Lekarz oddalił test na raka u kobiety w domu, ale guz był prawdziwy

  • Christine Bronstein zrobiła domowy test na raka jelita grubego po tym, jak zobaczyła krew w jej stolcu. To było pozytywne.
  • Jej lekarz zapewnił ją, że nie ma raka, ale kolonoskopia wykazała, że ​​ma stopień 3.
  • Przechodzi chemię i podnosi świadomość na temat nowotworów jelita grubego, które rosną wśród młodych ludzi.

Kiedy zeszłej jesieni Christine Bronstein zobaczyła krew w swoim stołku, przypisała to kredą hemoroidom. 48-latek – znany z założenie portalu społecznościowego Band of Wives i imperium księgarni Borders jej rodziny – dobrze je, unika cukru i nie pije alkoholu, więc nie sądziła, że ​​to będzie poważne, powiedziała Dzisiaj.com.

Ale Bronstein wykonał w styczniu domowy test na raka jelita grubego, aby mieć pewność, i wynik okazał się pozytywny. Tym razem jej lekarz pierwszego kontaktu był tym, który nie był zaniepokojony. Wysłał jej SMS-a: „Nie masz raka :)”.

Lets Get Checked Test przesiewowy raka jelita grubego


Lets GetChecked


Bronstein, wydawca mieszkający na Hawajach ze swoim mężem dziennikarzem Philem Bronsteinem, i tak naciskała na kolonoskopię. Dowiedziała się, że ma raka jelita grubego w trzecim stopniu zaawansowania i prawie 2-calowy guz w odbytnicy. Miała również usunięte dwa polipy, które mogły stać się rakowe.

„Dzięki Bogu, że zrobiłem test domowy Let’s Get Checked, inaczej poczekałbym do 50 lat i miał bardzo złe rokowania” Bronstein napisał na Instagramie w marcu. „Proszę, zróbcie swoje badania kontrolne. 45 to nowa 50. Do badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. Rak jest przerażający, upokarzający i dezorientujący. Jestem bardzo wdzięczny mojej rodzinie i wszystkim, którzy już mnie wspierają”.

Post udostępniony przez Christine Bronstein (@chrisbronstein)

Bronstein przechodzi obecnie chemioterapię w celu zmniejszenia guza, który wraz z lekarzami ma nadzieję, że będzie na tyle mały, aby można go było usunąć do czerwca. Mówi, aby podnieść świadomość raka jelita grubego, nie. 2 zabójców wszystkich nowotworów, ale najmniej finansowanych.

„Możemy prawdopodobnie spowolnić 140% wzrost wczesnego CRC o wczesnym początku, łapiąc je jako polipy, zanim zmienią się w raka”, ona napisał w innym poście na Instagramie, dodając, że choroba nieproporcjonalnie dotyka ludność czarną i żydowską. „Tyłki i wnętrzności to nowe piersi, jeśli chodzi o świadomość raka!” Ona napisała.

Rak okrężnicy rośnie u młodych ludzi

W ciągu ostatnich trzech dekad badania konsekwentnie stwierdzają rosnące wskaźniki raka okrężnicy i chorób pokrewnych, takich jak rak odbytnicy, wśród młodszych ludzi.

Osoby w wieku powyżej 50 lat są nadal narażone na większe ryzyko zachorowania na raka okrężnicy. Jednak u osób poniżej 50 roku życia częściej diagnozuje się trudne do leczenia, zaawansowane formy choroby, Wcześniej zgłoszony Insider.

Aktor Chadwick Boseman zmarł od zmarł z powodu powikłań związanych z rakiem jelita grubego w 2020 roku, cztery lata po diagnozie trzeciego stopnia. Miał 43 lata.

Nowotwory jelita mogą być trudne do zdiagnozowania ze względu na objawy – takie jak ból brzucha, zaparcia, biegunka, utrata wagii zmęczenie – są powszechne w przypadku dolegliwości, takich jak hemoroidy, nieswoiste zapalenie jelit lub zespół jelita drażliwego. Co więcej, rutynowe testy nie są oferowane wielu osobom poniżej 50 roku życia w kilku krajach, w tym w USA.

Wcześnie wykryty rak okrężnicy jest bardzo uleczalny, a pięcioletni względny wskaźnik przeżycia wynosi około 90%, jeśli rak nie rozprzestrzenia się, według American Cancer Society.

Inni młodzi ludzie zgłaszali, że lekarze odrzucają objawy raka jelita grubego

Podczas gdy Bronstein powiedziała Today, że nie obwinia swojego lekarza za założenie, że nie ma raka, inni pacjenci zgłaszali, że lekarze również usuwają ich objawy.

Amanda Lee, 28-letnia aktorka i fotografka ślubna, powiedziała, że ​​gastroenterolog zawstydził ją wagą, kiedy skarżyła się na silny ból brzucha i


utrata wagi

.

„Powiedział:„ Może to nie jest taka zła rzecz ”, że nie mogłam jeść z powodu mojego bólu” – powiedziała powiedział Dzisiaj Zdrowie. „Chwalił fakt, że nie jadłem”. Lee powiedziała, że ​​lekarz nie przeprowadził żadnych badań i wysłał ją do domu z receptą na ZUM, co później zakwestionował jej farmaceuta.

Kiedy poszła do innego dostawcy na kolonoskopię, zdiagnozowano u niej raka okrężnicy w stadium 3A, co oznacza, że ​​rozprzestrzenił się na jej węzły chłonne. Rozpoczęła chemioterapię i zabrał do TikTok podzielić się swoją historią. „Pamiętaj, że to jest twoje ciało” – powiedziała w jednym z filmów – „a oni nie mogą gazowy ty”.

Leave a Comment