Najlepszy owoc na obniżenie ciśnienia krwi, mówi dietetyk — jedz to nie to

Jeśli powiedziano Ci, że masz wysokie ciśnienie krwi, jesteś zagrożony dalszymi problemami takie jak problemy z nerkami i sercem, a nawet udar. Na szczęście istnieją sposoby na obniżenie ciśnienia krwi, w tym codzienne nawyki, takie jak ograniczanie palenia, zwiększanie tempa cotygodniowe treningii zmianę diety.

Oglądanie tego, co jesz i drink mogą odgrywać znaczącą rolę w regulowaniu ciśnienia krwi, ponieważ niektóre pokarmy i napoje mogą siać większe spustoszenie niż inne. Mówiąc konkretnie o owocach, chcesz mieć pewność, że znajdziesz te najlepsze. Obejmuje to owoce z największą ilością witamin i minerałów. Zgodnie z tym Bretania DunnMS, RDN, CDi członkiem naszego Rada Ekspertów Medycznych, ten najlepszym owocem na obniżenie ciśnienia krwi jest banan.

Istnieje kilka różnych powodów, dla których banany są świetną przekąską na ciśnienie krwi. Na początek są bogate w potas. Według Dunna potas zmniejsza wpływ sodu na organizm. Dalej stwierdza, że ​​w związku z tym pokarmy bogate w potasJak na przykład bananymoże pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Jeśli masz zdrowy poziom potasu, jest świetny dla ogólnego zdrowia serca i ciśnienia krwi. Pomoże zmniejszyć ryzyko udarów i chorób serca. Jeśli zjesz małego banana, możesz uzyskać około 422 miligramy potasu, co odpowiada około 9% zalecanego spożycia.

Te żółte owoce świetnie nadają się również do równoważenia płynów i elektrolity w Twoim ciele.

„Pomaga to organizmowi w utrzymaniu objętości krwi i płynów – to pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi” – ​​wyjaśnia Dunn.

Banany zawierają prawie 10% dziennego zapotrzebowania na potas i magnez, które są niezbędnymi minerałami tworzącymi elektrolity. Spożywanie wystarczającej ilości elektrolitów przeniesie wodę i energię z twojego ciała do mięśni zamiast do krwiobiegu. To jest świetne dla potreningowygdzie możesz uniknąć skurczów mięśni i czuć się mniej zmęczonym.

Według CDC, zarówno potas, jak i sód są elektrolitami, które pomagają organizmowi utrzymać płyny i objętość krwi. Prowadzi to do regularnego funkcjonowania organizmu. Musisz jednak znaleźć złoty środek. Spożywanie zbyt małej ilości potasu i zbyt dużej ilości sodu może podnieść ciśnienie krwi.

Jednak Dunn radzi, aby upewnić się, że nie masz za dużo lub za mało minerału.

„Za mało potasu lub za dużo sodu może podnieść ciśnienie krwi” – ​​mówi.

banany
Shutterstock

Banan jest nie tylko pełen składników odżywczych, które obniżają poziom cukru we krwi, ale są także owocami, które można łatwo znaleźć na sklep spożywczy.

„Banany są ogólnie łatwo dostępnymi i niedrogimi owocami” – mówi Dunn. „Dzięki temu są one dostępne dla szerokiego grona osób do wykorzystania jako pokarm w celu obniżenia ciśnienia krwi”.

Gdy zbierzesz garść bananów, są dużo opcji cieszyć się dodawaniem tego owocu do swojej diety.

„Istnieje wiele sposobów na włączenie ich do swojej diety” – sugeruje Dunn. „Banany można umieścić w smoothie, położyć na płatkach zbożowych lub jogurcie, upiec w chlebie lub po prostu zjeść tak, jak jest”.

Kayla Garritano

Kayla Garritano jest pisarzem sztabowym do „Eat This, Not That”! Ukończyła studia na Hofstra University, gdzie ukończyła dziennikarstwo oraz podwójne dyplomy z marketingu i kreatywnego pisania. Czytaj więcej

Leave a Comment