Maverick bije rekord Mrocznego Rycerza w kasie krajowej

Cudowny rok Paramount w kasie nie wykazuje oznak zatrzymania, ponieważ Top Gun: Maverick spadła o zaledwie 9% za szacunkowo 34 miliony dolarów ukończenia w przedłużony weekend świąteczny 4 lipca. Spowoduje to wzrost krajowej sumy filmowej do 572 milionów dolarów, co jeszcze bardziej zwiększy jego przewagę nad Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa jako największy hit roku.

Oczekuje się, że kontynuacja spuścizny zarobi 26,8 miliona dolarów w ciągu trzydniowego weekendu. Jest to obecnie czwarty co do wielkości szósty weekendowy przewóz w krajowym kasie, ciągnący się Mrożony (28 mln USD w 2013 r.), Amerykański snajper (30 mln w 2015 r.) i Awatara (34 mln USD w 2009 r.). Warto zaznaczyć, że Amerykański snajper został wydany na platformę i zasadniczo był szeroko grany tylko przez kilka tygodni.

ZDERZAK WIDEO DNIA

Politycznie niezależny jest również najbardziej dochodowym filmem roku na świecie, z ponad miliardem dolarów w banku — pierwszym filmem gwiazdy Tom Cruiseto ponad czteroletnia kariera, która przekroczyła kamień milowy. Podczas pandemii Cruise był stanowczy w kwestii wyczekiwania na premierę kinową, pomimo zainteresowania filmem ze strony co najmniej kilku głównych streamerów. Ale widowisko akcji o wartości 170 milionów dolarów zawsze miało być doświadczeniem na dużym ekranie —Politycznie niezależny zarobił na całym świecie ponad 85 milionów dolarów na samym IMAX – a cierpliwość Paramount ma sowicie się opłacił.

ZWIĄZANE Z: 7 starszych sequeli do obejrzenia po „Top Gun: Maverick”, aby zaspokoić swoją nostalgię

W reżyserii Józef Kosiński, Politycznie niezależny jest piątym hitem roku wytwórni Paramount, po Krzyk, Jackass na zawsze, Zaginione Miasto oraz Sonic Jeż 2— niezwykła zmiana losów studia, które do niedawna borykało się z głośnymi klapami i zmianami zakulisowymi. Świętując sukces kasowy filmu, prezes i dyrektor generalny Paramount Pictures Brian Robbins powiedział:

„Rzadko zdarza się uzyskać specjalny rodzaj alchemii, który tworzy prawdziwy film o wydarzeniach, a globalna reakcja na Top Gun: Maverick całkowicie nas zaskoczyła. Dziękuję niezrównanemu Tomowi Cruise’owi, naszym wizjonerskim filmowcom i utalentowanej obsadzie oraz naszym niesamowitym zespołom marketingowym i dystrybucyjnym za dostarczenie absolutnie doskonałych wrażeń filmowych i teatralnych widzom na całym świecie.

572 miliony dolarów przewozów krajowych plasuje go na 12 miejscu na liście wszechczasów, wyprzedzając wielkie hity, takie jak Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (532 mln USD), Mroczny rycerz (534 mln USD) i Król Lew (543 miliony dolarów). Na drodze kołowania przed nim są Iniemamocni 2 (608 milionów dolarów), Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (620 milionów dolarów) i Mściciele (623 mln USD), Świat jurajski (652 mln USD) i Tytaniczny (659 milionów dolarów).

Politycznie niezależny także gwiazdy Miles Teller, Jennifer Connelly, Jona Hamma, Ed Harris, Glen Powell, Lewisa Pullmana, Danny Ramirez, Monika Barbaro, Manny Jacinto, oraz Val Kilmer. Możesz oglądać Politycznie niezależny w kinach, gdy następnym razem przyjrzy się znakowi 600 milionów dolarów w kraju, i przeczytaj oficjalny streszczenie poniżej:

Pilot testowy kapitan Pete „Maverick” Mitchell (Cruise) celowo uniknął awansu po trzydziestu latach służby. Pewnego dnia Maverick zostaje wezwany do objęcia odpowiedzialności za szkolenie grupy absolwentów Top Gun do wyspecjalizowanej misji pod rozkazami swojego przyjaciela, przyjaciela lotnika morskiego i byłego rywala, Toma „Icemana” Kazansky’ego (Kilmer), który jest dowódcą Flota Pacyfiku USA. Wśród nich jest porucznik Bradley „Rooster” Bradshaw (Teller), syn ostatniego najlepszego przyjaciela Mavericka, Nicka „Goose” Bradshawa (Edwards).

Leave a Comment