Letni wzrost COVID w Bay Area osiągnął szczyt, ale ryzyko nadal się utrzymuje

Wskaźniki zachorowań na koronawirusa i pozytywne wyniki testów stale spadają w Kalifornii i Bay Area, sygnalizując, że region w końcu znajduje się na minusie rekordowa fala COVID-19 tego lata napędzany przez kolejne fale podwariantów omikronowych.

Ale chociaż najgorsze mogło już minąć, ilość wirusa w społeczności utrzymuje się na znacznie wyższym poziomie niż w kwietniu przed gwałtownym wzrostem, a hospitalizacje – opóźniony wskaźnik wskaźników infekcji – są nadal wysokie.

Urzędnicy służby zdrowia ostrzegają przed samozadowoleniem i możliwością pojawienia się nowych wersji wirusa, które mogłyby przedłużyć pandemię do jesieni. Zalecają, aby ludzie zachowali czujność przed infekcją lub reinfekcją poprzez szczepienia, dawki przypominające i dobrowolne maskowanie w pomieszczeniach.

„Z pewnością jesteśmy w dobrym miejscu, ale nie możemy zignorować wirusa” – powiedział Peter Chin-Hong, specjalista chorób zakaźnych z UCSF. „Rzeczy mogą stać się nieprzewidywalne”.

Chociaż szczyt liczby przypadków nastąpił kilka tygodni temu, ciągłe wahania w raportowanych liczbach nie pozwalały do ​​tej pory mieć pewności co do tendencji spadkowej.

Leave a Comment