Krótka historia (nieumyślnie) niepokonanych gier

KOTOR II przejście gry na Switchu.”/>
Powiększać / Obiecana łatka powinna być wkrótce dozwolona KOTOR II gracze, którzy ukończą grę na Switchu.

W zeszłym tygodniu wydawca Aspyr oficjalnie uznany istnienie usterki przerywającej grę w ostatnim porcie Switcha z Gwiezdne wojny: Rycerze Starej Republiki II. Ta usterka, która powoduje awarię gry po przerywniku filmowym „Basilisk Crash” na planecie Onderon, ma niewygodny efekt uboczny polegający na stworzeniu wersji na Switcha. całkowicie nie do pobicia.

Podczas gdy Aspyr obiecał, że ta przerywająca grę usterka zostanie naprawiona w następnej łatce do pobrania do gry, wielu twórców gier w przeszłości nie miało takiej opcji. KOTOR II na Switchu to najnowsza z długiej linii gier, które były dosłownie niemożliwe do ukończenia (lub uzyskania pełnego, 100-procentowego wskaźnika ukończenia), gdy zostały uruchomione.

Tutaj nie mówimy o grach typu Simowie lub Tetris które są zaprojektowane tak, aby nie mieć warunku wygranej i/lub zawsze kończyć się porażką gracza (chociaż niektóre gry, które wydają się należeć do tej kategorii, są zaskakująco do pokonania). Nie mówimy również o grach, w których gracz jest zmuszony do zresetowania po przypadkowym wpadnięciu w sytuację w grze, w której nie może już robić postępów (TV Tropes ma ogromna lista gier, które pasują do tego opisu).

Nie, zamiast tego mówimy o grach, które powinny być do pokonania, ale z tego czy innego powodu nie mogą być w pełni ukończone bez względu na to, co robi gracz (bez użycia zewnętrznych kodów). Chociaż w krótkiej historii gier pojawiło się wiele takich gier, oto kilka godnych uwagi przykładów, które powinny sprawić, że Aspyr poczuje się trochę lepiej w związku z ostatnimi KOTOR problemy.

Sqij! (Widmo ZX, 1987)

Poza nie do pobicia, port Spectrum tej uroczej gry na Commodore 64 był całkowicie nie do odtworzenia ze względu na programowanie glitch, które spowodowało, że gra nie reagowała na żadne wejścia klawiatury. Ale to może nie było proste przeoczenie.

Eurogamer ma historię kodera Jasona Creightona, który miał za zadanie stworzyć wersję gry Spectrum, mimo że nie otrzymał kopii oryginału Commodore. Kiedy wydawca The Power House nalegał, aby Creighton robił wszystko, co w jego mocy, w oparciu o mapę z oryginalnej gry, odwrócił się od ostatniego projektu napisanego w języku Laser BASIC, a nie w kodzie maszynowym.

Chociaż Creighton twierdzi, że celowo nie złamał kontroli gry, niemożliwy do odtworzenia bałagan i tak przeszedł kontrolę jakości wydawcy i trafił na brytyjskie półki sklepowe po okazyjnej cenie 2 funtów. Nadal brzmi jak dużo pieniędzy na grę, w której nie możesz się ruszać, ale co wiemy?

Wojownicze Żółwie Ninja (MS-DOS, 1989)

W większości ta wersja na PC jest dość wiernym portem słynnego, trudnego pierwszego TMNT gra na NES, która również została wydana w 1989 roku. Jednak z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu brakuje jednego bloku w sekcji kanałów na poziomie 3, czyniąc niemożliwą do usunięcia skądinąd błahą lukę. Nadzór był naprawiono na czas przed europejską premierą gry w 1990 r.ale gracze z USA utknęli, chyba że umieli oszukiwać.

Wyzwanie Chipa (Okna, 1992)

Wersja Wyzwanie Chipa Spirale poziomu, które zostały edytowane, aby można je było pokonać.

Czwarta wersja Pakiet Microsoft Entertainment dla Windows jest dobrze pamiętany w tej opartej na kafelkach grze logicznej, będącej portem oryginalnego Atari Lynx z 1989 roku. Ale ten port zmienił pojedynczą płytkę na poziomie 88, usuwając ścianę i zmieniając dawny ślepy zaułek w otwarty róg. To z kolei powoduje, że wrogowie idący z poziomu wylatują z tego narożnika w linii prostej, blokowanie postępów gracza na dobre.

Przeoczenie zostało naprawione w kolejnych wydaniach gry na Windows i chociaż wcześni gracze mogli technicznie pominąć poziom 88, zrobiliby to, wiedząc, że istnieje przynajmniej jeden poziom, którego nigdy nie pokonają.

X Men (Księga Rodzaju, 1993)

Ci, którzy grali w tę grę akcji z początku lat 90., mogą pamiętać pomysłową / frustrującą łamigłówkę na późniejszych poziomach, w której gra kazała graczowi „zresetować komputer”. Po przeszukaniu pustego pokoju w poszukiwaniu przycisku resetowania sprytni gracze, miejmy nadzieję, zorientują się, że muszą naciśnij przycisk resetowania na samej konsoli Genesis (zgadujemy, że spoilery dla gry 29-latka). Ta mała sztuczka zadziałała, ponieważ przycisk resetowania Genesis pozostawił kilka obszarów pamięci RAM nietkniętychdzięki czemu gra „zapamiętuje” postępy gracza po ponownym uruchomieniu.

Jednak ta pomysłowa sztuczka projektowa stała się problematyczna, gdy gracze próbowali grać w grę na Sega Nomad. Dzieje się tak, ponieważ przenośna wersja Genesis nie ma dedykowanego przycisku resetowania, co oznacza, że ​​gracze utknęli, gdy dotrą do zagadki w późnej fazie gry. I chociaż niektórzy fani mają dołożył wszelkich starań, aby rozwiązać ten problem ze sprzętemprawdopodobnie łatwiej jest wykopać klasyczną Genesis i sięgnąć po ten przycisk resetowania.

Leave a Comment