Melissa Lucio – najnowsze: Matka z Teksasu szlocha podczas emocjonalnej rozmowy telefonicznej, w której dowiaduje się o wstrzymaniu egzekucji

Melissa Lucio szlocha, gdy dowiaduje się, że jej życie zostało uratowane

Sąd Apelacyjny w Teksasie udzielił Melissie Lucio wstrzymania egzekucji w poniedziałek i nakazał sądowi rozpatrzenie nowych dowodów w jej sprawie, zaledwie 48 godzin przed planowaną śmiercią.

Lucio dowiedział się o tej wiadomości w emocjonalnym telefonie z przedstawicielem Teksasu Jeffem Leachem, w którym latynoska matka 14-latków szlochała i dyszała, pytając „czy mówisz poważnie?”

W oświadczeniu 53-latka podziękowała Bogu za uratowanie jej życia i złożyła hołd swojej zmarłej córce Mariah, która „jest w moim sercu dzisiaj i zawsze”.

Adwokaci i zwolennicy Lucio również świętowali orzeczenie, w tym Kim Kardashian, który nazwał to „najlepszą wiadomością w historii”.

Pobyt w ostatniej chwili miał miejsce kilka minut przed tym, jak Texas Board of Pardons and Paroles miała zalecić, czy wyrok śmierci Lucio powinien zostać zamieniony na dożywocie, czy też powinien otrzymać 120-dniowy odroczenie egzekucji. Komisja ds. zwolnień warunkowych stwierdziła, że ​​nie będzie zalecać ułaskawienia po ogłoszeniu pobytu.

Lucio została skazana na śmierć za zamordowanie w 2007 roku swojej dwuletniej córki Mariah.

Jej prawnicy twierdzą, że została zmuszona do złożenia fałszywego zeznania podczas agresywnego policyjnego przesłuchania, a dowody naukowe wskazują, że Mariah zmarła w wyniku upadku.

1650944458

Syn Melissy Lucio opisuje, że wyrok śmierci na jego matkę przyjął jego dzieciństwo

Bobby Alvarez „płakał każdej nocy, chcąc odzyskać moją mamę”, gdy stan Teksas zabrał go spod jej opieki i oskarżył ją o zamordowanie jego młodszej siostry.

Jako samozwańczy „mama mamusi” pamięta, jak we wczesnym dzieciństwie przylgnął do matki, chcąc być z nią przez cały czas.

„Dorastając, zawsze byłem chłopcem mamy, więc zawsze chciałem być przy niej. Lubiłem jej towarzystwo. Pamiętam, że zawsze bawiła się ze mną i rozśmieszała mnie ”- powiedział Niezależny w zeszłym tygodniu, ponieważ jego matka była zaledwie kilka dni przed planowaną egzekucją.

22-latek opowiedział o tym, jakie żniwo skazał na jego matkę wyrok śmierci na jego dzieciństwo i dlaczego nigdy nie wątpił w jej niewinność.

NiezależnyPełna historia Rachel Sharp:

Syn Melissy Lucio błaga Teksas o wstrzymanie jej egzekucji na przyszły tydzień

EKSKLUZYWNIE: W ciągu zaledwie sześciu dni Melissa Lucio zostanie przypięta do wózka i wstrzyknięta śmiercionośnym koktajlem narkotyków, który zabije ją za morderstwo, którego nie tylko twierdzi, że nie popełniła – ale eksperci twierdzą, że nawet się nie wydarzyło . Jej syn, Bobby Alvarez, mówi Rachel Sharp, że nigdy nie wątpił w jej niewinność i ostatnie 15 lat spędził na „pragnieniu powrotu mojej mamy”

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 04:40

1650942058

Adwokaci Melissy Lucio starają się o usunięcie sędziego i prokuratora okręgowego ze sprawy

Adwokaci Melissy Lucio starają się o usunięcie sędziego i prokuratora okręgowego z jej sprawy, ponieważ obecnie pracuje dla nich dwóch kluczowych członków jej zespołu obrony.

Jej zespół prawników złożył w lutym wnioski o usunięcie sędzi Gabrieli Garcii i prokuratora okręgowego Cameron County Luisa Saenza ze sprawy, w tym ze zbliżającej się rozprawy dowodowej.

Sędzia Garcia zostaje przydzielony do sprawy Lucio, podczas gdy prokurator okręgowy Saenz zażądał daty egzekucji Lucia.

Prokurator Generalny miał również prawo wycofać wniosek – coś, co dał mieszane wiadomości wokół robienia w ramach zeznań pod przysięgą na początku tego miesiąca.

Chociaż wnioski zostały złożone dwa miesiące temu, nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Ponieważ sąd apelacyjny nakazał teraz sądowi rozpatrującemu rozpatrzenie dowodów w sprawie Lucio, jej adwokaci wyjaśnili, że po przydzieleniu sprawy sędziemu zdecydują, czy zdyskwalifikować prokuratora okręgowego.

