Milwaukee będzie gospodarzem konwencji GOP 2024 po wycofaniu się Nashville

Piwo, bachory i słonie.

Republikański Komitet Narodowy oficjalnie wybrał Milwaukee na organizację krajowej konwencji partii w 2024 r., na której delegaci stanowi i terytorialni oficjalnie wybiorą kolejnych kandydatów GOP na prezydenta i wiceprezydenta.

„Milwaukee to światowej klasy miasto i nie możemy się doczekać, aby zabłysnęło w centrum uwagi w 2024 roku” – powiedziała Ronna McDaniel, przewodnicząca RNC. „Nie mogę się doczekać współpracy z członkami Republikańskiego Komitetu Narodowego, burmistrzem Milwaukee Cavalierem Johnsonem, Komitetem Gospodarczym Milwaukee i wizytą w Milwaukee, aby zorganizować niesamowitą konwencję dla naszej partii i nominować następnego prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

Milwaukee było ostatnim miastem kandydującym po tym, jak rada miasta Nashville odrzuciła projekt umowy o organizację imprezy we wtorek. Jednak komitet strony RNC zalecił już w zeszłym miesiącu, że Milwaukee będzie wyborem.

Wybory wyznaczają powrót na Środkowy Zachód na co trzyletnią ekstrawagancję GOP. Partia Republikańska zorganizowała 14 konwencji prezydenckich w Chicago od czasu swoich pierwszych wyborów w 1856 roku. Od ostatniej konwencji republikanów w Chicago w 1960 roku partia wybrała Kansas City (1976), Detroit (1980) Saint Paul, Minn. (2008) i Cleveland (2016) jako godne uwagi miejsca zjazdów.

Milwaukee miało być gospodarzem Narodowej Konwencji Demokratów 2020, ale interweniowała pandemia COVID-19 zmusił wszystkie wydarzenia do wirtualnego odbywania się. Miasto wykorzystało swoje przygotowania do tej konwencji, aby przekonywać Republikanów, że ma operację „pod klucz”, gotową do zorganizowania w 2024 roku.

Milwaukee pierwotnie miało być gospodarzem DNC 2020, ale zostało odwołane z powodu pandemii COVID-19.
Getty Images/iStockphoto

„Milwaukee z zadowoleniem przyjmuje narodową konwencję republikanów w 2024 roku. Moje miasto jest gotowe, by pokazać światu, jak wspaniałym miejscem dla kongresów i turystyki” – powiedział burmistrz Milwaukee Cavalier Johnson. „Z niecierpliwością czekamy na pozytywny wpływ gospodarczy konwencji nominacji prezydenckiej i jestem przekonany, że jako miasto gospodarza wszyscy uczestnicy uznają Milwaukee za wspaniałą lokalizację dla tego wydarzenia”.

Jak większość dużych miast, Milwaukee jest mocno demokratyczna. W wyborach prezydenckich 2020mieszkańcy hrabstwa Milwaukee poparli prezydenta Bidena nad Donaldem Trumpem o 40 punktów procentowych, pomagając Demokratowi w niewielkiej wygranej w stanie Badger po tym, jak Trump wywołał niepokój w 2016 r.

Zwycięzca w Wisconsin został wybrany prezydentem w ostatnich czterech wyborach.

„Moje stanowisko i myślę, że większość Demokratów to rozumie, jest takie, że to nie jest decyzja polityczna, to decyzja biznesowa” Johnson powiedział CNN. „Będzie to dla nas okazją do wywarcia milionów dolarów wpływu ekonomicznego … dla nas, aby wypełnić nasze restauracje, bary, nasze hotele i wspierać naszą branżę hotelarską, która została oczywiście poturbowana przez COVID w ciągu ostatniego kilka lat.”

Partia Demokratyczna jeszcze nie ogłosiła, gdzie odbędzie się konwencja w 2024 r., ale oferty złożyły Atlanta, Chicago, Houston i Nowy Jork.

Z drutami pocztowymi

.

Leave a Comment