Łabędzie Esplanade poddane eutanazji po wystąpieniu objawów ptasiej grypy

Urzędnicy z bostońskiego wydziału parków i rekreacji twierdzą, że dwa łabędzie żyjące wzdłuż esplanady rzeki Charles zostały uśpione po wykazaniu objawów ptasiej grypy. Wydział Opieki nad Zwierzętami i Kontroli odpowiedział na Esplanade w poniedziałek po otrzymaniu wielu telefonów dotyczących dwóch chorych łabędzi. Bostońscy strażacy, oficer kontroli zwierząt, Patti Jones, schwytali dorosłe łabędzie i zabrali je do miejskiego ośrodka opieki nad zwierzętami.„Niestety ptaki były dość chore, wykazywały objawy zgodne z ptasią grypą i zostały humanitarnie uśpione” Urzędnicy powiedzieli, że dwa łabędzie miały pięć cygnetów, a jeden obserwator z rodziny łabędzi powiedział, że kiedyś było ich sześć. „Poważny uraz zaczął się zdarzać w piątek wieczorem, kiedy jedno z sześciu młodych cygnetów faktycznie zmarło w pobliżu gniazda ”, powiedział dr. Patricia Arroyo.Arroyo powiedziała, że ​​śmierć łabędzia była smutnym wypadkiem, a reszta rodziny łabędzi wydawała się zdrowa i aktywna przez cały weekend. Ale w poniedziałek coś dramatycznie się zmieniło. „W poniedziałek rano odebrałem telefon i wyszliśmy, a mama była w prawdziwym niebezpieczeństwie” – powiedział Arroyo. deszcz, gdy matka łabędzia próbowała nawet podnieść głowę. „I jak to się stało, widzieliśmy pięć pozostałych cygnetów samotnie wracających do gniazda. A potem znaleźliśmy tatę w niebezpieczeństwie, w rzeczywistości w gorszym stanie niż matka, Arroyo powiedział. Pięć cygnetów zostało schwytanych i zabranych do Cape Wildlife Center w Barnstable, gdzie przetestuje ptaki pod kątem ptasiej grypy i pomoże je zrehabilitować. Poważny szczep ptasiej grypy rozprzestrzenił się na całym świecie i w ostatnich tygodniach zabił setki ptaków na wyspie Martha’s Vineyard na wyspie Massachusetts. Był winny – ponieważ upał w niedzielę mógł spowodować rozkwit toksycznych sinic. Śmierć łabędzi nastąpiła prawie 13 miesięcy po nagłej śmierci matki łabędzia, która zagnieździła się wzdłuż Charles River Esplanade. Departament Kontroli Zwierząt w Bostonie powiedział później, że sekcja zwłok przeprowadzona na tej łabędzi nie dała żadnego dodatkowego wglądu w jej śmierć.„Dopiero teraz coś, co sprawia nam tyle radości, ponownie zamienia się w złamane serce” – powiedziała Manuela Jambrina-Escobar. Osoby, które napotkają ptaka w niebezpieczeństwie, są zachęcane do trzymania się z daleka, ale do zrobienia zdjęcia lub nagrania wideo i wysłania go do Wydziału Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody stanu Massachusetts. Cierpienie może być związane z ptasią grypą, a urzędnicy twierdzą, że niezwykle ważne jest, aby spróbować śledzić rozprzestrzenianie się wirusa.Urzędnicy z Bostonu nie powiedzieli, czy dwa łabędzie, które zostały uśpione w poniedziałek, zostaną poddane sekcji zwłok w celu ustalenia, czy oficjalnie zmarł na ptasią grypę.

Urzędnicy z bostońskiego wydziału parków i rekreacji twierdzą, że dwa łabędzie żyjące wzdłuż esplanady rzeki Charles zostały uśpione po wystąpieniu objawów ptasiej grypy.

Wydział Opieki i Kontroli Zwierząt odpowiedział na Esplanade w poniedziałek po otrzymaniu wielu telefonów dotyczących dwóch chorych łabędzi.

Z pomocą bostońskich strażaków, oficer kontroli zwierząt Patti Jones schwytała dorosłe łabędzie i zabrała je do miejskiego ośrodka opieki nad zwierzętami.

