Kryzys sercowo-naczyniowy? Tylko 1 na 5 Amerykanów ma doskonałe zdrowie serca

DALLAS – Aż 80 procent populacji USA ma słabe lub umiarkowane zdrowie układu krążenia – co oznacza, że ​​tylko jedna na pięć osób ma serce w doskonałej kondycji, zgodnie z nowym badaniem.

Korzystając z nowej listy kontrolnej Life’s Essential 8 ™ Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, naukowcy odkryli, że zaledwie 19,6 procent kraju ma wynik zdrowia układu krążenia, który według listy kontrolnej jest „wysoki”.

Tymczasem badanie ponad 23 400 dorosłych i dzieci w USA wykazało, że 62,5% ma tylko „umiarkowane” zdrowie układu krążenia, a 17,9% mają „niskie” zdrowie układu krążenia.

Jak lista kontrolna mierzy zdrowie serca?

The Life’s Essential 8 ™ analizuje osiem podstawowych elementów, które łączą się, aby dać komuś ideał zdrowie serca i mózgu. Mierniki obejmują dietę, aktywność fizyczną, ekspozycję na nikotynę, długość snu, wskaźnik masy ciała, stężenie lipidów we krwi, poziom glukozy we krwi i ciśnienie krwi. Nowa waga jest ulepszeniem Life’s Simple 7™ American Heart Association, która nie mierzyła zdrowia snu.

W skali od 0 do 100 wynik 100 oznacza, że ​​ktoś ma najwyższy lub najzdrowsze zdrowie układu krążenia wynik. Wyniki poniżej 50 mieszczą się w „niskim” zakresie zdrowia sercowo-naczyniowego, podczas gdy wyniki od 50 do 79 wskazują na „umiarkowane” zdrowie serca. Wszystko powyżej 80 oznacza „wysokie” zdrowie układu krążenia. Według nowego badania mniej niż 20 procent Ameryki osiągnęło ten zdrowy standard.

„Dane te stanowią pierwsze spojrzenie na zdrowie układu krążenia w populacji USA przy użyciu nowego algorytmu punktacji Life’s Essential 8™ AHA” – mówi główny autor badania Donald M. Lloyd-Jones, MD, Sc.M., FAHA, prezes American Heart Association, w ciągu kilku lat Informacja prasowa.

„Ogólnie zdrowie układu sercowo-naczyniowego w populacji USA jest nieoptymalne i widzimy istotne różnice między grupami wiekowymi i socjodemograficznymi. Analizy takie jak ta mogą pomóc decydentom, społecznościom, klinicystom i opinii publicznej zrozumieć możliwości interwencji w celu poprawy i utrzymania optymalnego zdrowia układu sercowo-naczyniowego przez całe życie.”

Ustalenia pochodzą z informacji o zdrowiu z amerykańskich ankiet National Health and Nutrition Examination ukończonych w latach 2013-2018. Ankieta obejmowała około 9900 dzieci w wieku poniżej 19 lat.

Amerykanie utknęli w latach 60.

Ogólnie rzecz biorąc, przeciętny dorosły Amerykanin uzyskał tylko 64,7 punktów na liście kontrolnej Life’s Essential 8™. Dzieci uzyskały wynik 65,5 na 100. W przypadku dzieci lista kontrolna dostosowała wyniki do różnic w diecie, aktywności fizycznej i BMI związanych z wiekiem.

Kobiety uzyskały nieco wyższe wyniki (67) niż dorośli mężczyźni (62,5), przy czym obie grupy opublikowały swoje najniższe wyniki w diecie, aktywność fizyczna i kategorie BMI. Ogólnie wyniki również spadały wraz z wiekiem dorosłych.

Patrząc na różnice między grupami rasowymi i etnicznymi w tym kraju, badanie wykazało, że Amerykanie pochodzenia azjatyckiego mają najlepsze średnie wyniki w zakresie zdrowia sercowo-naczyniowego. Osoby rasy białej niebędące Latynosami miały drugie miejsce pod względem zdrowotnym, z Latynosami (nie wliczając Meksykanów), Meksykanami i Osoby czarnoskóre nie będące Latynosami w tej kolejności.

W związku z tym wyniki diet dla dzieci miał średnio zaledwie 40,6, a zaledwie 0,45% całej badanej grupy osiągnęło doskonały wynik 100.

Wyniki opublikowano w Krążeniesztandarowe, recenzowane czasopismo American Heart Association.

Leave a Comment