Melissa Lucio – najnowsze: Matka z Teksasu szlocha podczas emocjonalnej rozmowy telefonicznej, w której dowiaduje się o wstrzymaniu egzekucji

Melissa Lucio szlocha, gdy dowiaduje się, że jej życie zostało uratowane

Sąd Apelacyjny w Teksasie udzielił Melissie Lucio wstrzymania egzekucji w poniedziałek i nakazał sądowi rozpatrzenie nowych dowodów w jej sprawie, zaledwie 48 godzin przed planowaną śmiercią.

Lucio dowiedział się o tej wiadomości w emocjonalnym telefonie z przedstawicielem Teksasu Jeffem Leachem, w którym latynoska matka 14-latków szlochała i dyszała, pytając „czy mówisz poważnie?”

W oświadczeniu 53-latka podziękowała Bogu za uratowanie jej życia i złożyła hołd swojej zmarłej córce Mariah, która „jest w moim sercu dzisiaj i zawsze”.

Adwokaci i zwolennicy Lucio również świętowali orzeczenie, w tym Kim Kardashian, który nazwał to „najlepszą wiadomością w historii”.

Pobyt w ostatniej chwili miał miejsce kilka minut przed tym, jak Texas Board of Pardons and Paroles miała zalecić, czy wyrok śmierci Lucio powinien zostać zamieniony na dożywocie, czy też powinien otrzymać 120-dniowy odroczenie egzekucji. Komisja ds. zwolnień warunkowych stwierdziła, że ​​nie będzie zalecać ułaskawienia po ogłoszeniu pobytu.

Lucio została skazana na śmierć za zamordowanie w 2007 roku swojej dwuletniej córki Mariah.

Jej prawnicy twierdzą, że została zmuszona do złożenia fałszywego zeznania podczas agresywnego policyjnego przesłuchania, a dowody naukowe wskazują, że Mariah zmarła w wyniku upadku.

1650934858

Emocjonalna chwila Melissa Lucio dowiaduje się, że jej życie zostało uratowane

Melissa Lucio dowiedziała się, że jej życie zostało oszczędzone podczas emocjonalnej rozmowy telefonicznej z reprezentantem stanowym Jeffem Leachem, wkrótce po tym, jak sąd apelacyjny w Teksasie ogłosił, że wstrzymał egzekucję.

W udostępnionym w Internecie klipie audio 53-latkę słychać, jak dyszy, szlocha i śmieje się jednocześnie, gdy ogarniają ją emocje po usłyszeniu wiadomości.

– Nie słyszałeś jeszcze wiadomości? – pyta Rep Leach na początku dźwięku.

“Nie co się stało?” Odpowiada Lucio.

NiezależnyPełna historia Rachel Sharp:

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 02:00

1650932458

Adwokat Melissy Lucio mówi, że jest jeszcze „daleka droga”

Adwokaci Melissy Lucio powiedzieli, że jest jeszcze „daleka droga”, zanim matka czternastki odzyska wolność.

„W sprawie Melissy jest jeszcze daleka droga, a na drodze Melissy i oczyszczenia z zarzutów stoi o wiele więcej” – powiedziała Vanessa Potkin z The Innocence Project, która jest członkiem zespołu prawnego Lucio.

„Ale dzisiejszy pobyt i aresztowanie w celu przeprowadzenia przesłuchań w sprawie nowych dowodów jej niewinności naprawdę otwiera drzwi do potencjału nowego procesu w jej sprawie i ostatecznie do całkowitego usprawiedliwienia”.

Wstrzymanie egzekucji nie oznacza, że ​​Lucio jest teraz wolny.

Pozostanie w celi śmierci, ponieważ postępowanie będzie kontynuowane.

Następnym krokiem będzie zmuszenie sądu pierwszej instancji w Brownsville do przeprowadzenia rozprawy dowodowej, podczas której adwokaci Lucio przedstawią nowe dowody w sprawie, która ich zdaniem wskazuje na jej niewinność.

Tam zespół prawny poprosi o nowy proces dla Lucio.

O tym ostatecznie zadecyduje Sąd Apelacyjny Karnego Teksasu.

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 01:20

1650930058

Dzieci Melissy Lucio nie mogą się doczekać spędzenia z nią Dnia Matki

Dzieci Melissy Lucio powiedziały, że nie mogą się już doczekać spędzenia Dnia Matki z matką po tym, jak orzeczenie sądu oznacza, że ​​dożyje ona teraz obchodów 8 maja.

