„Każda kobieta, która przeszła cesarskie cięcie, powinna być z siebie taka dumna”

Lea Michele cieszyła się „cennym czasem” z synem Everem podczas pandemii. (Zdjęcie: Getty; projekt: Quinn Lemmers)

Witamy w Tak mini sposobyYahoo Life rodzicielstwo seria o radościach i wyzwaniach związanych z wychowaniem dzieci.

Lea Michele jest przyzwyczajony do adaptacji. Od zabierania jej talentów na Broadwayu do telewizji wszędzie podczas swojej kadencji Radość, zmiana jest czymś, z czym piosenkarka i aktorka są bardziej niż zaznajomieni. Jednak macierzyństwo ma sposób na rzucanie potężnymi podkręceniami, na które nawet najbardziej wyposażone oczekujące matki nie mogą się przygotować. W przypadku Michele powiedziano jej, że będzie musiała urodzić swoje pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie zamiast przez pochwę, jak planowała.

„Całkowicie musisz odpuścić kontrolę i po prostu mieć wiarę. A to jest dla mnie naprawdę trudne”, mówi 35-letnia Michele w Yahoo Life So Mini Ways o powitaniu syna Ever w sierpniu 2020 roku z mężem Zandym Reichem.

„Miałem wielką rozmowę ze szpitalem, zanim urodziłem dziecko i odesłali cię do domu z tą grubą księgą wszystkiego, czego możesz się spodziewać po swoim doświadczeniu porodu w szpitalu i było to jak sto stron – a 95 lub 96 stron było wszystko o porodzie pochwowym i podali tylko pięć stron na temat tego, czego można się spodziewać po cesarskim cięciu, gwiazda dodaje.

Michele uważała się za ważnego planistę i czuła się nieprzygotowana do tak dużej operacji.

„Cięcie cesarskie to operacja; wcina się głęboko w brzuch i, wiesz, oczekuje się, że… [after birth] dbaj o siebie, opiekuj się dzieckiem i wróć na nogi jak dzień później. I to jest niewiarygodne – mówi.

Pomimo początkowych wahań przed zabiegiem, mówi, że jej doświadczenie sprawiło, że spojrzała na cesarskie cięcie w zupełnie nowym świetle.

„Myślę, że kobiety mają poczucie porażki po cesarskim cięciu, [thinking] „Nie wykonaliśmy całej tej samej pracy” – zauważa – przez 90% czasu byłam sama w pokoju. Mój mąż nie mógł wejść do pokoju i to jest przerażające, a ty tam leżysz i jesteś przywiązany. Myślę więc, że każda kobieta, która przeszła cesarskie cięcie lub przeszła cesarskie cięcie, powinna być z siebie bardzo dumna.”

Pomimo wyzwań związanych z porodem podczas pandemii, aktorka znalazła dobre strony w poddaniu się kwarantannie swojej małej rodzinie i matce.

„To było takie błogosławieństwo, spędzić tak wyjątkowy, prywatny czas z naszym synem, kiedy się urodził” – opowiada. “[We enjoyed] prywatności, której być może nigdy nie mieliśmy, nie byliśmy w pandemii ”.

Tym razem z dala od świata pomogło również Michele celebrować wszystko, czego dokonało jej ciało, bez odczuwania presji, by „odskoczyć”.

„Gdybyśmy nie poddawali kwarantannie, [I’d be] wrócić do pracy i po prostu wyglądać dokładnie tak samo, jak wcześniej – to niewiarygodne, co robią nasze ciała, gdy są w ciąży, „mówi”. Miałam bardzo trudną ciążę i naprawdę intensywny poród, moje cesarskie cięcie było bardzo trudne. Przez kolejne dni nie możesz się dużo ruszać. I miałem komplikacje, które wydłużały ten czas. Więc nie mogę sobie wyobrazić presji, którą bym odczuwał, wiedząc, że tak naprawdę nie mogę się fizycznie poruszać, ale odczuwam tę presję, aby wrócić do formy ”.

Oprócz nacisków fizycznych Michele zauważyła również nierealistyczne oczekiwania, że ​​będzie tą samą osobą, psychicznie i emocjonalnie, po urodzeniu dziecka.

„Ludzie wokół nas oczekują, że będziemy dokładnie tacy sami, o ile jesteśmy dostępni i ile energii możemy dać, a wszystko się zmienia, kiedy zostajesz rodzicem. A więc myślę, że miałem błogosławieństwo, że utknąłem w domu, aby naprawdę dać sobie ten fizyczny i emocjonalny czas na regenerację” – mówi.

Pożądana samotności pandemia nie była bynajmniej łatwym doświadczeniem dla aktorki, a negatywne skutki izolacji potęgował strach przed nieznanym.

„Podczas pandemii było naprawdę ciężko, nie móc zobaczyć rodziny i spotkać się z moim synem, ale także, wiesz, tak bardzo bałam się tego, co ta pandemia może dla niego oznaczać” – mówi.

Dopiero gdy świat zaczął się ponownie otwierać, poczuła powrót normalności.

„Zacząłem czuć się o wiele lżej, a kiedy pogoda zaczęła się ocieplać i on mógł wyjść na zewnątrz, a my mogliśmy wyjść na zewnątrz, było mi o wiele lepiej, wiesz, dobre samopoczucie emocjonalne i znów zacząłem pracować. zrobiłem to, że nagrałem album kołysanek zatytułowany Na zawszektóry wyszedł w 2021 roku i udało mi się zabrać ze sobą syna do studia, co było naprawdę miłe „Michele akcji.

Choć przynoszenie dziecka do pracy było zabawne, doświadczyła lekkiego niepokoju związanego z separacją, gdy w pełni wróciła do swojego rzemiosła, ponownie odgrywając swoją rolę w Przebudzenie wiosny na specjalny występ na jedną noc z oryginalną obsadą zwycięskiego Tony Broadwayu. Emisja filmu dokumentalnego 3 maja w HBO i HBO Max Przebudzenie wiosny: te, które znasz odda hołd produkcji i jej występowi na zjeździe.

Michele – która oparła się na innych świeżo upieczonych matkach, Lily Cooper i Lauren Pritchard, aby uzyskać wsparcie podczas tego procesu – mówi, że dokument jest czymś, co planuje pokazać synowi Kiedykolwiek, kiedy „nadejdzie odpowiedni czas”.

„Myślę, że wiele osób mnie zna Radość i myślę, że tam zaczęła się moja podróż, ale miałem bardzo bogatą historię w Nowym Jorku i teatrze, a zwłaszcza z tym przedstawieniem. Jest to więc coś, co jest dla mnie tak ważne i osobiste, z czego jestem po prostu niesamowicie dumna – mówi.

Chcesz, aby wiadomości dotyczące stylu życia i dobrego samopoczucia trafiały do ​​Twojej skrzynki odbiorczej? Podpisz tutaj do biuletynu Yahoo Life.

Leave a Comment