Kobieta twierdzi, że koktajle ze szpinakiem spowodowały urodzenie martwego dziecka, pozywa sklep spożywczy

  • Jak twierdzi pozew, kobieta urodziła martwe dziecko po spożyciu szpinaku skażonego listerią.
  • Listeria może powodować listeriozę, która jest częstsza i bardziej niebezpieczna w czasie ciąży.
  • Około 22% przypadków listeriozy w ciąży kończy się urodzeniem martwego dziecka lub śmiercią noworodka.

Kobieta z Filadelfii, która urodziła martwe dziecko, mówi, że winny jest mały szpinak, który dodała do swoich koktajli kilka dni wcześniej. nowy pozew.

Szpinak, wyprodukowany przez Fresh Express, był skażony Listerią, chociaż kobieta wtedy o tym nie wiedziała, mówi pozew.

Listeria, bakteria wywołująca Listerioza, jest znacznie bardziej prawdopodobna – i o wiele bardziej niebezpieczna – w ciąży i jest znaną przyczyną utraty ciąży, zgodnie z American College of Obstetricians and Gynecologists.

Kobieta, zidentyfikowana przez Wiadomości NBC jako 25-letnia Mekka Shabazz pozywa Fresh Express i sklep spożywczy za „niesłuszną śmierć nienarodzonego dziecka oraz obrażenia ciała i stres emocjonalny przyszłej matki” komunikat prasowy kancelarii mówi.

„Oprócz tragicznej utraty tego dziecka, walczymy o podniesienie świadomości opinii publicznej, która ślepo polega na producentach i dystrybutorach żywności w zakresie dostarczania czystych, bezpiecznych i nieskażonych produktów spożywczych” – adwokat Julianna Merback Burdo, partner w Praktyka Wapner Newman w zakresie urazów katastroficznychpowiedział w komunikacie.

„Bezpieczeństwo w łańcuchu żywnościowym musi zacząć się od tych, którzy przetwarzają, pakują, transportują i sprzedają nam żywność” – dodał Merback Burdo.

Shabazz została poddana kwarantannie w domu z COVID-19, kiedy spożywała szpinak

Shabazz, będąca wówczas w 30 tygodniu ciąży, poszła do szpitala z objawami grypopodobnymi 11 grudnia 2021 r. Lekarze potwierdzili, że płód jest zdrowy i odesłali ją do domu na kwarantannę.

Odpoczywając, jej babcia kupiła szpinak dla niemowląt Fresh Express od Fresh Grocer dla Shabazz do wykorzystania w koktajlach.

15 grudnia Shabazz wrócił do szpitala z krwawieniem i bolesnymi skurczami. Tam dostawcy nie znaleźli żadnego ruchu płodu ani bicia serca, a Shabazz urodził martwe dziecko tego samego dnia, mówi pozew.

Sekcja zwłok potwierdziła, że ​​jedyną przyczyną śmierci była Listeria.

Pięć dni później Fresh Express ogłosił „wycofanie zapobiegawcze” w zielone dni z powodu wybuchu listerii w Pensylwanii i innych stanach. Według pozwu, wspomnienie obejmowało szpinak niemowlęcy, który spożywała matka.

Dziecko byłoby pierwszym Shabazz i jej mężem. „To dziecko mogło urodzić się dzień przed spożyciem szpinaku, przeżyć i dobrze się rozwijać” – powiedział Burdo NBC.

Fresh Express i jego spółka-matka, Chiquita Brands International, nie odpowiedziały od razu na prośbę Insidera o komentarz.

Listeria jest niebezpieczna w ciąży

Listeria jest „dużym problemem w ciąży” i znaną przyczyną martwych urodzeń, dr. Stephanie Ross, ginekolog i specjalista medycyny matczyno-płodowej na Florydzie, powiedziała Insiderowi.

Dlatego kobietom w ciąży zaleca się trzymać się z daleka z żywności, która jest bardziej podatna na to działanie, takich jak wędliny, miękki ser i surowe kiełki. Szpinak nie jest pokarmem, którego zwykle zaleca się kobietom w ciąży; w rzeczywistości jest zachęcany jako doskonałe źródło kwasu foliowego, który może: pomóc zapobiegać poronieniom.

Zdrowi ludzie, którzy przypadkowo spożywają żywność zakażoną listerią zwykle nie chorujęosoby z osłabionym układem odpornościowym, w tym kobiety w ciąży, są bardziej podatne na listeriozy i poważnie zachorują na nią. Towarzystwo Medycyny Matczyno-Płodowej.

W szczególności kobiety w ciąży są 20 razy bardziej narażone na zakażenie niż zdrowe osoby dorosłe niebędące w ciąży, a około 17% ciężarnych pacjentek choruje na listeriozę.

Infekcja może przenieść się na płód i może prowadzić do poronienia, urodzenia martwego dziecka, przedwczesnego porodu i niskiej masy urodzeniowej – informuje organizacja.

Noworodki z listeriozą, które przeżyją poród, mogą cierpieć na problemy z oddychaniem, gorączkę, wysypkę, letarg, a nawet śmierć.

Według ACOG kobiety w ciąży z listeriozą z objawami, w tym gorączką, powinny być leczone antybiotykami dożylnymi.

Leave a Comment