Milani Cosmetics bierze udział w procesie Amber Heard, Johnny Depp

Firma makijażu Milani Cosmetics opublikowała film na TikTok, który wydawał się zaprzeczać narracji adwokatów Amber Heard przedstawionej w sprawie o zniesławienie aktora Johnny’ego Deppa. Ale teraz źródło bliskie Heard mówi, że słowa adwokata są interpretowane nieprawidłowo.

Adwokaci Heard twierdzili w swoich oświadczeniach wstępnych, że używała zestawu Milani Cosmetics Conceal + Perfect All-in-One Correcting Kit podczas jej związku z Deppem, aby ukryć siniaki, które według jej adwokata były spowodowane przemocą domową.

„Właśnie tego użyła” – powiedział adwokat J. Ben Rottenborn w swoim wystąpieniu otwierającym. „Stała się w tym bardzo biegła. Usłyszysz świadectwo Amber o tym, jak musiała mieszać różne kolory na różne dni, w których siniaki rozwijały się w różnych kolorach i jak używała ich do poprawiania tych siniaków, aby móc je zakryć. ”

Rottenborn i inna prawniczka Hearda, Elaine Bredehoft, trzymali zestaw do makijażu w sądzie, rozmawiając o tym, jak Heard ukrywa jej rzekome siniaki. Chociaż nie wymienili marki ani zestawu z nazwy, złote litery „MILANI” były widoczne z przodu posiadanego produktu, a Milani Cosmetics powiedział później, że to jeden z jej produktów.

„To jest to, co Amber nosiła w torebce przez cały związek z Johnnym Deppem” – powiedział Bredehoft, trzymając zestaw. „Jest aktorką. Czy możesz szczerze pomyśleć, że wyszłaby z mieszkania bez makijażu? Czy myślisz, że kiedykolwiek chciałaby, aby inni ludzie widzieli jej siniaki i skaleczenia?

Ale Heard złożył pozew o rozwód z Deppem 23 maja 2016 r., a zestaw korygujący został wydany w grudniu 2017 r., według Milani Cosmetics.

Milani Cosmetics opublikowało nawet wideo TikTok, które obejrzano ponad 5 milionów razy, pokazujące wideo z sali sądowej w zestawieniu z czymś, co wydaje się być wewnętrznymi dokumentami o tym, kiedy zestaw został wydany.

„Milani Cosmetics może potwierdzić, że omawiana paleta – Milani Cosmetics Conceal + Perfect All-in-One Correcting Kit – pojawiła się dopiero w grudniu 2017 r.” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Milani Cosmetics. „Nasz film miał na celu zweryfikowanie twierdzenia, jakie nasi lojalni fani o orlim wzroku wygłosili na temat produktu wymienionego w procesie”.

Firma dodała, że ​​„nie zajmuje formalnego stanowiska w sprawie procesu, dowodów ani przyszłego wyniku sprawy”.

Źródło zaznajomione z sytuacją, które jest bliskie Heard, powiedziało, że jej prawnicy po prostu używali zestawu Milani jako „przykładu rodzaju makijażu, którego używała”, dodając, że to smutny dzień, kiedy firma makijażu wykorzystuje to jako okazję do zrobienia w świetle tego, co ofiary przemocy domowej muszą zrobić, aby ukryć skutki znęcania się, którego doświadczają”.

Depp pozywa Heard za zniesławienie za esej, który napisała dla The Washington Post w 2018 roku, w którym powiedziała, że ​​stała się „osobą publiczną reprezentującą przemoc domową”. Chociaż w artykule nigdy nie wymieniono Deppa z imienia i nazwiska, jego prawnicy stwierdzili, że pośrednio odnosi się to do zarzutów o nadużycia, które wysunęła przeciwko niemu podczas rozwodu w 2016 roku. Heard pozywa Deppa domagając się odszkodowania w wysokości 100 milionów dolarów.

