Mężczyzna z Florydy walczący o życie po tym, jak został „ugotowany żywcem”, kiedy został Tased przez zastępcę

Floryda Rowerzysta, który został spalony żywcem w eksplozji, gdy zastępca sparaliżował go, gdy pompował benzynę, został zatrzymany przez policję po „spokojnej przejażdżce ku pamięci”, powiedział adwokat jego rodziny.

Rodzina 26-letniego pracownika Fed Ex Jeana Barreto domaga się, aby rząd stanowy lub federalny interweniował w policyjnym śledztwie w sprawie incydentu.

„Nie mówimy nic innego, jak tylko wyjawić prawdę. I to nie jest wykluczone – powiedział mecenas Mark NeJame podczas konferencji prasowej dotyczącej incydentu z 27 lutego, w którym Barreto trafił do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia na większości jego ciała.

„Dzisiaj wzywamy Departament Egzekwowania Prawa na Florydzie, aby przejął tę sprawę lub aby Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przejął tę sprawę. Za dużo się dzieje, za dużo pytań, które trzeba zadać.

Wśród pytań adwokata było to, dlaczego funkcjonariusz miałby użyć paralizatora w stronę kogoś, kto stoi przy czymś tak łatwopalnym jak pompa gazowa, wiedząc, jakie ryzyko może spowodować wystrzelenie w jej pobliżu ładunku elektrycznego.

Powiedział, że grupa motocyklistów Barreto zebrała się na spokojną przejażdżkę ku pamięci i że Barreto nigdy nie miał broni i nie jest karany.

Twierdzenia te zakwestionowały wcześniejsze twierdzenia Departamentu Szeryfa Hrabstwa Osceola, że ​​funkcjonariusze spowodowali zbliżenie się do Barreto, który, jak powiedzieli, uciekł przed funkcjonariuszami na wcześniejszym postoju.

Adwokaci reprezentujący motocyklistę motocyklistów terenowych z Florydy, Jeana Bareto, który został złapany w wybuchowym pożarze stacji benzynowej po tym, jak zastępca sparaliżował go podczas pompowania benzyny, domagają się, aby stan interweniował w śledztwie gliniarzy w sprawie incydentu i udzielił nagany odpowiedzialnemu funkcjonariuszowi

Gliniarze mówią, że Barreto, który wracał do domu z wiecu motocyklowego, który został rozbity przez gliny z powodu niedawnej policji „zero tolerancji” wdrożonej siłą przeciwko grupom motocyklistów, uciekł z przystanku na swoim rowerze i został wyśledzony do Wawa - twierdzi, że jego adwokat powiedział, że nie muszą jeszcze udowodnić od środy, prawie trzy miesiące po incydencie

Gliniarze mówią, że Barreto, który wracał do domu z wiecu motocyklowego, który został rozbity przez gliny z powodu niedawnej policji „zero tolerancji” wdrożonej siłą przeciwko grupom motocyklistów, uciekł z przystanku na swoim rowerze i został wyśledzony do Wawa – twierdzi, że jego adwokat powiedział, że nie muszą jeszcze udowodnić od środy, prawie trzy miesiące po incydencie

NeJame powiedział, że ponad dziesięć tygodni później Barreto pozostaje w szpitalu, przechodząc intensywne leczenie i powtarzające się przeszczepy skóry, gdy ledwo trzyma się życia.

Policja powiedziała wcześniej, że incydent zaczął się po otrzymaniu telefonu, w którym powiedziano, że grupa motocyklistów celuje w cywilów, zachęcając ich do zatrzymania Barreto w Kissimmee, 9 mil od Orange County Wawa, gdzie w końcu nastąpi eksplozja.

Gliniarze mówią, że Barreto, który wracał do domu z wiecu motocyklowego, który został rozbity przez gliny z powodu niedawnej policji „zero tolerancji” wdrożonej siłą przeciwko grupom motocyklistów, uciekł z przystanku na swoim rowerze i został wyśledzony do Ława.

Nagranie z ochrony pokazywało innego zastępcę szeryfa hrabstwa Osceola, który podjeżdżał za Barreto, gdy napełniał swój rower, i rzucał się na niego od tyłu.

Gdy Barreto jest już na ziemi, na nagraniu widać, że zastępca, o którym mowa, uruchamia swój paralizator, wywołując reakcję łańcuchową, która powoduje, że pompa Barreto, na której stała, eksplodowała, poważnie paląc mieszkańca Orlando.

