Ktoś zapłacił 100 000 $ za dwa rzadkie złote funko pops

Zdjęcie dwóch mężczyzn zaangażowanych w pobicie rekordu i zbliżenie samych rzadkich postaci.

Po lewej, na zielono, GrailMonster trzyma swoje nowo zakupione figurki. Tak, liczby, które kupił za 100 tys.
Obraz: GrailMonster / Funko / Kotaku

5 maja mężczyzna w Glendale w Kalifornii spotkał się z innym mężczyzną, aby kupić od niego zapieczętowany dwupak ultrarzadkich Funko Pops za $100K gotówka. Ta transakcja, pierwsza zarejestrowana sześciocyfrowa sprzedaż Funko Pop, jest uważana za największą w historii zbierania Funko Pop i może być początkiem większych transakcji, które nadejdą.

Czym są Funko Pops? Cóż, prawdopodobnie już wiesz, czym one są. Ale dla tych, którzy mieszkali pod kamieniem lub nigdy nie wchodzili do sklepu z komiksami, książkami lub grami wideo, pomogę. Funko Pops (często nazywane po prostu Pops) to małe winylowe figurki z dużymi głowami. Większość figurek została zaprojektowana tak, aby przypominać różne postacie z popkultury, takie jak Batman, Freddy Kreuger, Dartha Vaderaitp. Niektórzy ludzie kochają, inni nienawidzą, a wielu ludzi w ogóle o nich nie myśli, bo mój boże świat jest teraz w bałaganie i tak naprawdę nie mam już w sobie energii, by osądzać ludzi, którzy lubią głupią popkulturę artykuły kolekcjonerskie.

W każdym razie, jeden z najrzadszych Popsów jest Willy Wonka-tematyczny pakiet zawierający dwie złote figurki. W 2016 r. rozdano tylko 10 z tych liczb, a tylko cztery z tych zostały wręczone ludziom, którzy również mieli złote bilety, które znaleźli w batonikach na imprezie Comic-Con w San Diego. (Podobno pozostałe sześć zestawów zostało przekazanych przyjaciołom lub pracownikom Funko.) Od tego czasu większość zestawów jest zamknięta w prywatnych kolekcjach, więc znane są tylko dwa, które zawierają również bilety.

Po nieudanej próbie wyśledzenia drugiej osoby Złoty bilet Willy Wonka Pakiet Pops o którym wiadomo, że istnieje, Frank—lepiej znany jako Grailmonster online— Postanowiłem skontaktować się z jedyną osobą, o której wiedział, że na pewno ją posiada. Tak więc w zeszłym miesiącu Grailmonster skontaktował się z kolekcjonerem, który miał jedną z tych bardzo rzadkich złotych figurek i zapytał, czy są zainteresowani jej sprzedażą.

„Od jakiegoś czasu słyszałem, że nie zamierza tego sprzedać” – powiedział Grailmonster Kotaku przez e-mail: „Nasi wspólni przyjaciele wsadzili mi do ucha, że ​​może odpuścić, jeśli zaoferuję mu 100 000 $”.

Trochę to wymagało przekonywania, ale w końcu obaj zgodzili się na umowę, a kolekcjoner sprzedał swoje rzadkie figurki za 100 tys. w gotówce. Mimo to, nawet po zawarciu umowy, Grailmonster nie był pewien, czy kolekcjoner naprawdę rozstanie się z tak rzadką postacią.

„Właściwie nie sądziłem, że sprzeda, dopóki nie wszedł przez drzwi rano w dniu transakcji”.

Dwójka miłośników Funko Pop spotkała się 5 maja w sklepie kolekcjonerskim w Glendale w Kalifornii, aby sfinalizować transakcję. Całość została nagrana, a następnie przesłana na kanał YouTube Grailmonstera. Według niego i inni członkowie społeczności kolekcjonerskiej Popjest to największa i najdroższa taka transakcja w historii.

Grailmonster doskonale zdaje sobie sprawę, że wiele osób, prawdopodobnie wielu z was czytających to teraz, nazwie go idiotą lub głupcem. Wyjaśnił mi, że skoro on i inni liczyli całą gotówkę w sklepie i przygotowywali się do wymiany, zażartował, że po tym stanie się „wioskim idiotą” online. Ale jest też wśród niego i wielu innych kolekcjonerów popu poczucie, że społeczność wkrótce doświadczy Pokémonowa eksplozja pieniędzy i popularności.

„Jestem pewien, że pierwszy 100 tys. USD Zakup kart Pokémon wyglądał naprawdę głupio ”- wyjaśnił Grailmonster. „I pierwsze 10 000 $ kup komiks itp. To wszystko jest względne ”.

Ma nadzieję, że ta transakcja pomoże przyciągnąć nowych kolekcjonerów, jednocześnie rzucając światło na to, jak „oszalały” świat prywatnych kolekcjonerów wokół Funko Pops stał się w ostatnich latach, gdzie ludzie wydadzą 20 tys. .

“Prywatny [Funko Pop] społeczność jest naprawdę jak Dziki Zachód ”- powiedział Grailmonster. „Naprawdę nie ma zasobów do sprzedaży na rynku wtórnym, więc wszyscy polegają na sobie nawzajem przy realizacji dużych transakcji. Wokół latają poważne pieniądze ”.

Jeśli chodzi o to, co planuje teraz zrobić po wydaniu tylu pieniędzy na te dwie rzadkie postacie, Grailmonster żartował Kotaku że będzie się na to gapił przez długi czas.

„Mam go na środku stołu w jadalni jak oszołomiona suka”, przyznał Grailmonster. „Będę trzymać go tak długo, jak będę mógł”.

Oczywiście zapytałem go, co powiedziałby ludziom, którzy, co zrozumiałe, uważają za bardzo dziwne, a nawet idiotyczne wydawanie takiej ilości gotówki na plastikowe zabawki. Dla niego hobby to coś więcej niż zabawki i chociaż rozumie, że niektórzy ludzie tego nie dostaną, dla niego jest to normalna część kolekcjonowania czegokolwiek.

„Nikt nie powinien tego rozumieć. Naprawdę lubię to bardziej niż jakiekolwiek hobby, jakie kiedykolwiek miałem ”- wyjaśnił. „Uwielbiam wiedzę o rzadkich kawałkach. Kawałki takie jak Mechaniczna Pomarańcza, Freddy Venom, zestaw odrzucania Beatlesów itp. mają za sobą takie fascynujące historie. Istnieją elementy, które są tak rzadkie, że nie ma żadnych relacji o nich, a istnieje tylko garstka zdjęć (pope, Woody & Buzz 2-pak itp.) ”

„Jeśli o mnie chodzi, nie kupuję zabawek, uganiam się za historyjkami”.

.

Leave a Comment