Bobby Alvarez powiedział dziennikarzom, że jego matka „chce dużo kart” w tym roku po tym, jak Sąd Apelacyjny w Teksasie udzielił jej wstrzymania egzekucji i wstrzymał wykonanie wyroku śmierci z 27 kwietnia.

22-latek przemawiał na konferencji prasowej wraz ze swoim bratem Johnem w poniedziałek wieczorem w Gatesville w Teksasie, kiedy świętowali wiadomość.

Powiedział, że był „w szoku”, gdy usłyszał o 11-godzinnym pobycie egzekucji.

„Nie mogłem uwierzyć w to, co słyszę. Od razu zacząłem płakać – powiedział.

Powiedział, że teraz rozmawiają o „co zrobić z Dniem Matki” – coś, co kilka godzin temu nie było rzeczywistością.

Bobby Alvarez mówi, że teraz szuka nagród na Dzień Matki

Rekord (KHOU)

Pan Alvarez miał zaledwie siedem lat, kiedy jego matce postawiono zarzut śmierci siostry i wysłano ją do celi śmierci.

Powiedział, że spędził dzieciństwo „czekając, aż moja mama wyjdzie, abyśmy mogli wspólnie rozpocząć tę przyszłość”.

„Od razu nigdy nie myślałem, że to moja mama [who killed Mariah]”On mówi.

„Wiedziałem, że moja mama nie mogła tego zrobić”.

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 00:40

1650927658

Syn Melissy Lucio mówi „minęło 15 długich lat”

Syn Melissy Lucio powiedział, że „minęło 15 długich lat”, ponieważ jego matka została przetrzymywana w celi śmierci w oczekiwaniu na egzekucję za śmierć jego młodszej siostry.

John Lucio, lat 32, przemawiał na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem w Gatesville w Teksasie, po tym, jak Sąd Apelacyjny w Teksasie przyznał jej karę wstrzymania egzekucji.

„Minęło 15 długich lat”, powiedział, dodając, że „nie ma już wymówek”.

John Lucio przemawia na konferencji prasowej po tym, jak jego matka zostaje zawieszona na egzekucję

Rekord (KHOU)

Rachel Sharp26 kwietnia 2022 00:00

1650925258

Matka Melissy Lucio dziękuje zwolennikom córki i Bogu „za cud”

Matka Melissy Lucio dziękowała wszystkim ludziom, którzy wspierali jej córkę w jej trudnej sytuacji i dziękowała Bogu „za cud” jej wstrzymania egzekucji.

„Dziękuję za wspieranie Melissy i dziękuję wszystkim oraz Bogu” – powiedziała na wirtualnej konferencji prasowej z członkami zespołu prawnego Lucio w poniedziałek po południu.

„Dzięki Bogu za cud”.

Członkowie rodziny Melissy Lucio dołączają do jej prawników na konferencji prasowej w poniedziałek

(Projekt Niewinność)

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 23:20

1650923113

Adwokat Melissy Lucio mówi, że sąd apelacyjny „zrobił słuszną rzecz”

Jeden z adwokatów Melissy Lucio nazwał decyzję sądu apelacyjnego o zawieszeniu egzekucji 14-letniej matce „właściwą rzeczą”.

Vanessa Potkin, dyrektor Special Litigation w Innocence Project i jeden z adwokatów Melissy, wydała oświadczenie po ogłoszeniu przez Sąd Apelacyjny Karnego, że wstrzymuje środową egzekucję i nakazuje sądowi rozpatrzenie akt sprawy.

„Criminal Appeals postąpił słusznie, zatrzymując egzekucję Melissy. Dowody medyczne wskazują, że śmierć Mariah była zgodna z wypadkiem. Gdyby państwo nie wykorzystało fałszywych zeznań, żaden ławnik nie głosowałby za skazaniem Melissy za morderstwo kapitału, ponieważ morderstwo nie miało miejsca ”- powiedziała w oświadczeniu.

„Zaszokowało by to sumienie opinii publicznej, gdyby Melissa została skazana na śmierć w oparciu o fałszywą i niekompletną dokumentację medyczną za przestępstwo, które nigdy się nie wydarzyło.

„Wszystkie nowe dowody jej niewinności nigdy wcześniej nie były rozpatrywane przez żaden sąd. Pobyt Sądu pozwala nam kontynuować walkę u boku Melissy o unieważnienie jej niesłusznego wyroku skazującego”.

