Little Leagues upamiętnia 70 lat baseballu w Bay City

BAY CITY, MI – W 70. rocznicę rozpoczęcia baseballu Małej Ligi w Bay City, Jill Stapish nie może nie myśleć o historii związanej z Dniem Otwarcia.

Ale to przyszłość sprawia, że ​​się uśmiecha.

W dniu, w którym Bay City Southwest ukłoniło się w przeszłość, prezydent ligi miała przebłysk tego, co ma nadejść, gdy jej wnuk po raz pierwszy założył mundurek Małej Ligi i wziął udział w tradycyjnej paradzie otwarcia SWLL.

„Wykonywał Robota na trasie parady, więc dobrze się bawił” — powiedział Stapish. „Będzie fajnie patrzeć, jak przechodzi – a przed nim jeszcze wiele lat”.

Gdy 4-letni Easton Stapish wyszedł na boisko, stał się częścią bogatej tradycji, jaką jest Mała Liga. To dobrze prosperująca podstawa Bay City od 1952 roku, kiedy organizacja wprowadziła ligi dla Northwest, Northeast, South End i Southwest dla graczy w wieku 12 i poniżej.

Teraz cztery obecne ligi Bay County – Northwest, Southwest, Bay County Eastside i Essexville-Hampton – mają już 70. sezon. Southwest już gościło ceremonie otwarcia w niedzielę, podczas gdy Eastside świętuje w południe w sobotę, a Northwest o 18:00 w poniedziałek. EHLL organizuje swoją uroczystość jako wydarzenie na zakończenie roku.

Mecze odbywają się już we wszystkich czterech ligach – a także w softballu Bay County Little League, którego gospodarzem jest EHLL – ponieważ w sezonie 2022 bierze udział ponad 1000 piłkarzy.

„Wszyscy są podekscytowani tym, że mogą przebywać na zewnątrz i spotykać się, łącząc się z kolegami z drużyny” – powiedziała Stapish, która rozpoczyna czwarty rok jako prezes SWLL. „Wszyscy są bardzo szczęśliwi i to mnie uszczęśliwia”.

Elijah Washabaugh daje pierwsze boisko, gdy Bay City Southwest Little League świętuje dzień otwarcia sezonu 2022. (Dostarczone przez Jeffa Derochera)

Southwest, który gra w Kolb Field, ma w tym roku 271 graczy, w wieku od 4 do 12 lat. Z sześcioma zespołami Major League jest to najmocniejszy program w okolicy.

Liga uczciła 70. rocznicę w Dniu Otwarcia, zapraszając trzy reprezentantki Miss Bay County i gości specjalnych, takich jak Lou E. Loon z Great Lakes Loons, Sammy Spirit z Saginaw Spirit i zastępca Dog of the Bay County Sheriff’s Department.

Liga zaprezentowała nową tablicę wyników i nowe ogrodzenie wokół pomniejszego diamentu ligi.

Northwest cieszy się sezonem odbicia ze swoimi liczbami, dodając około 120 nowych graczy tej wiosny. Liga rozrosła się do 300 graczy, a pięć drużyn Major League rywalizuje w DeFoe Park.

„Mówię, że nie mam tu już dzieci, ale prawda jest taka, że ​​mam tu 300 dzieci” – powiedział prezydent NWLL Dick Horning. „Mała Liga jest ogromna. Każdy, kto kiedykolwiek był zaangażowany, wie, co to znaczy dla dziecka.

„Wyciąga je z domu, z dala od gier wideo i zapewnia im prawdziwy, zdrowy styl życia”.

Drugi rok z rzędu Northwest i Essexville-Hampton będą rywalizować ze sobą w rozgrywkach crossover na poziomie Major League i łączyć graczy do rywalizacji gwiazd jako Greater Bay. Drużyna 10 i poniżej zdobyła mistrzostwo stanu Małej Ligi w zeszłym roku i jest honorowany w ramach uroczystości NWLL w poniedziałek.

Essexville-Hampton ma w swoim programie trzy drużyny Major League i 90 baseballistów, ponieważ w ostatnich sezonach liczba uczestników spadła. Prezes EHLL, Matt Irrer, powiedział, że program pozostaje na solidnym gruncie po ukończeniu wszystkich jego terenowych i złożonych renowacji w ostatnich latach. Wystarczy, aby dzieci wróciły do ​​sportu.

Liczba softballi rośnie w programie Bay County, który rywalizuje również w kompleksie EHLL Verellen, w którym bierze udział prawie 150 graczy.

Bay County Eastside nadal ewoluuje od czasu połączenia South End i Northeast w zeszłym sezonie. Prezes ligi Justin Heidtman powiedział, że około 265 dzieci bierze udział w tee ball, na boisku maszynowym, poziomach minor i major. W tym sezonie w lidze ponownie występują cztery zespoły Major League.

Wszystkie gry odbywają się w St. Hyacinth Field w tym roku, gdy liga zaczyna opuszczać Sovereign Field, ojczyznę byłej Northeast Little League.

„Po meczach tee ball wielu graczy utknęło w pobliżu i oglądało mecz Major, a to jest jedna fajna rzecz w byciu w jednym obiekcie” – powiedział Heidtman. „Miło było zobaczyć różne poziomy piłki i pozwolić małym dzieciom przyjrzeć się starszym dzieciom. Zdecydowanie tęskniliśmy za tym, kiedy byliśmy rozdzieleni w zeszłym roku ”.

BCELL zaplanował Trentona Robinsona, absolwenta Bay City Central, który później grał w NFL, aby rzucił pierwsze boisko podczas sobotniej ceremonii.

POWIĄZANE CZYTANIA

Greater Bay stawia 1-2-3 wykrzyknik na mistrzostwach stanu

Ostateczny rzut Fastball zapewnia tytaniczne zwycięstwo Taylora Northa nad Bay City Southwest

Więcej historii o Little League w Bay County

Leave a Comment