„Niestety ptaki były dość chore, wykazywały objawy zgodne z ptasią grypą i zostały humanitarnie uśpione” – czytamy w oświadczeniu przedstawiciela Parks & Recreation.

Urzędnicy powiedzieli, że dwa łabędzie miały pięć cygnetów, a jeden obserwator z rodziny łabędzi powiedział, że kiedyś było sześć cygnetów.

„Główny uraz zaczął się pojawiać w piątek wieczorem, kiedy jeden z sześciu młodych cygnetów rzeczywiście zmarł w pobliżu gniazda” – powiedział dr. Patricia Arroyo.

Arroyo powiedział, że śmierć łabędzia była smutnym wypadkiem, a reszta rodziny łabędzi wydawała się zdrowa i aktywna przez cały weekend. Ale w poniedziałek coś dramatycznie się zmieniło.

„Poniedziałek rano otrzymałem telefon i wyszliśmy, a mama była w prawdziwym niebezpieczeństwie” – powiedział Arroyo.

Arroyo i inni obserwatorzy łabędzi Esplanade wezwali ekspertów od dzikiej przyrody i obserwowali przez łzy i deszcz, jak matka łabędzia usiłowała nawet podnieść głowę.

Dr. Patricia Arroyo

Ta samica łabędzia walczyła o uniesienie głowy podczas pobytu na rzece Charles w Bostonie w stanie Massachusetts, 27 czerwca 2022 r. Urzędnicy miejscy powiedzieli, że ta łabędź i samiec łabędzia, który miał gniazdo cygnetów wzdłuż esplanady rzeki Charles, zostały uśpione, ponieważ wykazywał objawy zgodne z ptasią grypą.

„I kiedy to się stało, widzieliśmy, jak pięć pozostałych cygnetów samotnie wraca do gniazda. A potem znaleźliśmy tatę w niebezpieczeństwie, w rzeczywistości w gorszym stanie niż matka” – powiedział Arroyo.

Te „łabędzie” cygnety „są „osierocone” „wzdłuż „Charlesa” River „Esplanade” po „ich „rodzicach” „miał „być „uśpiony” po „wykazujących „objawach” x20;spójny „z „ptasią” grypą.

Kurtuazja

Te łabędzie łabędzie są osierocone wzdłuż Charles River Esplanade po tym, jak ich rodzice musieli zostać uśpieni po wykazaniu objawów zgodnych z ptasią grypą.

Pięć cygnetów zostało schwytanych i zabranych do Cape Wildlife Centre w Barnstable, które przetestuje ptaki pod kątem ptasiej grypy i pomoże je zrehabilitować.

Poważny szczep ptasiej grypy rozprzestrzenia się na całym świecie iw ostatnich tygodniach zabił setki ptaków na wyspie Martha’s Vineyard w stanie Massachusetts.

Chociaż urzędnicy bostońscy powiedzieli, że uśpione łabędzie wykazywały objawy ptasiej grypy, niektórzy zastanawiają się, czy nie można winić za to sinice – ponieważ upał w niedzielę mógł spowodować rozkwit toksycznych sinic.

Śmierć łabędzi nastąpiła prawie 13 miesięcy po nagłej śmierci matki łabędzia, która zagnieździła się wzdłuż Charles River Esplanade. Departament Kontroli Zwierząt w Bostonie powiedział później, że przeprowadzono sekcję zwłok tego łabędzia nie dał żadnego dodatkowego wglądu w jego śmierć.

„Właśnie teraz coś, co sprawia nam całą radość, ponownie zamienia się w złamane serce” – powiedziała Manuela Jambrina-Escobar.

Osoby, które napotkają ptaka w niebezpieczeństwie, są zachęcane do zachowania dystansu, ale do zrobienia zdjęcia lub nagrania wideo i wysłania go do Wydziału Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody stanu Massachusetts. Cierpienie może być związane z ptasią grypą, a urzędnicy twierdzą, że niezwykle ważne jest, aby spróbować śledzić rozprzestrzenianie się wirusa.

Urzędnicy bostońscy nie powiedzieli, czy dwa łabędzie, które zostały uśpione w poniedziałek, zostaną poddane sekcji zwłok, aby ustalić, czy oficjalnie zmarły na ptasią grypę.

.

Leave a Comment