Jeśli Utah Jazz wpadnie w ręce Mavericks, czy będzie to punkt zwrotny? | Opinia

W dół 3-2 w ich seria play-off pierwszej rundy z Dallas Mavericks, Utah Jazz stoją przed dużą szansą na ponowne wczesne odejście z sezonu posezonowego, ale może być coś więcej. Czy może rozpocząć poważną metamorfozę zespołu?

Jazz może rozważyć wysadzenie listy i rozpoczęcie od nowa. Na pierwszy rzut oka może to zabrzmieć śmiesznie – ta drużyna wygrywa wiele meczów – ale jeśli celem franczyzy jest zdobycie mistrzostwa, to dokąd zmierzają?

Jazz, za Statmuse, to czwarta najbardziej zwycięska drużyna w NBA w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Milwaukee Bucks prowadzi z 257 zwycięstwami, a za nimi Philadelphia 76ers z 246, Toronto Raptors z 245, Jazz z 243 i Denver Nuggets z 241. Ale w tym samym pięcioletnim okresie Jazz znalazł się dopiero na 12. miejscu playoff wygrywa, z 18 (na 16 przegranych).

To już szósty rok z rzędu, kiedy awansowali do play-offów, ale nigdy nie przeszli przez drugą rundę. Jeśli przegrają kolejny mecz z Mavericks, odejdą w pierwszej rundzie po raz trzeci w ciągu czterech lat.

Ile więcej może dać Jazz? W zeszłym sezonie mieli najlepszy rekord w całym NBA. Po wygraniu dwóch pierwszych gier w meczu play-off drugiej rundy z LA Clippers, przegrali cztery z rzędu, ostatnie dwa były supergwiazdą Kawhi Leonard został odsunięty na bok z kontuzją. Oni przegrał ostatnią partię, mając 25-punktową przewagę w drugiej połowie. To było jedno z najbardziej rozczarowujących i bolesnych końcówek w historii jazzu, zmarnowana okazja.

Nadzieje Jazz na pokonanie Mavericksów w obecnych play-offach zostały poważnie zagrożone, gdy przegrali dwa z pierwszych trzech meczów, podczas gdy inna supergwiazda, Luka Doncic, odpadł z powodu kontuzji. Wrócił do gry 4 – Jazzowe zwycięstwo w Salt Lake – i Gra 5 – przytłaczająca strata 102-77 Jazz w Dallas.

Więc jeśli celem jest mistrzostwo, a szaleństwo polega na robieniu tego samego w kółko i oczekiwaniu innych wyników, to czy zmiana może nadejść? Albo to, albo franczyza może utrzymać status quo i być usatysfakcjonowana zespołem, który zapewnia fanom mnóstwo rozrywki i sukcesów w sezonie zasadniczym, a wszystko poza tym jest premią.

Więc jeśli celem jest mistrzostwo, a szaleństwo polega na robieniu tego samego w kółko i oczekiwaniu innych wyników, to czy zmiana może nadejść?

Kolejną kwestią do rozważenia jest wiek zespołu. Zarządzanie jazzem mogłoby być bardziej skłonne do cierpliwości, gdyby zespół nie znajdował się na starszym końcu skali wiekowej. Donovana Mitchellagłówny bohater zespołu, ma tylko 25 lat, ale Bojan Bogdanovic ma 33 lata i Mike Conley 34; to dwóch z czterech graczy powyżej 30 roku życia. Conley grał już 15 lat w profesjonalnej grze, o jeden więcej niż Bogdanovic.

Jazz zajęli drugie miejsce wśród najstarsze drużyny w NBA wchodzącego w tym sezonie, zgodnie z wiadomościami sportowymi. Tylko Lakers (30,0) byli starsi. Następny był Jazz i Nets z wynikiem 28,1.

Celtics (25,9), Grizzlies (24,2), Timberwolves (24,3), Pelicans (25,0), Raptors (25,2) i 76ers (25,8) to młode drużyny, które zyskują na popularności. Jazz dzieli Konferencję Zachodnią z wieloma najlepszymi młodymi zespołami w lidze.

Bucks, Warriors i Lakers są na starszym końcu skali, ale wszyscy mają ostatnie mistrzostwa do pokazania na swoje lata.

Jazz pokazali już, że nie boją się wstrząsać. W marcu sprzedali 34-letniego Joe Inglesa krótko po tym, jak doznał kontuzji kolana kończącej sezon. Był dobrym graczem Jazz przez osiem lat i ulubieniec fanówale wymienili go na dwóch graczy, którzy nie byli w rotacji ich drużyny.

Może to był pierwszy ruch z serii nadchodzących ruchów, aby zmienić zespół.

Leave a Comment