Luka Doncic, napędzany gadaniną Phoenix Suns, prowadzi Dallasa Mavericksa do pierwszego zwycięstwa w grze eliminacyjnej w jego karierze

DALLAS – Po raz drugi w ciągu trzech posiadłości supergwiazda Dallas Mavericks Luka Doncic pojechał prosto wzdłuż pasa i skończył dwuręcznym wsadem.

Najwyżej rozstawione Phoenix Suns, przegrywające o 20 punktów w połowie trzeciej ćwiartki czwartkowego meczu 6, nazwali timeout, co dało Doncicowi szansę na przedłużenie świętowania po wsadzie poza zginanie i warczenie, które zrobił po kilku koszach w serii Mavów – wieczorna trasa 113-86 w American Airlines Center. Doncic dumnie wyszedł na pół boiska, agresywnie kiwając głową i krzycząc w kierunku ławki Suns.

To był trochę odwet po tym, jak Doncic musiał słuchać szczekania słońc podczas wysadzania Mavów w grze 5. Seria, która była dość chrupiąca, mimo że nie zawierała żadnych bliskich meczów, zostanie rozstrzygnięta w niedzielnym meczu 7 w Footprint Center w Feniks.

„Lubię, gdy ludzie rozmawiają ze mną na śmieci”, powiedział Doncic po swoim 33-punktowym, 11-odbiciach, 8-asytach, 4-kradzieżowych występach. „To mnie napędza. To zabawne”.

To był pierwszy raz w karierze 23-letniego Doncica w NBA, kiedy Mavs wygrał mecz, stając w obliczu eliminacji. Ale Doncic błyszczał w każdej ze swoich okazji na tym etapie, pomimo przegranej z LA Clippers w poprzednich dwóch sezonach, średnio 39 punktów, 9 zbiórek i 11 asyst w trzech meczach typu „wygrana lub gość”.

Według badań ESPN Stats & Information średnia punktacji Doncica jest najwyższa spośród wszystkich graczy w historii NBA w grach, w których jego drużyna jest eliminowana.

– Eliminacja to chyba słowo, którego używacie, ale to dla nas po prostu kolejna gra w tej podróży, a nasza podróż polega na wygraniu mistrzostw – powiedział trener Dallas, Jason Kidd. „Czasami kończy się wcześnie, czasami można grać do czerwca. Myślę, że po prostu cieszy się chwilą. Nie boi się sceny”.

Doncic miał lepszą produkcję niż gwardziści Phoenix’s All-Star Devin Booker (19 punktów, 3 asysty) oraz Chris Paul (13 punktów, 4 asysty) łącznie. The Suns zakończyli sezon z niską liczbą punktów i wysokimi stratami (22), strzelając tylko 39,7% z parkietu.

„Po prostu ciągle wywieraliśmy presję” – powiedział strażnik Mavs Jalen Brunson, który miał 18 punktów i trzy przechwyty. „Teraz to koniec, a teraz musimy wymyślić, jak ukraść zwycięstwo w Phoenix”.

W szczególności Booker i Paul byli nietypowo niechlujni, łącząc osiem obrotów. Według badania ESPN Stats & Information po raz drugi w tej serii Paul odnotował więcej obrotów niż asyst – pierwszy raz w swojej karierze, który miał miejsce w jednym sezonie po sezonie.

Trener Phoenix, Monty Williams, powiedział, że nie sądzi, by Słońca „zrozumiały desperację [Mavs] zamierzali bawić się “czynnikiem zdominowanym przez 29-6 marżę w punktach od obrotów.

„To musi być wspólna rzecz, w której wszyscy są na tej samej stronie” – powiedziało centrum Deandre Ayton, który prowadził Suns z 21 punktami i 11 zbiórkami. „I nie było tak dzisiaj. Było wiele błędów. Czułem się jak w zwykłym sezonie, ta liczba błędów, które mieliśmy dzisiaj. Straty, okropne, nie do zaakceptowania. po prostu nie do przyjęcia, człowieku. Ci kolesie, chcieli tego bardziej ”.

Doncic szczególnie narzucił swoją wolę Słońcom, wypełniając swoją obietnicę po piątym meczu, by bardziej atakować farbę. Czternaście z jego 26 rzutów do kosza padło bez celu, w tym 8 z 13 strzałów w strefie ograniczonej.

„To twardy zawodnik. Jest świetnym zawodnikiem” – powiedział napastnik Dallas Reggie Bullock, który był głównym obrońcą Bookera i zdobył 19 punktów. „Śmieję się z tego, kiedy próbują go strzec. Zrobią z nim to samo – wychowają go w każdym pick-and-rollu – ale kiedy dostaje przełącznik, za każdym razem jest to wiadro. nie wiem o przełącznikach z nim [on defense] za każdym razem dostać wiadro. Po prostu wiem, że zamierzamy go poprzeć. To nasz kolega z drużyny. Zamierza nas powstrzymać w ofensywie i dać z siebie wszystko w defensywie.”

Doncic opublikował historyczną linię statystyczną w swojej jedynej grze 7 w swojej dotychczasowej karierze. Miał 46 punktów i 14 asyst przeciwko Clippersom – co dało 77 punktów, najwięcej w całej grze 7, według badań Elias Sports Bureau – ale Mavs nadal poniósł nierówną stratę.

„Nie dbam o statystyki, dopóki wygrywamy” – powiedział Doncic. „Jeśli wygramy, jestem dobry. Statystyki tak naprawdę nie mają dla mnie znaczenia, ale jeśli wygramy, to będzie niesamowite. Myślę, że wygraliśmy ten mecz w defensywie i mamy kolejny mecz. “

To będzie pierwsza siódma gra w karierze Bookera. Paul ma 3-4 w grze 7s, w której grał, w tym 2-2 na własnym boisku swojej drużyny.

„Czuję, że pracowaliśmy tak ciężko, jak przez cały sezon, aby dostać się na boisko” – powiedział Paul. „Tylko dlatego, że masz boisko domowe, nie gwarantuje, że wygrasz mecz, ale wolimy grać u siebie niż tutaj.

„Byłem w tym wcześniej. Widziałem to. Najlepszą rzeczą we wszystkich tych grach playoff jest to, że nie przenosisz 20-punktowej przewagi do gry. Każda gra jest własną osobowością, a teraz sprowadza się do jednej gry, gry 7. ”

Dave McMenamin z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

.

Leave a Comment