Memphis Grizzlies wybiera David Roddy z punktu widzenia stanu Kolorado

Kiedy Memphis Grizzlies wyciągnął Davida Roddy’ego ze stanu Kolorado z 23. wyborem w drafcie NBA, co było niespodzianką dla większości fanów. Jednak Roddy był graczem, którego Memphis miał na oku przez cały proces przed projektem.

Grizzlies tak bardzo polubiły Roddy’ego, że byli skłonni wymienić De’Anthony’ego Meltona na powrót do pierwszej rundy na 6 stóp-5 255 funtów combo do przodu.

Roddy był w zeszłym sezonie Najlepszym Graczem Konferencji Mountain West i większość swoich minut grał na pozycji silnego napastnika i środka. Uzyskiwał średnio 19,2 punktu, 7,5 zbiórki, 1,2 przechwytu i 1,1 bloku.

Commercial Appeal spotkał się z Kevinem Lytle, który relacjonuje koszykówkę stanu Kolorado dla Coloradoan i obserwował Roddy’ego przez ostatnie trzy sezony.

Kevin Lytle o wyborze Grizzlies David Roddy

CA: Jak myślisz, na jaką pozycję w NBA David Roddy najlepiej pasuje i dlaczego?

Litle: Będzie to interesujące, ponieważ jego główną pozycją w Colorado State była czwórka, ale w rzeczywistości często wykorzystywali go na piątkę. Naprawdę nie widzę go grającego piątkę w NBA. Myślę, że najbardziej będzie się odbijał między 3 a 4, w zależności od pojedynków i obowiązków defensywnych. Będzie to interesujące, ponieważ w pewnym sensie poruszał się w górę iw dół składu w stanie Kolorado.

Leave a Comment