Latająca wiewiórka i bomba polarna dają Metom zwycięstwo w serii

ten Mets zakończył sezon przeciwko Cardinals, biorąc pięć z siedmiu meczów z przeciwnikami z National League, a każdy mecz zapewniał mnóstwo rozrywki i napięcia. Finał nie był wyjątkiem, ponieważ Mets osiągnęli prowadzenie i zdobyli dwa razy, zanim Pete Alonso poprowadził dwa przejazdy do domu na dole dziesiątej rundy i wyprowadził bonę na uroczystość zamknięcia.

Brandon Nimmo zrobił to, co robi Brandon Nimmo na dole pierwszego z singlem prowadzącym przez dziurę między pierwszym a drugim. Nimmo awansował na drugie miejsce na rozgrywce Canha i na trzecie na dzikim boisku, a po tym, jak Francisco Lindor wyszedł, Pete Alonso wjechał Nimmo jednym na prawe pole. Lindor i Alonso wykonali udaną podwójną kradzież z Jeffem McNeilem na płycie, a słabe uderzenie McNeila do Brendana Donovana sprowadziło Lindora pomimo konkurencyjnego rzutu na bazę domową. Posunięcie Eduardo Escobara na trzecią bazę wywołało dwukrotne zagranie kończące inning, ale Mets opuścili inning z przewagą 2-0.

Juan Yepez natychmiast obniżył prowadzenie na pół, pokonując home run, aby rozpocząć drugą rundę. Singiel na dwa odpady i skradziona baza Harrisona Badera zakończyły się bezowocnymi, gdy Lindor dokonał imponującego złapania pop-upu Andrew Knizera, aby zakończyć szczyt inningu, ale wtedy Paul Goldschmidt zrobił to, co robi Paul Goldschmidt, wiążąc grę pierwsza trzecia z dwukrotnym home runem na lewe pole. Goldschmidt uderzył ponownie w piątym miejscu z dublem RBI, co dało Cardinals prowadzenie 3-2, a Bassitt opuścił inning chwilowo i znalazł się w kolumnie przegranych.

Luis Guillorme skręcił z dolnego piątego miejsca dzięki podwójnemu dośrodkowaniu z lewej, co było jego drugim trafieniem tego dnia, a Tomás Nido awansował go na trzecie miejsce dzięki poświęceniu. Albert Pujols wyprowadził Nimmo po ostrej piłce prosto na pierwszą bazę, ale lekko zbłąkany rzut na bazę domową pozwolił Guillorme’owi strzelić gola i zremisować mecz 3-3. Canha i Lindor następnie sięgnęli po singli jeden do drugiego od Nicka Wittgrena, Alonso szedł, a McNeil wjechał na Canha i Lindora jednym do środka pola, dając Mets prowadzenie 5-3.

Bassitt wpadł w małe kłopoty na szczycie siódmej rundy, prowadząc Tommy’ego Edmana, a następnie pozwalając singla Donovanowi, doprowadzając Goldschmidta do startu na talerzu. Drew Smith zwolnił Bassitta i zmusił piłkę z lotu Goldschmidta na teren faul na lewe pole, które wyglądało, jakby spadło nieszkodliwie do siatki. McNeil wskoczył jednak na siatkę, aby zgarnąć drugą bazę, a gdy Edman wyznaczył bramkę z trzeciej, McNeil wyrzucił Donovana, próbującego awansować na drugą bazę, kończąc inning. Gra skłoniła obu menedżerów do rozważenia wyzwań, ponieważ Cardinals zastanawiali się, czy Donovan dotarł bezpiecznie na drugie miejsce, podczas gdy Mets zastanawiali się, czy Donovan w ogóle został oznaczony, potencjalnie negując bieg na tablicy domowej, ale obaj menedżerowie wycofali się do swoich boksów bez żadnych skarg.

Po tym, jak Drew Smith uciekł bez szwanku z ósmego inningu, Edwin Diaz wszedł na szczyt dziewiątego miejsca z przewagą 5-4 i natychmiast poddał się Baderowi. Bader następnie ukradł drugie miejsce i awansował na trzecie na boisku Yadiera Moliny, ale potem Diaz dobrze się przygotował, pokonując Edmana. Cztery proste piłki postawiły następnego pałkarza Donovana na bazę, co doprowadziło do dwukrotnego starcia z Goldschmidtem, ostatnim pałkarzem, który fani Mets chcieli zobaczyć. Diaz doprowadził Goldschmidta do licznika 2-2, zanim zmusił go do przetoczenia się na parterze na trzecią bazę i chociaż nie było jasne, czy Eduardo Escobar miałby grę na biegaczu, punkt był dyskusyjny, gdy odbił od niego piłkę , co pozwoliło Baderowi zdobyć wynik wiązania. Díaz następnie poszedł na Arenado i uderzył Yepez, aby wysłać grę na dół dziewiątego, gdzie usiadła górna część porządku Mets.

Z Coreyem Dickersonem na drugiej bazie jako automatycznym biegaczem i Colinem Holdermanem wchodzącym na boisko, Holderman zrezygnował z prowadzącego singla na rzecz Dylana Carlsona, awansując Dickersona na trzecią bazę. Pujols wjechał na ziemię Dickersona w podwójnej grze, dając Cardinals przewagę 6-5, a Mets szansę na odpowiedź, i chłopak to zrobił. Z Lindorem zajmującym drugie miejsce jako automatyczny biegacz, Alonso posłał szybką piłkę 1-0 na drugą talię, aby dać Metsowi zwycięstwo 7-6. Zanim dotknął bazy domowej, Alonso zatrzymał się, by zebrać hełm, strzelić rzut wolny do niewidzialnego kosza na bazie domowej, a następnie nadepnął na płytę, aby wygrać mecz.

Mets pojadą do Denver na serię trzech meczów przeciwko Kolorado Rockiesgdzie Carlos Carrasco ma rozpocząć mecz z Germánem Marquezem o 8:40 ET.

SB Nation GameThreads

Niesamowita „aleja”

Viva El Birdos

Punktacja pudełek

MLB.com

ESPN

Dodano prawdopodobieństwo wygranej

Fangrafy

Co to jest WPA?

Zwycięzca Big Mets: Pete Alonso (66,3% WPA)

Przegrany Big Mets: Edwin Diaz (-23,4% WPA)

Mets dzbanki: -32.3 WPA

Trafienia Mets: 82,3 WPA

Największe zagranie: Alonso walkoff (58,3% WPA)

Zagraj w sux0rest: Pojedynczy pojedynek Goldschmidta (-35,3% WPA)

Leave a Comment