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 04:00

1650939658

Uniewinniona matka wyciąga paralele między swoją sprawą a sprawą Melissy Lucio

Kobieta, która została uratowana z celi śmierci i oczyszczona z zarzutów za zabicie jej dziecka, nakreśliła paralele między jej sprawą a skazaniem i wyrokiem śmierci na Melissę Lucio.

W 1989 r. Sabrina Butler-Smith pospieszyła do szpitala w stanie Missisipi, po tym, jak jej mały syn Walter przestał oddychać i nie mógł go reanimować za pomocą RKO.

Policja aresztowała panią Butler-Smith, która jest czarna, tego samego dnia, w którym zginął Walter, wierząc, że siniaki na jego klatce piersiowej od CPR były wynikiem znęcania się nad dzieckiem.

Pani Butler-Smith była wówczas nastolatką w całkowitym szoku, a prokurator powiedział, że musiała być winna, ponieważ nie była otwarcie wzruszona w sądzie podczas procesu w następnym roku.

Po tym, jak dostała nowy proces, w którym pojawiły się nowe dowody, pani Butler-Smith została ostatecznie oczyszczona z zarzutów w 1995 roku, stając się pierwszą kobietą, która została zwolniona z celi śmierci w USA.

Mówiła do Niezależny przed pobytem Lucio na egzekucji, wspominając, jak powiedziała Lucio „aby trzymać głowę w górze”, ponieważ „wszyscy walczymy o nią”.

NiezależnyJosh Marcus ma pełną historię:

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 03:20

1650937258

Przedstawiciel stanu demokratycznego mówi, że pobyt dowodzi, że Lucio „nie powinien być w celi śmierci”

Demokratyczny przedstawiciel stanu Joe Moody powiedział, że wstrzymanie egzekucji dowodzi, że Melissa Lucio „nie powinna być w celi śmierci”.

„Pobyt potwierdza to, co mówiliśmy przez cały czas: #MelissaLucio nie powinna być w celi śmierci ”- napisał na Twitterze w poniedziałek, po tym, jak sąd apelacyjny w Teksasie przyznał jej pobyt.

„15 lat po procesie i tylko 2 dni przed egzekucją CCA powiedział:„ może być rzeczywiście niewinna ”. Ta oś czasu i wynik są szokujące. Po prostu tak mi ulżyło. #txlege ”

Demokrata należy do grupy 83 przedstawicieli stanu, którzy w ostatnich tygodniach wzywają do powstrzymania egzekucji Lucio.

Rep Moody prowadził krucjatę razem z republikańskim reprezentantem stanowym Jeffem Leachem i byli wśród siedmiu stanowych prawodawców, którzy odwiedzili Lucio w celi śmierci, aby modlić się z nią i zwrócić uwagę na jej sprawę na początku tego miesiąca.

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 02:40

1650934858

Emocjonalna chwila Melissa Lucio dowiaduje się, że jej życie zostało uratowane

Melissa Lucio dowiedziała się, że jej życie zostało oszczędzone podczas emocjonalnej rozmowy telefonicznej z reprezentantem stanowym Jeffem Leachem, wkrótce po tym, jak sąd apelacyjny w Teksasie ogłosił, że wstrzymał egzekucję.

W udostępnionym w Internecie klipie audio 53-latkę słychać, jak dyszy, szlocha i śmieje się jednocześnie, gdy ogarniają ją emocje po usłyszeniu wiadomości.

– Nie słyszałeś jeszcze wiadomości? – pyta Rep Leach na początku dźwięku.

“Nie co się stało?” Odpowiada Lucio.

NiezależnyPełna historia Rachel Sharp:

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 02:00

1650932458

Adwokat Melissy Lucio mówi, że jest jeszcze „daleka droga”

Adwokaci Melissy Lucio powiedzieli, że jest jeszcze „daleka droga”, zanim matka czternastki odzyska wolność.

„W sprawie Melissy jest jeszcze daleka droga, a na drodze Melissy i oczyszczenia z zarzutów stoi o wiele więcej” – powiedziała Vanessa Potkin z The Innocence Project, która jest członkiem zespołu prawnego Lucio.

„Ale dzisiejszy pobyt i aresztowanie w celu przeprowadzenia przesłuchań w sprawie nowych dowodów jej niewinności naprawdę otwiera drzwi do potencjału nowego procesu w jej sprawie i ostatecznie do całkowitego usprawiedliwienia”.

Wstrzymanie egzekucji nie oznacza, że ​​Lucio jest teraz wolny.

Pozostanie w celi śmierci, ponieważ postępowanie będzie kontynuowane.

Następnym krokiem będzie zmuszenie sądu pierwszej instancji w Brownsville do przeprowadzenia rozprawy dowodowej, podczas której adwokaci Lucio przedstawią nowe dowody w sprawie, która ich zdaniem wskazuje na jej niewinność.