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 22:45

1650921133

Posłuchaj: Melissa Lucio szlocha, gdy powiedziano jej, że jej życie zostało uratowane

Emocjonalny klip audio uchwycił moment, w którym Melissa Lucio dowiedziała się, że jej życie zostało uratowane, po tym, jak Sąd Apelacyjny w Teksasie przyznał jej karę wstrzymania egzekucji.

53-letnia matka 14-lat została poinformowana o tym w więziennej rozmowie telefonicznej z republikańskim reprezentantem stanowym Jeffem Leachem w poniedziałek po południu.

– Nie słyszałeś jeszcze wiadomości? pyta przedstawiciel Leach.

“Nie co się stało?” Odpowiada Lucio.

„Sąd Apelacyjny Kary zawiesił twoją egzekucję na środę”, mówi jej prawodawca.

Słyszano, jak Lucio dyszy, zanim powiedział: „Czy mówisz poważnie? Mówisz poważnie? “

Jej głos się łamie i słychać, jak śmieje się i szlocha z emocji.

“Kiedy to się stało?” ona płacze.

„Właśnie otrzymaliśmy wiadomość jakieś 15 minut temu”, mówi jej.

“O mój Boże!” mówi śmiejąc się.

“To jest cudowne! O mój Boże! “

Melissa Lucio szlocha, gdy dowiaduje się, że jej życie zostało uratowane

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 22:12

1650919513

Rodzina Melissy Lucio jest „z ulgą i wdzięcznością”, mówi prawnik

Według jednego z jej prawników, rodzina Melissy Lucio jest „z ulgą i wdzięcznością” za uratowanie życia 53-latki.

Tivon Schardl powiedział w oświadczeniu, że rodzina jest zadowolona z decyzji sądu apelacyjnego w Teksasie o przyznaniu jej pobytu, mówiąc, że „uhonorowała” ona pamięć dwuletniej Mariah.

„Wiemy, że dzieci Melissy – bracia i siostry Mariah – oraz dziadkowie Mariah, ciotki i wujkowie odczuwają ulgę i wdzięczność, że jej życie nie zostanie odebrane przez stan Teksas” – powiedział.

„I wierzymy, że sąd uhonorował pamięć Mariah, ponieważ Melissa jest niewinna. Melissa ma prawo do nowego, sprawiedliwego procesu. Mieszkańcy Teksasu mają prawo do nowego, sprawiedliwego procesu.

„Teksańczycy powinni być wdzięczni i dumni, że Sąd Apelacyjny Karnego dał zespołowi prawników Melissy możliwość przedstawienia nowych dowodów niewinności Melissy przed Sądem Okręgowym hrabstwa Cameron”.

Pan Schardl podziękował „setkom tysięcy Teksańczyków oraz ludziom w Stanach Zjednoczonych i na świecie”, którzy w ostatnich miesiącach okazali wsparcie Lucio.

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 21:45

1650918913

Co się potem dzieje?

ten nakaz Sądu Apelacyjnego w Teksasie oznacza, że ​​środowa egzekucja została odwołana.

Nie oznacza to jednak, że Melissa Lucio jest teraz wolna lub że została oczyszczona z zarzutów.

Zamiast tego jej sprawa zostanie teraz odesłana z powrotem do sądu pierwszej instancji – 138. Sądu Rejonowego w hrabstwie Cameron – w celu rozpatrzenia nowych dowodów przedstawionych w sprawie, które wspierają jej twierdzenie o niewinności.

Nie jest jasne, kiedy sąd niższej instancji rozpocznie rozpatrywanie sprawy.

Adwokat Lucio powiedział Niezależny w zeszłym tygodniu, że jeśli przyznano by wstrzymanie, kolejnym krokiem dla jej zespołu prawnego byłoby zwrócenie się o przesłuchanie dowodowe w celu przedstawienia nowych dowodów.

Tam poprosiliby Lucio o przyznanie nowego procesu.

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 21:35

1650918313

Reprezentant USA Joaquin Castro dołącza do uroczystości z powodu wstrzymania egzekucji

Reprezentant USA Joaquin Castro przyłączył się do uroczystości wstrzymania zbliżającej się egzekucji Melissy Lucio.

Kongresmen, który reprezentuje 20. dzielnicę kongresową Teksasu, powiedział, że istnieje „mocny zapis” niewinności Lucio.

„Cieszę się, że egzekucja Melissy Lucio została wstrzymana! Istnieją mocne dowody na to, że nie popełniła przestępstwa, o które została oskarżona – napisał na Twitterze.

Rachel Sharp25 kwietnia 2022 21:25

Leave a Comment