, krytykując swoją drużynę za zbyt mocne wystrzelenie rzutu za 3 punkty podczas meczu 2 finałów Konferencji Zachodniej.

Według badań ESPN Stats & Information, Mavs wykonał 21 z 45 3-punktowych prób w grze, co odpowiada trzecim pod względem liczby trójkom podczas przegranej w play-off w historii NBA. Ale Kidd jako główny problem wymienił wybór strzałów Dallas z trzeciej kwarty, kiedy Mavs mieli 13 punktów i wypadli 2 z 13 na 3s.

„Kiedy idziesz 2 na 13 i polegasz na 3, możesz zginąć przez 3” – powiedział Kidd po tym, jak Warriors objęli prowadzenie w serii 2:0. „I zginęliśmy w trzeciej kwarcie, strzelając tyle trójek i wymyślając tylko dwie”.

Mavs dotarły do ​​finałów Konferencji Zachodniej w dużej mierze dzięki ich płodnej strzelaninie za trzy punkty. Rozkwitali dzięki supergwiazdowej straży Luka Doncic zaaranżowanie ofensywnego ataku pięciokrotnego z rezerwą typu „łap i strzel” Maxi Kleber granie znacznie dłużej niż starter Dwighta Powella w centrum przez cały postseason. Dallas prowadzi w lidze pod względem zdobytych 3 punktów (15,6 na mecz) i prób (41,1) podczas tych play-offów, strzelając 37,9% zza łuku.

W przegranej pierwszej grze z Warriors, Mavs wypadli 11 z 48 z zakresu 3 punktów, ale Kidd zachęcił swój zespół tego wieczoru, by nadal przyglądał się otwarcie. Mavs zbudowali swoją dużą przewagę w Chase Center w piątek wieczorem dzięki ostrej strzelaninie, ponieważ w pierwszej połowie byli 15-z-27 z zakresu 3 punktów. Potem studnia wyschła w trzeciej kwarcie, kiedy Warriors przebili Mavs przewagą 25-13.

„To znaczy, wyglądaliśmy świetnie” – powiedział strażnik Mavs Jalen Brunson, który zdobył 31 punktów w strzelaniu 11 z 19, w tym 5 z 7 z zakresu 3 punktów. „Kiedy jesteśmy otwarci, będziemy strzelać. Mamy wielu facetów zdolnych do oddawania strzałów, odrzucania strzałów. Więc myślę, że dopóki jesteśmy otwarci i oddamy właściwe strzały, wykonując dodatkowe podanie, robiąc to, co robimy, mamy zaufanie do wszystkich, ufam, że wszyscy to powalą ”.

Ale Kidd, który nie zdecydował się na przerwę, gdy Warriors wykonali swój bieg w trzeciej kwarcie, uważał, że Mavs powinni być bardziej agresywni poza dryblingiem, gdy ich skoczkowie przestali spadać. Dallas był 3 z 6 w próbach za 2 punkty w trzeciej kwarcie, a Mavs wykonali tylko cztery rzuty wolne, mimo że byli w premii za ostatnie sześć minut.

“Jeśli zrobisz [3s], to świetnie, ale musisz tylko zrozumieć, że jeśli spudłujesz cztery z rzędu, nie możesz wziąć piątego, „Dzieciak powiedział.” Musisz to zrobić. To po prostu zbytnio stresuje ciebie i twój zespół, ponieważ jeśli nie zatrzymujesz się na drugim końcu, zamienia się to w wybuch ”.

Warriors nadal tracili dwa punkty pod koniec trzeciej kwarty. Pierwsze prowadzenie Golden State objęło dopiero rezerwowy napastnik Otto Porter Juniorza trzy punkty .. na otwarcie posiadania czwartej kwarty. Tama przerwała obronę Dallas w czwartym meczu, kiedy Warriors zdobyli 43 punkty w strzelaniu 15 na 19.

„Gramy w obronę, kiedy gramy w ofensywę i nie gramy w obronę, kiedy nie możemy zdobyć bramki” – powiedział Kidd. „To jest coś, co musimy poprawić o tej porze roku”.

Golden State, który miał sześciu strzelców w dwucyfrowych wynikach prowadzonych przez Stephen Curry32 punkty, zdominowane przez Dallas w punktacji farby z marginesem 62-30. Doncic zakończył z 42 punktami i ośmioma asystami, wygrywając 12 z 23 z parkietu i 5 z 10 na 3s.

Był to siódmy 40-punktowy występ w playoff w karierze 23-latka, dorównujący Dirkowi Nowitzkiemu najbardziej w historii serii. Ale Mavowie mają tylko 2-5 punktów, gdy Doncic zdobywa 40 lub więcej.

Doncic, podobnie jak po kilku porażkach z Phoenix Suns w poprzedniej serii, uważał, że Mavs popełnił błąd, nie jeżdżąc częściej.

„Nie atakowaliśmy farby tak bardzo” – powiedział Doncic. „Ale musieliśmy bardziej atakować farbę, tak jak oni. Oni często atakowali farbę. Mają dwóch najlepszych strzelców na świecie i nadal atakują farbę. Więc myślę, że musimy mniej polegać na 3. “