Kobieta po ucieczce ze skunksa cierpi na chorobę „zombie”

Ta kobieta spotkała się z Pepe Le Putridem.

Noga mamy z Północnej Karoliny cierpi na rany w stylu zombie z powodu dziwnej infekcji, którą nabawiła się uciekając przed wściekłym skunksem.

„Wygląda na to, że ugryzł mnie zombie” – powiedziała 39-letnia Sharon Evans SWNS o chorobie mięsa. „Wygląda na to, że coś zjadło moją skórę i robi się naprawdę duże”.

Matka sześciorga dzieci, która pozostaje w domu, szczególnie cierpi na ropne zapalenie skóry zgorzelinowej, „rzadką chorobę, która powoduje powstawanie dużych, bolesnych ran (wrzodów) na skórze, najczęściej na nogach”. według Kliniki Mayo. Dokładne przyczyny wyniszczającej skórę choroby nie są znane. Wydaje się jednak, że jest to związane z defektem układu odpornościowego.

W wyniku jej „bolesnego” stanu, Evans jest zmuszona żyć w bańce, ponieważ najmniejszy guzek może spowodować powstanie wrzodów na jej nodze.

„Wygląda na to, że ugryzł mnie zombie” – powiedziała 39-letnia Sharon Evans o swojej cuchnącej skórze.
Wiadomości i media Kennedy’ego

Po raz pierwszy zauważyła objawy zgorzeli w listopadzie, około miesiąc po tym, jak ona i jej pięć psiaków miało starcie z agresywnym skunksem.

“Pozwoliłbym psom [two Chihuahuas and a pitbull] wyszedł o 2.30 i był tam skunks, którego nie widziałem” – wspomina Evans. „Psy próbowały biec za nim, a to obróciło się przeciwko mnie i rzuciło się w moją stronę, jakby miało mnie zranić, więc pobiegłem z powrotem po schodach, aby dostać się do domu i uderzyłem kostką o stopień”.

Dodała: „To bolało, ale miałam adrenalinę, bo próbowałam uciec od skunksa”.

Mimo to wydawała się zdrowa do miesiąca później, kiedy jej strup z nogi „zaczął się otwierać”, opowiadała matka. Na załączonych zdjęciach widać gnijącą ranę, która przypomina ukąszenie „zombie” lub kalderę wulkanu.

Matka sześciorga dzieci, która pozostaje w domu, szczególnie cierpi na piodermię zgorzelinową, m.in
Według Kliniki Mayo, matka sześciorga dzieci przebywająca w domu cierpi na ropne zapalenie skóry zgorzelinowe, „rzadką chorobę, która powoduje powstawanie dużych, bolesnych ran (wrzodów) na skórze, najczęściej na nogach”.
Wiadomości i media Kennedy’ego
Evans przyrównał wrzód do
Evans przyrównał wrzód do „ugryzienia przez zombie”.
Wiadomości i media Kennedy’ego

Evans początkowo spodziewał się, że 6-calowy, wypełniony ropą strup sam zniknie, poinformował SWNS. Jednak owrzodzenia później przerzuciły się na jej nogę, powodując tak wiele cierpienia, że ​​nie mogła opuścić łóżka przez miesiąc.

Potem, kilka miesięcy później, uderzyła nogą w drzwi samochodu, powodując, że dwa owrzodzenia wyrosły jak hydra naskórka.

„To bolało bardzo mocno, ale nic o tym nie myślałem,” powiedział Evans. „Nie było otwartej rany i nie skaleczyła mnie, więc niczego na nią nie założyłem”.

Potem, cztery dni później, „poszło od uderzenia do otwarcia” – powiedziała.

„Zawsze staram się być świadomy swoich nóg” – ubolewał Evans. „Nie mogę robić rzeczy, które chciałem zrobić”.
Wiadomości i media Kennedy’ego
Niestety,
Niestety, „nie ma wiele, co mogą zrobić poza poprawą i nie ma nic zapobiegawczego poza próbą nie zranienia się” – wyjaśnił Evans.
Wiadomości i media Kennedy’ego

Nieszczęsna kobieta uznała swój stan za szczególnie kłopotliwy, ponieważ „była zraniona wiele razy wcześniej i nigdy się to nie zdarzyło, więc nie wiemy, co to spowodowało”.

Zaniepokojony Evans udał się do gabinetu lekarskiego i przepisano mu kurs antybiotyków.

Po tym, jak leki nie zdołały wyleczyć jej stanu, pacjentka została przeniesiona na izbę przyjęć, gdzie lekarze początkowo zdiagnozowali u niej „cellulit” i próbowali zdrapać infekcję. W końcu zrobili biopsję i zorientowali się, co się dzieje. Lekarze byli zdumieni, w jaki sposób zachorowała na taki stan w tak późnym wieku.

Niestety, „nie ma wiele, co mogą zrobić poza wyzdrowieniem i nie ma żadnych działań zapobiegawczych poza próbą nie zranienia się” – powiedział Evans. „Za każdym razem, gdy dostaję kontuzji, tak się dzieje. Muszę być naprawdę ostrożny. To jak życie w bańce, ponieważ nie chcesz zostać zraniony”.

Chihuahua Evansa Katie, która próbowała przegonić skunksa.
Chihuahua Katie Evansa, która próbowała przegonić skunksa.
Wiadomości i media Kennedy’ego

Aby uniknąć ponownego zapalenia się zgnilizny, Evans musi zjeżdżać po schodach bokiem, aby się nie potknąć, i zaprzestać wszelkich ćwiczeń i innych czynności.

„Zawsze staram się być świadoma swoich nóg” – powiedziała. „Nie mogę robić rzeczy, które chciałem zrobić”.

W przypadku pojawienia się bólu, Evans zostaje przykuta do łóżka, zmuszając swojego męża, 46-letniego Jasona, i dzieci, Nayan, 16 lat, Rose 15, Angel 9, Owen 8 lat, Quinn 5 lat i Israel. 4, dbać o nią.

„Nie mogę wstać i chodzić, miałam przenośny nocnik obok łóżka, więc mogłam iść do toalety i położyć się” – wyjaśniła. „Nie mogłem znieść, muszę mieć kogoś, kto mi pomoże. Czuję się jak włóczęga i boli mnie. Naprawiam go codziennie, żeby się nie zaraził”.

Evans po raz pierwszy zauważyła objawy gangrenowej choroby w listopadzie, około miesiąc po tym, jak ona i jej pięć psiaków wpadło w konflikt z agresywnym skunksem.
Evans po raz pierwszy zauważyła objawy gangrenowej choroby w listopadzie, około miesiąc po tym, jak ona i jej pięć psiaków wpadło w konflikt z agresywnym skunksem.
Wiadomości i media Kennedy’ego
Lekarze początkowo zdiagnozowali u niej
Lekarze początkowo zdiagnozowali u niej „cellulitis” i próbowali zdrapać infekcję.
Wiadomości i media Kennedy’ego

O swojej rodzinie powiedziała: „Są niesamowici, ale to dla nich trudne”.

Evans nie jest osamotniony w rozwoju dziwacznej choroby skóry.

W marcu kobieta prawie straciła nogę po nawyku zrywania skóry właściwej spowodowało, że zaraziła się odpornym na antybiotyki gronkowcem.

.

Leave a Comment