McCarthy wyciekł po styczniu. 6 komentarzy: Oś czasu

Lider mniejszości domowych Kevin McCarthy (R-Calif.) był w centrum kontrowersji na Kapitolu po tym, jak New York Times opublikował nagranie rozmowy telefonicznej wykonanej w dniach po styczniu. 6 atak, w którym można usłyszeć McCarthy’ego dyskredytującego byłego prezydenta Trumpa i obrzucającego kilku członków jego konferencji niebezpieczną retoryką.

Wielkie zdjęcie: McCarthy, jeden z najzagorzalszych sojuszników Trumpa, jest bliski zostania przewodniczącym Izby Reprezentantów po listopadowych semestrach. Ale jego droga do sukcesu opiera się na niezłomnym konserwatywnym poparciu: odstępstwa od zbyt wielu członków GOP mogą przekreślić jego szanse. Oto, co wydarzyło się do tej pory w następstwie taśm:

21 kwietnia: Dwóch reporterów „New York Timesa” publikuje fragment swojej książki „To nie przejdzie”, w której szczegółowo omówiono telefon do Jana. 10, 2021, między McCarthy i innymi czołowymi republikanami, w których McCarthy powiedział, że planował nakłonić Trumpa do rezygnacji nad Jan. 6 zamieszek. Przywódca republikanów zaprzecza tej relacji, nazywając ją „całkowicie fałszywą i błędną”.

  • Później tego samego wieczoru reporterzy – Jonathan Martin i Alexander Burns – dają taśmę z telefonem do “Rachel Maddow Show”, w którym słychać McCarthy’ego rozmawiającego z Rep. Liz Cheney (R-Wyo.) I inni o Trumpie:

McCarthy: “Liz, rozmawiasz przez telefon?”

Cheney: “Tak, jestem tutaj. Dzięki, Kevin. … Czy słyszysz, że może zrezygnować? Czy jest jakiś powód, by sądzić, że może się to wydarzyć?”

McCarthy: „Miałem kilka dyskusji. My przeczucie mówi mi nie. Poważnie myślę o rozmowie z nim dzisiaj wieczorem. Nie rozmawiałem z nim od kilku dni. Z tego co wiem jego – To znaczy, wy wszyscy też go znacie. Czy myślisz, że kiedykolwiek by się wycofał? Ale myślę, że zamierzam zrobić, to zadzwonię do niego.”…

– Fragment Jana. 10 połączeń.

Kluczowa odpowiedź: McCarthy rozmawia z Trumpem w rozmowie telefonicznej o kraniemi. Trump nie wydaje się zdenerwowany dźwiękiem i jest wdzięczny, że McCarthy nie namawiał go do ustąpienia.

  • Trump później mówi Wall Street Journal, że jego związek z McCarthy nie został uszkodzony przez nagranie. „Szczerze mówiąc, to wszystko jest wielkim komplementem” – mówi. „Zdali sobie sprawę, że się mylili i wspierali mnie”.

26 kwietnia: New York Times wydaje dźwięk innego połączenia telefonicznego od stycznia. 10, 2021, w którym McCarthy wyraża obawę, że komentarze skrajnie prawicowych członków Kongresu były „narażanie ludzi na niebezpieczeństwo.„Wyraża poparcie dla niektórych swoich członków, którzy tracą dostęp do Twittera.

  • McCarthy później odrzuca znaczenie dźwięku podczas krótkiego spotkania z czołowymi republikanami, mówiąc, że nie powinni pozwolić, aby dzieliło członków, ponieważ konferencja ma ważniejsze kwestie, na których należy się skupić.

„Napięcie jest zbyt wysokie, kraj jest zbyt szalony, nie chcę oglądać się za siebie i myśleć, że coś spowodowaliśmy lub coś przeoczyliśmy i ktoś został ranny”.

– McCarthy w drugim wydaniu audio.

Kluczowa odpowiedź: Dom Republikanów ścisłe szeregi wokół McCarthy, choć Rep. Matt Gaetz (R-Fla.) rozwala lidera nad obiema taśmami, podczas gdy inne, w tym Rep. Marjorie Taylor Greene (R-Ga.), publicznie wahają się w swej lojalności wobec niego.

  • Podczas spotkania na konferencji GOP w środę rano McCarthy broni swoich wcześniejszych komentarzy, argumentując, że to, co zostało opublikowane, maluje niepełny obraz wezwania, że ​​przemawiał hipotetycznie i że nigdy publicznie nie brudził swoich członków.
  • Otrzymuje owację na stojąco od szeregowych.

Co oglądać: Dwóch dziennikarzy New York Times, którzy opublikowali nagranie, powiedziało, że „mam dużo więcej na taśmie z tego okresu”.

  • „Myślę, że będzie to opowiadać zupełnie inną historię o tym okresie niż historia, którą wielu ludzi próbuje teraz opowiedzieć” – Jonathan Martin z New York Times powiedział Rachel Maddow z MSNBC.

.

Leave a Comment