Najcieńszy notebook Latitude firmy Dell zapewnia sterowanie połączeniami wideo na panelu dotykowym

Dell

Firma Dell naprawdę chce ułatwiać rozmowy wideo. Podobnie jak wielu dostawców technologii, którzy uwielbiają pokonywać przeszkody związane z pracą zdalną i hybrydową, firma bawi się różnymi sposobami uproszczenia połączeń internetowych: od Monitor 4K z wbudowaną kamerą 4K do koncepcja magnetycznej bezprzewodowej kamery internetowej; które można zadokować na środku monitora lub w innym miejscu. Ostatnia wyprawa firmy Dell zwiększa możliwości korzystania z touchpada, do Funkcje Asus ScreenPad i NumberPad.

Dell Latitude 9330 ogłoszony we wtorek jest wyposażony w szklany touchpad, który zapewnia dostęp jednym dotknięciem do wyciszania mikrofonu Zoom, włączania/wyłączania wideo, udostępniania ekranu i opcji czatu.

Latitude 9330 zaczyna się od 2,8 funta.
Powiększać / Latitude 9330 zaczyna się od 2,8 funta.

Dell

Asus od dawna oferuje ulepszoną kontrolę wejścia za pomocą paneli dotykowych laptopa. Najnowsza technologia ScreenPad zamienia touchpad w ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 2160 × 1080 z możliwością uruchamiania różnych aplikacji, menu specyficznych dla aplikacji i aplikacji stworzonych specjalnie dla małego ekranu. ScreenPad jest też znacznie bardziej kolorowy.

Tymczasem NumberPad firmy Asus (obecnie w wersji 2.0) zamienia obsługujące touchpady w podświetlaną klawiaturę numeryczną.

NumberPad na Asus Zenbook 14 Flip OLED.
Powiększać / NumberPad na Asus Zenbook 14 Flip OLED.

W notebooku Latitude 9330 firma Dell zagłębia się w zaawansowane wejście na panelu dotykowym, oferując tylko cztery elementy sterujące do połączeń Zoom na panelu dotykowym swojego biznesowego notebooka Latitude. Funkcje działają tylko z Zoomem, ale rzecznik Della powiedział Ars Technica, że ​​może się to zmienić w zależności od opinii i potrzeb użytkowników.

Dell wyjaśnił również, jak działa touchpad:

„Podczas dołączania do połączenia konferencyjnego Zoom laptop łączy się z aplikacją Zoom i rozmawia z różnymi elementami sterującymi w programie Zoom, aby włączyć/wyłączyć mikrofon, udostępnić ekran, włączyć/wyłączyć wideo i okno czatu” — powiedział przedstawiciel firmy Dell Ars.

„Płytka dotykowa jest już powierzchnią obsługiwaną dotykiem, więc odcięliśmy część panelu dotykowego, aby zamienić go w przyciski. Podczas wchodzenia na spotkanie przyciski wideo i wyciszania są domyślnie wyłączone (domyślne zachowanie panelu dotykowego współpracy zależy od mikrofonu i ustawienia domyślne aparatu ustawione przez użytkownika w ustawieniach aplikacji Zoom), wyświetlane na touchpadzie na czerwono. Przyciski czatu i udostępniania ekranu będą białe. Po dotknięciu przycisku „Włącz wideo” lub „Wyłącz” zmienią kolor na biały. ”.

Dalsze skupienie się na rozmowach wideo widać w kamerze internetowej o rozdzielczości 1080p w laptopie z „elektromechaniczną migawką aparatu”, zgodnie z materiałami udostępnionymi prasie, która automatycznie otwiera się i zamyka, gdy rozmowa wideo się rozpoczyna i kończy. Laptop ma również cztery mikrofony i eliminację szumów w tle opartą na sztucznej inteligencji.

Najnowszy Latitude firmy Dell ma również dodatkowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji, które coraz częściej pojawiają się w ostatnich wersjach laptopów. Na przykład kamera internetowa może stwierdzić, czy nie patrzysz już na ekran lub czy ktoś zagląda Ci przez ramię, dzięki czemu laptop może przyciemnić ekran, zapewniając prywatność i oszczędzając baterię.

Czujnik zbliżeniowy informuje laptopa, kiedy jesteś w pobliżu, dzięki czemu się budzi.
Powiększać / Czujnik zbliżeniowy informuje laptopa, kiedy jesteś w pobliżu, dzięki czemu się budzi.

Dell

Imponujące jest również to, że Dell aktualizuje reputację Latitude jako masywnych, nudnych laptopów biurowych. Oprócz wyjątkowego panelu dotykowego Latitude 9330 jest najcieńszym modelem Latitude o grubości 0,55 cala. Laptop „dwa w jednym” to 13-calowy notebook z serii Latitude 9000 z wysokim ekranem dotykowym 16:10 o przekątnej 13,3 cala, rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli i jasności do 500 nitów.

Podobnie jak laptopy Latitude i Precision, które Dell ogłosił w zeszłym miesiącu, Latitude 9330 może korzystaj z równoczesnych połączeń Wi-Fi i przewodowych.

Firma Dell twierdzi, że przetwarzanie aplikacji i danych aplikacji jest nawet o 30 procent szybsze dzięki podwójnemu połączeniu sieciowemu.
Powiększać / Firma Dell twierdzi, że przetwarzanie aplikacji i danych aplikacji jest nawet o 30 procent szybsze dzięki podwójnemu połączeniu sieciowemu.

Dell

Firma Dell będzie sprzedawać cienki notebook Latitude z procesorem Intel 12. generacji Core i7 z obsługą vPro, 32 GB pamięci RAM LPDDR5-5200 i 1 TB pamięci masowej PCIe 4.0 x4. Wybór portów jest ograniczony do trzech portów USB-C, w tym dwóch portów Thunderbolt 4, gniazda 3,5 mm i opcjonalnej tacy na kartę SIM.

Firma Dell nie podzieliła się ceną notebooka Latitude 9330, ale w czerwcu wypuści model „dwa w jednym”.

Leave a Comment