Jeśli zauważysz osłabienie nóg, sprawdź, czy nie ma niewydolności serca — najlepsze życie

Niewydolność serca to poważna przewlekła choroba, która pojawia się, gdy mięśnie serca nie są w stanie pompować krwi tak, jak powinny. CDC szacuje, że obecnie około 6,5 miliona Amerykanów żyje z potencjalnie śmiertelną chorobą. Chociaż niewydolność serca jest stanem postępującym, który zwykle pogarsza się z czasem, eksperci twierdzą, że niektóre przypadki można odwrócić za pomocą leczenia i interwencji związanych ze stylem życia. Pierwszym krokiem jest rozpoznanie objawy niewydolności serca aby zidentyfikować problem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o jednym z kluczowych objawów, które eksperci twierdzą, że możesz zauważyć w nogach i jak może to powodować dalsze komplikacje.

ZWIĄZANE Z: Nowe badanie mówi, że picie tego dnia może zmniejszyć ryzyko niewydolności serca.

Shutterstock

Eksperci ostrzegają, że w nogach jest jedno uczucie, którego nigdy nie powinieneś ignorować, jeśli chodzi o zdrowie serca. „Osoby z niewydolnością serca często mają osłabienie mięśni nóg”, mówi badanie z 2013 r. przeprowadzone przez naukowców z UCLA we współpracy z National Heart, Lung and Blood Institute (NHLBI).

Oddzielne badanie z 2009 r. opublikowane przez American Heart Association w czasopiśmie Krążenie: niewydolność serca zauważa, że ​​„pacjenci z przewlekłą niewydolnością serca (HF) często doświadczają osłabienie mięśni szkieletowych to ogranicza sprawność fizyczną. Mechanizmy leżące u podstaw osłabienia mięśni nie zostały jednak jasno określone – napisali naukowcy.

ZWIĄZANE Z: Eksperci ostrzegają, że nie robienie tego przed snem może ranić serce.

Młody profesjonalny lekarz lekarz konsultacji starego pacjenta płci męskiej, rozmawiając z starszym klientem dorosłym mężczyzną podczas wizyty kontrolnej.
fizkes / Shutterstock

ten Krążenie Badanie przetestowało hipotezę, że niewydolność serca prowadzi do osłabienia nóg poprzez zmianę „ilości i funkcjonalności cząsteczki miozyny”, białka, które przekształca energię chemiczną w energię mechaniczną, powodując ruchy mięśniowo-szkieletowe. Utrata tego białka ostatecznie prowadzi do „osłabienia mięśni i ograniczenia ćwiczeń u pacjentów” z niewydolnością serca, uważają autorzy badania.

Naukowcy z UCLA dodają, że wiadomo, że nieprawidłowa aktywacja współczulnego układu nerwowego (SNS) występuje w: osoby z niewydolnością sercai sugerują, że może to również przyczynić się do osłabienia mięśni u pacjentów z niewydolnością serca.

Potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć, dlaczego osoby z niewydolnością serca często doświadczają osłabienia nóg.

starsza para szczęśliwie ćwiczy
Shutterstock

Osobom cierpiącym na niewydolność serca często doradza się, aby schudli jako sposób na spowolnienie postępu ich choroby, zauważa badanie UCLA. „Jednak wiele osób z niewydolnością serca rozwija osłabienie mięśni nóg, co może utrudniać ćwiczenia” – wyjaśniają autorzy badania. U niektórych pacjentów może to wywołać cykl przybierania na wadze i progresywnie pogorszenie objawów serca.

Dobre wieści? Klinika w Cleveland ma wytyczne dotyczące ćwiczeń specjalnie zaprojektowany dla osób z niewydolnością serca. Zalecają rozpoczęcie powolnego i stopniowego zwiększania całkowitej długości ćwiczeń, ćwiczenie w odstępach od pięciu do dziesięciu minut i próbowanie niektórych ćwiczeń aerobowych, które odciążają nogi, między innymi.

Aby uzyskać więcej wiadomości zdrowotnych wysyłanych bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszego codziennego biuletynu.

Mężczyzna w średnim wieku cierpiący na bóle w klatce piersiowej lub potencjalnie zawał serca
iStock

Według Kliniki Mayo jest ich kilka oznaki niewydolności serca oprócz słabości nóg, o których należy pamiętać. Obejmują one duszność podczas ćwiczeń lub podczas leżenia, zmęczenie, obrzęk kończyn dolnych, uporczywy kaszel lub świszczący oddech, obrzęk brzucha, przyrost masy ciała, nudności i brak apetytu.

Oznaki, że niewydolność serca stała się nagłym przypadkiem, obejmują ból w klatce piersiowej, omdlenia lub silne osłabienie, szybkie lub nieregularne bicie serca, ciężką duszność lub uporczywy kaszel który wytwarza różową pianę lub śluz.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli zauważysz objawy niewydolności serca, i zadzwoń pod numer 911, jeśli wystąpią nagłe objawy choroby.

ZWIĄZANE Z: Jeśli czujesz to w stopach, ryzyko zawału serca gwałtownie rośnie.

Leave a Comment