Podczas nacisku NeJame zakwestionował relację szeryfa hrabstwa Osceola o wydarzeniach, które doprowadziły do ​​eksplozji, która pozostawiła Barreto z „oparzeniami trzeciego stopnia na około 75% jego ciała”, a większość jego skóry „spaliła się” ledwo czepiając się życia.

Zauważył również politykę „zero tolerancji” szeryfa Marcosa Lopeza, pokazując nagranie wideo, na którym szeryf Lopez aresztował grupę motocyklistów na jadących na tylnych kołach.

„Nie pozwól im uciec z tego rodzaju przeinaczeniami” – powiedział.

Adwokat zakwestionował również biuro – które odmówiło udostępnienia przez deputowanych nagranych z incydentu z kamer na ciele – o przedstawienie dowodów, że Barreto uciekł przed policją przed spotkaniem.

„To jest coś, co muszą wyprodukować” – powiedział dziennikarzom prawnik. – Daj to.

Barreto, 26-letni pracownik Fed Ex w Orlando, nadal jest hospitalizowany dziesięć tygodni po incydencie, który ledwo trzymał się życia, mówi jego adwokat, dodając, że istnieje możliwość, że nie wytrzyma.  Domaga się, aby biuro szeryfa hrabstwa Osceola zrezygnowało ze śledztwa na rzecz państwa, aby można było naświetlić rzekome niewłaściwe prowadzenie sprawy przez funkcjonariuszy

Barreto, 26-letni pracownik Fed Ex w Orlando, nadal jest hospitalizowany dziesięć tygodni po incydencie, który ledwo trzymał się życia, mówi jego adwokat, dodając, że istnieje możliwość, że nie wytrzyma. Domaga się, aby biuro szeryfa hrabstwa Osceola zrezygnowało ze śledztwa na rzecz państwa, aby można było naświetlić rzekome niewłaściwe prowadzenie sprawy przez funkcjonariuszy

Adwokat zażądał, aby Departament Egzekwowania Prawa na Florydzie przejął śledztwo w sprawie incydentu i zbadał sposób postępowania funkcjonariuszy z nieudanym aresztowaniem – za co funkcjonariusze muszą jeszcze uzasadnić, poza historią zatrzymania ruchu, której zażądał NeJame. udowodnić.

– To jest coś, co muszą wymyślić, i jeszcze nie – powiedział adwokat.

NeJame dodał, że jego biuro wielokrotnie prosiło o nagranie z kamery ciała z incydentu, ale zostało zignorowane.

Biuro szeryfa hrabstwa Osceola wcześniej przyznało, że użyto paralizatora, ale nie powiedziało, czy wywołał pożar. Jednak analiza miejsca zbrodni przeprowadzona przez Straż Pożarną, powtórzona przez NeJame w środę, wykazała, że ​​broń spowodowała eksplozję.

NeJame był w ostatnich tygodniach coraz bardziej krytyczny wobec szeryfa Osceoli Marcosa Lopeza, twierdząc, że jego siły nie są przejrzyste, ale nie dostarczyły jeszcze raportów policyjnych opisujących incydent lub konkretnego powodu nieudanego aresztowania.

„Pozostaje wiele pytań, w tym dlaczego szeryf nadal ustanawia i wprowadza politykę i praktyki, które zagrażają zarówno społeczeństwu, jak i jego zastępcom, i nadal narażają hrabstwo i jego prawników indywidualnie na ogromną osobistą odpowiedzialność finansową?”

NeJame dodał, że życie Barreto nigdy nie będzie takie samo w wyniku działań gliniarzy podczas incydentu, jeśli uda mu się przetrwać.

Szeryf hrabstwa Osceola, Marcos Lopez, wcześniej przyznał, że użyto paralizatora, ale nie powiedział, czy wywołał pożar.

