Jimmy Butler prowadzi Miami Heat z powrotem do finałów Konferencji Wschodniej

PHILADELPHIA – Miami Heat po raz drugi w ciągu trzech lat udają się na finały Konferencji Wschodniej po tym, jak w czwartek wieczorem zakończyli Philadelphia 76ers 99-90 w meczu 6 ich drugiej rundy.

Jak to miało miejsce w całej serii, było Jimmy Butler który był liderem, gdy jego zespół najbardziej go potrzebował. Po wygraniu zaledwie 3 do 10 w pierwszej połowie, Butler zaczął grać w trzeciej kwarcie, zdobywając 14 ze swoich 32 punktów, prowadząc swój zespół przez linię mety.

„Jimmy jest świetnym zawodnikiem” – powiedział trener Heat Erik Spoelstra o Butler. „Myślę, że jest jednym z najlepszych konkurentów w tym zawodzie. Myślę więc, że wiele rzeczy ginie w tłumaczeniu. Ponieważ ta liga czasami staje się młodsza, myślę, że w końcu chodzi o rzeczy, które nie dotyczą wygrywania.

Konkuruje na obu końcach. Jest niezwykle skutecznym graczem ofensywnym. A kiedy skupia się tylko na kierowaniu zespołem do zwycięstwa, wszystkie inne rzeczy są po prostu nieistotne – że wielu graczy i drużyn jest w to wciągnięte. nie wciągnięty w te rzeczy. Chodzi po prostu o zrobienie wszystkiego, aby wygrać mecz. ”

Centrum ciepła Bam Adebajo nazwany Butler „silnikiem” grupy Heat, a w wieku 32 lat Butler gra z pewnością siebie, jaką wykazał podczas rundy play-off 2020 Bubble, gdzie zapewnił Heat w ciągu dwóch zwycięstw od mistrzostw NBA.

Butler wyjaśnił, że powodem, dla którego czuje się tak komfortowo zamykając wielkie mecze, jest przekonanie, że reszta grupy Heat w nim zaszczepiła.

„Myślę, że zaufanie moich kolegów z drużyny i trenerów we mnie pokłada, to bardzo dużo” – powiedział Butler. „Naprawdę podniecają mnie tam, a ja po prostu idę grać. Próbuję wszystkiego, co w mojej mocy, aby upewnić się, że wygramy… po prostu ufają mi we wszystkim”.

Oprócz inspirowanej sztuki Butlera, Max Struś podniósł ofensywę w drugim meczu z rzędu, zdobywając 16 ze swoich 20 punktów w pierwszej połowie, jednocześnie nadając ton drużynie Heat, która była pewna, że ​​odrzuci strzały po przejściu zaledwie 14-na-65 z poza łukiem podczas przegranych w Igrzyskach 3 i 4 w Filadelfii.

Joel Embiidkontuzje były głównymi wątkami fabularnymi, zarówno w trakcie, jak i w trakcie serialu. Ale to ogólny występ Butlera wysunął się na pierwszy plan w ciągu ostatniego półtora tygodnia, gdy Embiid, który również borykał się z kontuzją więzadła kciuka, a także złamaniem oczodołu, miał trudności z uzyskaniem tego samego typu występów kalibru MVP to określiło jego regularny sezon.

Butler mówił otwarcie przed i przez całą serię o tym, jak wielki szacunek miał dla Embiida i jak bardzo ich przyjaźń wzrosła, odkąd byli kolegami z drużyny przez większość sezonu 2018-19. Butler przyznał, że był taki moment, w którym myślał, że przez długi czas będzie kolegą z drużyny z Embiidem w Filadelfii, ale „nie wyszło”.

– Nie narzekam – powiedział Butler. „Uwielbiam być tutaj w Miami. Uwielbiam grupę facetów, którą mamy i nie zmienię niczego, co się wydarzyło. Jestem tu z jakiegoś powodu i zamierzamy unosić się na tej fali i zabrać ją z powrotem do 305 Przygotuj się do kolejnej rundy i pracuj nad tym, aby zdobyć mistrzostwo.”

Butler powiedział, że nie był napędzany przez grę przeciwko swojej poprzedniej drużynie w tej serii, zauważając, że chociaż był moment, w którym myślał, że zostanie, „pewne rzeczy się wydarzyły” i ruszył dalej.

„Teraz jestem tam, gdzie należę” – powiedział Butler. „Myślę, że dawno temu powinienem być, miejsce, w którym jestem mile widziany. Jestem bardzo wdzięczny trenerowi Pat [Riley] uwierzył we mnie, trener Spo, a potem powiedzieli: „Jo, po prostu idź. Zastanów się, jak doprowadzić nas tam, dokąd chcemy się udać. I jestem na dobrej drodze, aby to zrobić. Próbuję wam wszystkim powiedzieć, że nie dam rady bez tych facetów z tej listy. Wierzą we mnie, ja wierzę w nich i to działa.”

Po chwiejnym meczu 1, w którym wyszedł z boiska tylko 5 na 16, Butler znalazł swój rytm i zbliżył swoją grę do poziomu, na którym grał w play-off w 2020 roku. Butler miał łącznie 73 punkty w grach 3 i 4 i zgarnął 23 punkty, dziewięć zbiórek i sześć asyst podczas kluczowego zwycięstwa w piątym meczu we wtorek wieczorem.

Teraz Heat czeka na zwycięzcę serii Milwaukee Bucks-Boston Celtics. Bucks mają przewagę w serii 3-2. Gra 6 z tej serii jest piątkowa noc w Milwaukee. Mecz Bucks-Heat oznaczałby trzeci z rzędu sezon, w którym obie drużyny spotkały się w fazie playoff. Heat pokonał Bucksów w półfinałach Konferencji Wschodniej w 2020 r., zanim Bucks pokonali Heata w ćwierćfinale Konferencji Wschodniej w 2021 r.

Z Butlerem na czele, Heat jest przekonany, że może znaleźć drogę przez drużynę, w której zagrają jako następny.

„Staje się niesamowicie zdesperowany w bliskich meczach lub gdy widzi światło na końcu tunelu, aby zamknąć drużynę” – powiedział Spoelstra o Butler. „Nie pozostawi tego przypadkowi. I widziałeś to dziś wieczorem. Był genialny przez całą serię… widział okazję” Hej, mamy okazję to zakończyć dziś wieczorem. „Nie zamierzał pozwolić . to przejdź do [Game] siedem. ”

.

Leave a Comment