McDavid pomaga nafciarzom pozostać przy życiu w meczu 6 w wygranej z Kings

LOS ANIOŁY – Connor McDavid został wybrany do Edmonton Oilers w meczu 6 Pierwszej Rundy Konferencji Zachodniej przeciwko Los Angeles Kings w czwartek, co jest prawdopodobnie największym powodem, dla którego uniknęli eliminacji.

McDavid zdobył trzy punkty, w tym pierwszy gol 1:40 w meczu, co dało Oilersowi wygraną 4-2 na Crypto.com Arena i wysłał ich do domu na mecz 7 na Rogers Place w sobotę (22:00 ET; ESPN) , CBC, TVAS, SN, BSSC).

Centrum również miało dwie asysty, w tym jedną na Tyson Barriezwycięski gol z wynikiem 5:10 w trzeciej tercji.

„Tak, to niesamowite, wszyscy możecie zobaczyć, co robi każdego wieczoru, jeśli chodzi o umiejętności, cele i wszystko” – powiedział Barrie. „Nadaje nam ton ponownie wcześnie, ale możesz zobaczyć jego poziom walki. Jest w każdej bitwie, ponad każdym testem. Robi wszystko dobrze i możesz powiedzieć, jak bardzo tego chce, więc mamy szczęście, że ma go po naszej stronie „Musimy tu kupić dla niego jeszcze jeden”.

McDavid ponownie spotkał się z Leon Draisaitl w górnej linii z Kailer Yamamoto aby rozpocząć grę i wywarł natychmiastowy wpływ swoim trzecim golem w play-offach, wchodząc na śliskie owinięcie się, które wślizgnęło się pod klocki bramkarza Kings Jonathan Szybki. Ale grał w całym składzie w pierwszych 10 minutach gry, aby zapewnić gościom najlepszy start w serii.

„Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o Connor McDavid– powiedział trener Jay Woodcroft. Jego sztuka mówi sama za siebie. To nie z tego świata. Jeśli chodzi o początek gry, jego zmiany nie trwały długo. Zrobiliśmy kilka rzeczy, aby nam pomóc. Był liderem w nas, robiąc to, co musieliśmy zrobić w tym pierwszym kawałku pierwszego okresu.

McDavid grał 24:02 w meczu 6, większość z łyżwiarzy, i oddał sześć strzałów na bramkę.

W serii ma na czele NHL 12 punktów (trzy gole, dziewięć asyst). 25-latek zdobył swoje czwarte Art Ross Trophy jako mistrz strzelców NHL z 123 punktami (44 gole, 79 asyst) w 80 meczach sezonu zasadniczego. Jest finalistą Hart Trophy, przyznawanym MVP NHL. W piątek został finalistą nagrody Teda Lindsaya, przyznawanej corocznie najwybitniejszemu graczowi NHL w głosowaniu innych członków Stowarzyszenia Graczy NHL.

„Kiedy jeździ w ten sposób, jest naprawdę trudny do zniesienia” – powiedział do przodu Evander Kane. „Widział otwarcie kilka minut po przyjemnym przyśpieszeniu lodu i schował go do domu na okładce. Był świetny dla nas we wszystkich seriach i będziemy go potrzebować w grze 7.”

[RELATED: Complete Oilers vs Kings series coverage]

Kane strzelił dwa gole, w tym do pustej bramki, i ma dziewięć punktów, w tym siedem bramek, co jest remisem na pierwszym miejscu w NHL z Jake’a Guentzela pingwinów z Pittsburgha i Cyryl Kaprizow z Minnesoty Wild.

Powiedział, że odporność Nafciarzy, dowodzonych przez McDavida, była kluczowa w trzeciej tercji po tym, jak Kings wygrali mecz 2:2 z bramką przez Carl Grundstrom 29 sekund po przerwie.

„Nie zaczęliśmy trzeciego okresu tak, jak chcieliśmy, ale ta grupa pokazywała to przez cały rok, trzymając się tego i nie zniechęcając się” – powiedział Kane. „Wiedzieliśmy, że możemy go zdobyć – musieliśmy tylko upewnić się, że będzie to następny. Wykonaliśmy świetną robotę, aby przynieść go z powrotem do domu [Game] 7. ”

McDavid miał również duży wzrost w grze 6 od silnej grupy obronnej, której brakowało nie. 1 obrońca Pielęgniarka Darnellktóry odsiadywał zawieszenie na jeden mecz za uderzenie głową Kings napastnika Phillip Danault w grze 5.

“[We were] sukces dzisiejszego wieczoru bez zmian w składzie, „Barrie powiedział.” Ale nie możesz zastąpić [Nurse]. Po prostu staramy się to uprościć i wszyscy nie podejmują niepotrzebnego ryzyka. Zostajemy ponad naszymi czekami i [we’re] konkurują, wszyscy konkurują. Nie ma tajemnicy. Liczy się każda zmiana, każda mała gra. Więc myślę, że to było nastawienie ”.

Barrie, który ma trzy punkty (jeden gol, dwie asysty) w serii, powiedział, że Nafciarze pozostali agresywni, nie będąc zbyt ryzykownymi, gdy Kings zremisowali grę, co jest ważnym wydarzeniem, biorąc pod uwagę, że Edmonton kilkakrotnie tracił koncentrację podczas serii.

„Tak, zrezygnowaliśmy z jednego wcześnie [in the third period] i wiecie, wracamy do 0-0, „powiedział.” Więc myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, nie zmieniając tego w zawody lekkoatletyczne i po prostu pozostaliśmy cierpliwi i staraliśmy się je zmęczyć. Mieli trochę spojrzeń, my mieliśmy trochę spojrzeń. Sprowadziło się do ostatnich pięciu [minutes] więc pomyślałem, że wykonaliśmy dobrą robotę, nie denerwując się”.