Tam zespół prawny poprosi o nowy proces dla Lucio.

O tym ostatecznie zadecyduje Sąd Apelacyjny Karnego Teksasu.

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 01:20

1650930058

Dzieci Melissy Lucio nie mogą się doczekać spędzenia z nią Dnia Matki

Dzieci Melissy Lucio powiedziały, że nie mogą się już doczekać spędzenia Dnia Matki z matką po tym, jak orzeczenie sądu oznacza, że ​​dożyje ona teraz obchodów 8 maja.

Bobby Alvarez powiedział dziennikarzom, że jego matka „chce dużo kart” w tym roku po tym, jak Sąd Apelacyjny w Teksasie udzielił jej wstrzymania egzekucji i wstrzymał wykonanie wyroku śmierci z 27 kwietnia.

22-latek przemawiał na konferencji prasowej wraz ze swoim bratem Johnem w poniedziałek wieczorem w Gatesville w Teksasie, kiedy świętowali wiadomość.

Powiedział, że był „w szoku”, gdy usłyszał o 11-godzinnym pobycie egzekucji.

„Nie mogłem uwierzyć w to, co słyszę. Od razu zacząłem płakać – powiedział.

Powiedział, że teraz rozmawiają o „co zrobić z Dniem Matki” – coś, co kilka godzin temu nie było rzeczywistością.

Bobby Alvarez mówi, że teraz szuka nagród na Dzień Matki

Rekord (KHOU)

Pan Alvarez miał zaledwie siedem lat, kiedy jego matce postawiono zarzut śmierci siostry i wysłano ją do celi śmierci.

Powiedział, że spędził dzieciństwo „czekając, aż moja mama wyjdzie, abyśmy mogli wspólnie rozpocząć tę przyszłość”.

„Od razu nigdy nie myślałem, że to moja mama [who killed Mariah]”On mówi.

„Wiedziałem, że moja mama nie mogła tego zrobić”.

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 00:40

1650927658

Syn Melissy Lucio mówi „minęło 15 długich lat”

Syn Melissy Lucio powiedział, że „minęło 15 długich lat”, ponieważ jego matka została przetrzymywana w celi śmierci w oczekiwaniu na egzekucję za śmierć jego młodszej siostry.

John Lucio, lat 32, przemawiał na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem w Gatesville w Teksasie, po tym, jak Sąd Apelacyjny w Teksasie przyznał jej karę wstrzymania egzekucji.

„Minęło 15 długich lat”, powiedział, dodając, że „nie ma już wymówek”.

John Lucio przemawia na konferencji prasowej po tym, jak jego matka zostaje zawieszona na egzekucję

Rekord (KHOU)

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 00:00

1650925258

Matka Melissy Lucio dziękuje zwolennikom córki i Bogu „za cud”

Matka Melissy Lucio dziękowała wszystkim ludziom, którzy wspierali jej córkę w jej trudnej sytuacji i dziękowała Bogu „za cud” jej wstrzymania egzekucji.

„Dziękuję za wspieranie Melissy i dziękuję wszystkim oraz Bogu” – powiedziała podczas wirtualnej konferencji prasowej z członkami zespołu prawnego Lucio w poniedziałek po południu.

„Dzięki Bogu za cud”.

Członkowie rodziny Melissy Lucio dołączają do jej prawników na konferencji prasowej w poniedziałek

(Projekt Niewinność)

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 23:20

1650923113

Adwokat Melissy Lucio mówi, że sąd apelacyjny „zrobił słuszną rzecz”

Jeden z adwokatów Melissy Lucio nazwał decyzję sądu apelacyjnego o zawieszeniu egzekucji 14-letniej matce „właściwą rzeczą”.

Vanessa Potkin, dyrektor Special Litigation w Innocence Project i jeden z adwokatów Melissy, wydała oświadczenie po ogłoszeniu przez Sąd Apelacyjny Karnego, że wstrzymuje środową egzekucję i nakazuje sądowi rozpatrzenie akt sprawy.

„Criminal Appeals postąpił słusznie, zatrzymując egzekucję Melissy. Dowody medyczne wskazują, że śmierć Mariah była zgodna z wypadkiem. Gdyby państwo nie wykorzystało fałszywych zeznań, żaden ławnik nie głosowałby za skazaniem Melissy za morderstwo kapitału, ponieważ morderstwo nie miało miejsca ”- powiedziała w oświadczeniu.

„Zszokowało by to sumienie opinii publicznej, gdyby Melissa została skazana na śmierć w oparciu o fałszywą i niekompletną dokumentację medyczną za przestępstwo, które nigdy się nie wydarzyło.

„Wszystkie nowe dowody jej niewinności nigdy wcześniej nie były rozpatrywane przez żaden sąd. Pobyt Sądu pozwala nam kontynuować walkę u boku Melissy o unieważnienie jej niesłusznego wyroku skazującego”.

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 22:45

Leave a Comment