Szokujące wideo pokazuje eksplozję kuli ognia z incydentu 27 lutego, w której Barreto stracił większość skóry.  Barreto, który był celem, ponieważ wziął udział w zakazanej imprezie dla entuzjastów motocykli, która została rozbita przez gliniarzy, przechodzi intensywne leczenie, aby pozostać przy życiu

Szokujące wideo pokazuje eksplozję kuli ognia z incydentu 27 lutego, w której Barreto stracił większość skóry. Barreto, który był celem, ponieważ wziął udział w zakazanej imprezie dla entuzjastów motocykli, która została rozbita przez gliniarzy, przechodzi intensywne leczenie, aby pozostać przy życiu

Nagranie pokazuje, że niezidentyfikowany oficer używa paralizatora w Barreto, który został już powalony na ziemię.  Strzał uruchamia reakcję łańcuchową, która powoduje wybuch pompy

Nagranie pokazuje, że niezidentyfikowany oficer używa paralizatora w Barreto, który został już powalony na ziemię. Strzał uruchamia reakcję łańcuchową, która powoduje wybuch pompy

NeJame mówi, że Barreto jest teraz pozbawiony większości skóry i zostanie wprowadzony w śpiączkę indukowaną medycznie, gdy będzie przechodził bardziej intensywne leczenie, aby pozostać przy życiu.

„Codziennie jest owijany i odwijany w gazę, nadal obficie krwawi, ponieważ nie ma wystarczającej ilości skóry, aby pomieścić płyny ustrojowe”.

Obecnie trwa wewnętrzne śledztwo w sprawie postępowania z incydentem przez szeryfa hrabstwa Osceola.

Film pokazuje, jak Barreto pompuje gaz do swojego motocykla poza hrabstwem Orange Wawa, gdzie w końcu doszło do eksplozji, po tym, jak zatrzymał się, by zatankować po wiecu w hrabstwie Osceola.

Po półtorej minuty przy pompie Barreto jest atakowany od tyłu przez zastępcę, który podobno szedł za nim z rajdu.

Film pokazuje co najmniej trzy inne pojazdy zastępcze Osceoli, które otaczają Barreto i jego motor terenowy.

Do incydentu doszło na stacji benzynowej Wawa w hrabstwie Orange około 10 tygodni temu

Do incydentu doszło na stacji benzynowej Wawa w hrabstwie Orange około 10 tygodni temu

Na nagraniu widać, że niezidentyfikowany oficer używa paralizatora w Barreto, który w tym czasie był na ziemi. Strzał następnie uruchamia reakcję łańcuchową, powodując eksplozję pompy gazu Barreto.

Policja odmówiła udostępnienia materiału filmowego z incydentu z kamer policyjnych funkcjonariuszy, a do czasu wewnętrznego dochodzenia nie udało się jeszcze zidentyfikować zaangażowanych zastępców.

Prawnicy Barreto domagają się przejęcia śledztwa przez Departament Egzekwowania Prawa na Florydzie i Departament Sprawiedliwości USA i rozpoczęcie dochodzenia w sprawie protokołów, praktyk, zasad i procedur Biura Szeryfa.

W komunikacie prasowym opisującym incydent adwokaci nazwali użycie paralizatora przez zastępcę jako „lekkomyślne, głupie, niepotrzebne i śmiertelne” i zakwestionowali, dlaczego „taktyka wojskowa” była stosowana, gdy Barreto nie był uzbrojony.

Następnie szczegółowo opisali makabryczne obrażenia, jakich doznał Barreto w wyniku eksplozji.

— Podczas gotowania żywcem, panie. Barreto doznał oparzeń trzeciego stopnia na około 75% ciała, z przodu iz tyłu, od stóp do karku”.

Zwolnienie ujawniło ponadto, że większość skóry Barreto została spalona w wyniku incydentu i spędził ostatnie 10 tygodni w szpitalu, gdzie przechodzi procedury, które wymagają rutynowego zdzierania martwej skóry z jego ciała.

W komunikacie ujawniono również, że analiza miejsca zbrodni przez marszałka straży pożarnej potwierdziła, że ​​paralizator faktycznie spowodował pożar.

Tymczasem Barreto – który jest w szpitalu Orlando Health – zostanie umieszczony w śpiączce wywołanej medycznie, gdy lekarze będą hodować tkankę skórną do przeszczepu skóry, powiedzieli jego prawnicy.

Skrytykowali oni OCSO za nieoddanie noszonych na ciele przez funkcjonariuszy nagrań z kamer i raportów policyjnych oraz żądanie interwencji stanowej lub federalnej w śledztwie, co może skutkować postawieniem zarzutów funkcjonariuszom.

Biuro szeryfa nie odpowiedziało od razu na prośbę DailyMail.com o komentarz w środę rano.

.

Leave a Comment