Kolumna: NFL pozwala właścicielom bad boyów usiąść z uderzeniem w nadgarstek

Po tym, jak rasistowskie wybryki Donalda Sterlinga zostały ujawnione światu, NBA szybko przystąpiło do usunięcia go z ligi.

Jasne, przymusowa sprzedaż Los Angeles Clippers uczynił Sterlinga jeszcze bogatszym, ale dał wyraźny sygnał, że takie zachowanie nie będzie tolerowane, nawet ze strony facetów z największymi książeczkami czekowymi.

Jest też NFL, która wydaje się zadowolona z tego, że jej właściciele złych chłopców ślizgają się tylko po klepnięciu w nadgarstek, bez względu na to, jak rażące jest przestępstwo.

Manipulujesz niektórymi z największych nazwisk w grze? Sugerujesz, że dobrym pomysłem byłoby celowe przegrywanie gier?

Nie ma problemu, mówi liga, która lubi rzucać słowo „uczciwość” przy każdej okazji – z wyjątkiem sytuacji, gdy to naprawdę ma znaczenie.

W oczach komisarza Rogera Goodella, obowiązkowy urlop, grzywna, która w przybliżeniu równa się drobnym drobniakom na sofie, i zrzeczenie się kilku czeków powinno wystarczyć, by wszystko załagodzić.

Dokładnie to narzucił Goodell w tym tygodniu właściciel Miami Dolphins, Stephen Ross, którego zachowanie było tak lekkomyślne, że wypchnięcie go za drzwi, a przynajmniej delikatne szturchnięcie, nie byłoby niestosowne.

Oczywiście, w swojej wersji magazynu wiadomości tuż przed weekendem, NFL znakomicie przedstawiła sprawę przeciwko Rossowi – i jest to dość głupkowata – podczas gdy większość fanów i ekspertów była skupiona na tym, co będzie dalej dla rozgrywającego Deshauna Watsona, który otrzymał zawieszenie na sześć gier za wielokrotne oskarżenia o niewłaściwe zachowanie seksualne podczas masażu.

NFL złożył apelację, która mogła skierować sprawę do Goodell o surowszą, bardziej odpowiednią karę, ale nieśmiało ją przekazał do arbitra zewnętrznego.

Sprawa Watsona jest wystarczająco zła. Szaleńcze wybryki Rossa również były godne oburzenia.

Ale Goodell wolałby, abyśmy wszyscy po prostu ruszyli z tygodnia niepokojących rewelacji i doszli do tego, co naprawdę ważne: sezonu, który wygodnie rozpoczął się w czwartek wieczorem z grą wystawienniczą Hall of Fame w Canton w stanie Ohio.

Nie zwracać uwagi do tego człowieka za zasłoną!

Wielki i potężny komisarz przemówił!!

Do tej pory dla wszystkich powinno być jasne, że Goodell nie może mniej dbać o uczciwość, dopóki kasa ligi – i jego własna – będą rosnąć w tempie znacznie wyprzedzającym rosnącą inflację.

Jasne, wkroczy do akcji, gdy gracz, który nie był ze swoim zespołem przez cały sezon, odważy się wejść do aplikacji kasyna, aby obstawiać legalne zakłady na mecze NFL. Nieważne, że liga w pełni przyjęła hazard sportowy i nie ma problemu z realizacją wszystkich ogromnych czeków, które przynosi.

Zakłady Calvina Ridleya, do których chętnie przyznał się bez sugestii, że wpłynęły na gry, doprowadziły do ​​jego zawieszenia na co najmniej sezon 2022 i oznacza, że ​​odbiorca Atlanta Falcons nie ma szans na otrzymanie wynagrodzenia w wysokości 11,1 miliona dolarów, dopóki nie zostanie przywrócony.

Porównaj to ze sprawą Rossa.

Goodell wydał ostre oświadczenie, wyróżniając „naruszenia o bezprecedensowym zakresie i dotkliwości”, ale pokazał, że nie ma odwagi, by faktycznie poprzeć swoje słowa zdecydowanym działaniem.

