Manchin, krytycy filmowi twierdzą, że GOP i tak zakończy filibuster, aby zakazać aborcji

Przeciwnicy Senat filibuster odrzuca obawy pary umiarkowanych Demokratów na rzecz procedury, mówiąc: Republikanie pewnego dnia usunie ustawową blokadę, aby wprowadzić krajowe ograniczenia dotyczące aborcji.

Prezydent Joe Biden przyznał się w piątek ten Senat Demokraci nie mieli poparcia we własnych szeregach, aby przezwyciężyć obstrukcję w celu ochrony prawa do aborcji. Przy równo podzielonym Senacie, senatorowie Joe Manchin Zachodniej Wirginii i Kirsten Sinema z Arizony, dwóch centrowych Demokratów, drażniło bazę partii, sprzeciwiając się wyłączeniu procedury dotyczącej praw wyborczych i innych kwestii. Obaj sprzeciwili się osłabieniu obstrukcji, argumentując, że utrzymanie go na miejscu zapewniłoby kontrolę przyszłego Senatu kierowanego przez Republikanów.

The Sąd Najwyższy„Przebojowa decyzja z zeszłego tygodnia, cofająca konstytucyjną ochronę aborcji, stała się pilna” do debaty na temat obstrukcjiz niektórymi powiedzeniami Senackich Demokratów powinni się go pozbyć, póki jeszcze mogą.

Manchin i Sinema mają zasygnalizowany pozostali przeciwni zmienianiu obstrukcji, aby uchwalić przepisy gwarantujące prawo do aborcji. W maju, Manchin głosował ze wszystkimi 50 senackimi republikanami przeciwko ustawodawstwu kodyfikującemu prawo do aborcji, twierdząc, że środek jest zbyt ekspansywny.

Pisarz Bryan Behar w tweet powiedział Manchin i Sinema argumentowali za utrzymaniem obstrukcji w imię „tradycji” i „dwupartyjności”.

„Ale wszyscy wiemy cholernie dobrze, że w momencie, gdy GOP przejmie kontrolę nad Senatem, wypatroszy obstrukcję i wyda Narodowy zakaz aborcji” – powiedział Behar.

David Hogg, założyciel grupy promującej kontrolę broni March for Our Lives, przyjął jeszcze bardziej złowrogi ton tweet uzupełniający, mówiąc: „Albo wszyscy przywódcy Demokratów znacząco zmienią swoją strategię i przestaną oferować głuche frazesy i zaczną nawoływać do rozszerzenia sądu i zniesienia obstrukcji, albo mamy dwucyfrową szansę na utratę naszej republiki”.

Ta tajemnicza procedura senacka, filibuster wymaga co najmniej 60 głosów, aby większość ustawodawstwa awansowała w Senacie. Obłudnik stał się rosnącym źródłem frustracji Bidena i demokratów z Kongresu, którzy obserwowali, jak Republikanie stosują tę procedurę, aby utrudnić znaczną część ich programu.

Demokratyczni senatorzy Kyrsten Sinema i Joe Manchin spotykają się z nową krytyką za odmowę osłabienia obstrukcji w celu ochrony praw do aborcji. Powyżej, Manchin (po lewej) i Sinema (z przodu po prawej) przybywają na dwupartyjne spotkanie w sprawie infrastruktury 8 czerwca 2021 r. w Waszyngtonie
Kevin Dietsch/Getty Images

W czasopiśmie o libertarianizmie PowódEric Boehm napisał, że w 2013 r. ówczesny przywódca większości w Senacie Harry Reid zniósł obstrukcję dla nominowanych sędziów, aby umożliwić ówczesnemu prezydentowi Barack Obama łatwiej wyznaczać sędziów. Napisał jednak, że po tym, jak Republikanie odbili Senat i Biały Dom, aby ułożyć federalne sądownictwo swoimi wyborami.

„Podobno niczego się nie nauczyli z tego doświadczenia, prominentni Demokraci, w tym prezydent Joe Biden, po raz kolejny popierają zmiany w obstrukcji – zmiany, które, jeśli zostaną zatwierdzone, prawdopodobnie otworzyłyby drzwi dla przyszłego kontrolowanego przez Republikanów Kongres zakaz aborcji w całym kraju” – napisał Boehm.

„Jeśli Demokraci nie zlikwidują obstrukcji, zrobią to Republikanie i zabronią aborcji” – argumentował Dan Kennedy, profesor dziennikarstwa w Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Northeastern. w tweecie w odpowiedzi na artykuł. – Nie trzeba oczyszczać drogi.

W kolejny tweetHogg zgodził się: „Jeśli nie sądzisz, że Republikanie zamierzają pozbyć się obstrukcji w momencie, gdy będą u władzy, aby ustanowić ogólnokrajowy zakaz aborcji i nie tylko – musisz wyciągnąć głowę z piasku”.

Neil Cavuto z Fox News zapytał w piątek republikańskiego senatora Chuck Grassley jeśli filibuster nie był już w drodze. Grassley powiedział, że obstrukcja była potrzebna do współpracy międzypartyjnej i że Demokraci będą żałować osłabienia procedury, jeśli po następnych wyborach będą w mniejszości.

„Jeśli zaczniesz to robić tylko dla aborcji, to będzie to śliskie zbocze i wkrótce w ogóle nie będziesz mieć wymogu 60 głosów i wszystko będzie partyzanckie” – odpowiedział.

Newsweek skontaktował się z Manchinem i Sinemą w celu uzyskania komentarza.

Leave a Comment