Proces w hrabstwie Fairfax w stanie Wirginia ma potrwać tygodnie.

Zarówno Depp, jak i Heard zeznali, że ten drugi był wobec nich agresywny podczas ich związku.

Dowody przedstawione w sądzie pokazują, że Depp wydaje się grozić Heard przemocą, a nagranie Heard zawiera jej oświadczenia takie jak: „Uderzyłem cię. Nie biłem cię ”.

W maju 2016 roku Heard otrzymał nakaz ochronny po tym, jak twierdziła, że ​​Depp uderzył ją w twarz telefonem komórkowym. Depp zaprzeczył, jakoby był agresywny wobec Hearda. W zeznaniach sądowych Heard twierdził, że uderzyła Deppa tylko w obronie własnej lub w obronie swojej siostry, według The New York Times.

Sprawa wywołała szał wśród widzów w mediach społecznościowych, z których wielu ma zebrał się wokół Depp. Film TikTok Milani Cosmetics jeszcze bardziej poruszył fanów w Internecie.

Fani Deppa chwalili wideo jako niepodważalny dowód na to, że obrona kłamie, by źle wyglądać, ale inni krytykowali firmę za zaangażowanie, sugerując, że firma dąży do przewagi w głośnej sprawie.

„Nie wszyscy tak do niej dzwonicie, to jeden z wielu powodów, dla których wszyscy jesteście jedną z moich ulubionych marek”, czytamy w komentarzu, który ma ponad 164 000 polubień.

Firma odpowiedziała śmiejącym się emotikonem i wiadomością: „Jesteśmy tutaj, aby przedstawić fakty dotyczące sprawy”.

Na Twitterze niektórzy sugerowali, że zestaw został udostępniony w 2016 roku i że Heard mógł otrzymać wczesną próbkę produktu. Inni twierdzili, że do tego czasu para i tak zostałaby zerwana.

Ale wielu napisało, że czuli się nieswojo, gdy marka kosmetyków do makijażu wkroczyła do walki i zasugerowała, że ​​zrobiła to dla uwagi.

„Korporacje angażują się w ten proces o wpływy @milanicosmetics. życzę ci tylko najgorszego ”- napisała jedna osoba.

Inny sugerował, że prokuratura podaje jedynie przykład tego, czego mógł użyć Heard, ale stwierdziła, że ​​odpowiedź Milani Cosmetics była „haniebna”.

„Sposób, w jaki PPL są tak antykapitalistyczne, a następnie fangirls nad marką taką jak milanicosmetics za zrobienie czegoś tak szalenie nieodpowiedniego i psychotycznego przeciwko potencjalnej ofierze DV dla polubień i siły, jest obrzydliwe” – napisała jedna osoba.

Mimo to niektórzy uznali film Milani Cosmetics TikTok za tak przytłaczający dowód, że nagrali siebie, jak szli do sądu, aby opowiedzieć o tym prokuraturze.

Użytkownik TikTok Nuha, która przechodzi przez @ Devotedly.Yours na platformie, opublikowała nagranie wideo, na którym mówi, że była w sądzie w Wirginii, i pokazała, że ​​wydaje się chodzić po korytarzach w poszukiwaniu prawników Deppa.

Następnie pokazała e-mail, który, jak twierdzi, wysłała, ostrzegając prawników Deppa o filmie Milani Cosmetics TikTok.

„Po zobaczeniu komentarzy zachęcających mnie do przekazania go jego prawnikom, czułem się dobrze, mając bliskość sądu, przynajmniej spróbować” – powiedział Nuha NBC News za pośrednictwem komunikatora na Instagramie. „Jeśli ktoś zamierza złożyć odważne oświadczenie w sądzie i istnieją dowody, które je podważają, powinien je mieć”.

Chociaż opublikowała kolejny film, w którym stwierdziła, że ​​nie otrzymała odpowiedzi od prawników, powiedziała, że ​​ma nadzieję, że go wykorzystają.

Leave a Comment