Jasne, Delfiny ucierpią z powodu utraty wyboru w pierwszej rundzie w przyszłym roku i w trzeciej rundzie w 2024 roku, ale pozostałe sankcje były śmieszne.

Ross został ukarany grzywną w wysokości 1,5 miliona dolarów, co stanowi około 0,018% jego szacowanej wartości netto w wysokości 8,2 miliarda dolarów i skok w porównaniu z pensją, której Ridley nie otrzymuje. Ross również został zawieszony w swoim zespole do października. 17, co oznacza, że ​​nie będzie w pobliżu przez pierwsze sześć meczów sezonu zasadniczego – co najmniej o 11 meczów mniej niż wygnanie Ridleya.

W jakiś sposób Goodell był w stanie uzasadnić rozbieżność kar – być może dlatego, że jego umysł jest wypełniony tylko znakami dolara – mimo że liga ustaliła, że ​​Ross niewłaściwie negocjował z siedmiokrotnym zwycięzcą Super Bowl Tomem Bradym i byłym trenerem New Orleans Saints Seanem Paytonem podczas gdy oni pracowali dla innych zespołów.

„Nie znam żadnego wcześniejszego przypadku, by drużyna naruszała zakaz manipulowania zarówno głównym trenerem, jak i gwiazdą, z potencjalną szkodą dla wielu innych klubów przez okres kilku lat” – powiedział Goodell. „Podobnie nie znam żadnego wcześniejszego przypadku, w którym własność była tak bezpośrednio zaangażowana w naruszenia”.

Dochodzenie ligi, które wyrosło z byłego trenera Dolphins Briana Floresa, który po zwolnieniu złożył pozew o dyskryminację rasową, było bardziej niejasne w odniesieniu do oskarżeń Floresa, że ​​Ross zaoferował mu 100 000 dolarów za grę, aby celowo przegrał, aby Miami dostało lepsze miejsce w drafcie.

Podczas gdy liga stwierdziła, że ​​Ross nigdy nie zastosował się do domniemanej oferty, kilka razy wyraził, że stanowisko w drafcie powinno mieć pierwszeństwo przed rekordem wygranych i przegranych.

Goodell – pamiętaj, że jest facetem, który tak bardzo troszczył się o uczciwość gry w przypadku Ridleya – wydaje się, że całkowicie odrzucił jasne przekonanie Rossa, że ​​tankowanie nie jest złą rzeczą, komentarze, które tak zaniepokoiły Floresa, że ​​przekazał je dalej pisanie do kadry kierowniczej wyższego szczebla.

Flores, teraz asystent w Pittsburgh Steelers, zauważył, że Ross uniknął „wszelkich znaczących konsekwencji”, chociaż – i brzmiało to tak, jakby kpił z Goodella – „nie ma nic ważniejszego, jeśli chodzi o samą grę w piłkę nożną niż uczciwość gry.”

Oczywiście Flores i każdy, kto zwrócił uwagę na reżim Goodella, powinien był wiedzieć, że Rossowi to ujdzie na sucho.

Nie szukaj dalej niż Waszyngton właściciela Dana Snydera, który stanął w obliczu licznych zarzutów dotyczących toksycznego środowiska w miejscu pracy bez jakiejkolwiek znaczącej kary.

W lidze, która naprawdę obejmowała uczciwość, Snyder byłby już za drzwiami, a Ross nie byłby daleko w tyle.

Ale Goodell wysyła inną wiadomość.

Czy jesteś gotowy na trochę piłki nożnej?!

___

Paul Newberry jest ogólnokrajowym felietonistą sportowym w The Associated Press. Napisz do niego na pnewberry(at)ap.org lub na https://twitter.com/pnewberry1963

___

Więcej AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl i https://apnews.com/hub/pro-32 i https://twitter.com/AP_NFL

.

Leave a Comment