Lily Peters: Po znalezieniu ciała 10-letniej dziewczynki z Wisconsin w lesie policja Chippewa Falls wszczyna dochodzenie w sprawie zabójstwa

Ojciec Lily zadzwonił na policję w niedzielę wieczorem, kiedy nie wróciła do domu z wizyty w domu swojej ciotki, poinformował w poniedziałek Departament Policji Chippewa Falls. Później tej nocy funkcjonariusze znaleźli rower w zalesionym terenie przy ścieżce spacerowej, która znajduje się w pobliżu domu jej ciotki i niedaleko parkingu browaru Leinenkugel, podała policja.

Policja poinformowała, że ​​około godziny 9 rano w poniedziałek jej ciało znaleziono w lesie w pobliżu ścieżki spacerowej. Biuro koronera hrabstwa Chippewa potwierdziło, że szczątki należały do ​​Lily.

Funkcjonariusze uważają, że Lily była ostatnio widziana przez członków rodziny w noc jej zniknięcia, czytamy w komunikacie prasowym. Miała wracać do domu z domu ciotki, kiedy zniknęła, podała policja.

W ciągu nocy władze szukały Lily, chodząc od drzwi do drzwi i używając zespołów K9. Użyli drona, aby przeszukać zalesiony obszar, w którym znaleziono jej rower.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej szef policji Chippewa Falls Matthew Kelm nie wyjaśnił, w jaki sposób dziewczyna została zabita ani jakie dowody znaleziono na miejscu.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie jej śmierci w wyniku zabójstwa, powiedział Kelm, dodając, że władze ustanowiły wskazówkę dla członków społeczności.

„To niewypowiedziana, rozdzierająca serce tragedia i chcemy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom ofiary” – powiedział w oświadczeniu CNN Marty Maloney, rzecznik Leinenkugel’s. „Współpracujemy z władzami i zapewniamy pomoc i wsparcie, jakie możemy”.

Kelm ostrzegł, że nadal może istnieć zagrożenie dla społeczeństwa, ponieważ władze nie mają podejrzanego w areszcie. „Prostym faktem jest to, że nie dokonaliśmy aresztowania w tej sprawie, więc podejrzany nadal jest na wolności” – powiedział. „Więc w takim przypadku chcemy po prostu zachować szczególną czujność i upewnić się, że jeśli są jakieś wskazówki, każdy ma jakieś informacje, aby przejść dalej i zadzwonić do tej linii” – powiedział.

W wiadomości do rodziców w poniedziałek po południu, zjednoczony okręg szkolny Chippewa Falls Area poinformował, że jego budynki są w stanie „wysokiej gotowości”, ale organy ścigania nie wskazały potrzeby zamknięcia.

We wtorek policja ogłosiła zwiększoną obecność wokół szkół w Chippewa Falls. „Będziemy zwiększać nasz patrol, szczególnie w godzinach dowozu i odbierania”, powiedział departament w a oświadczenie.

Okręg zaleca, aby uczniowie, którzy idą do szkoły, byli zabierani i podrzucani przez zaufanych członków rodziny lub przyjaciół „do odwołania”, a rodziców prosi się o „większą czujność i czujność w tym czasie”.

W komunikacie wysłanym do personelu szkoły administratorzy prosili, aby nauczyciele „szanowali rodzinę, nie rozgłaszając plotek”. Zachęca się nauczycieli do upewnienia się, że starsi uczniowie są wrażliwi na młodszych uczniów, którzy mogą nie wiedzieć, co się stało.

Michael Houle, starszy pastor w kościele Valley Vineyard Church w Chippewa Falls, którego członkami są krewni Lily, otworzył drzwi kościoła dla społeczności jako bezpieczną przestrzeń do żałoby, powiedział CNN.

„Naszą misją jest dotarcie do naszej społeczności w pozytywny sposób i bycie światłem w Chippewa Falls w tym trudnym czasie” – powiedział. „Mieszkamy w bardzo hojnym mieście. Nasza społeczność spotyka się, aby zaspokoić potrzeby rodzin, członków społeczności, szkół i ratowników. To dopiero początek i będzie to proces ciągły w ciągu najbliższych tygodni”.

W śledztwie pomaga wiele agencji, w tym Wydział Śledczy Wisconsin i Wisconsin State Crime Laboratories, powiedział Kelm. Rodzina Lily współpracuje z rzecznikami ofiar, powiedział Kelm, a okręg szkolny, do którego uczęszczała do czwartej klasy, powiedział w poście na Facebooku to „ścisła współpraca z policją”.

Alisha Ebrahimji i Rebekah Riess z CNN przyczyniły się do powstania tego raportu.

.

Leave a Comment