Najnowsze wieści o śmierci Lily Peters: Podejrzany nieletni znany 10-latkowi zostaje aresztowany w śledztwie w sprawie morderstwa

Policja kontynuuje śledztwo w sprawie zabójstwa 10-letniej dziewczynki

Policja w Chippewa Falls aresztowała młodocianego podejrzanego w związku z zabójstwem 10-letniej Liliany „Lily” Peters.

Szef Matthew Kelm ogłosił aresztowanie na konferencji prasowej we wtorek wieczorem, gdzie nie ujawnił nazwiska, płci ani wieku podejrzanego, ale powiedział, że są znane zamordowanej uczennicy.

Policja wykonała nakaz przeszukania w domu przy North Grove Street, gdzie dziesięciolatek był ostatnio widziany żywy.

Po przeszukaniu podejrzany został aresztowany, powiedział szef policji.

Lily zaginęła około godziny 21:00 w niedzielę wieczorem, kiedy nie wróciła do domu na pobliskiej East Birch Street z domu swojej ciotki na North Grove Street.

Kilka godzin później znaleziono rower uczennicy.

Następnie, około godziny 9:15 w poniedziałek rano, ciało Lily odkryto w pobliskim zalesionym obszarze, w pobliżu ścieżki spacerowej firmy Leinenkugel Brewing Company.

Przyczyna śmierci Lily nie została jeszcze potwierdzona, ale śledczy traktują to jako zabójstwo.

Szef policji powiedział, że nie ma dalszego zagrożenia dla społeczeństwa.

1651038604

ICYMI: Policja aresztuje nieletniego podejrzanego znanego Lily Peters w związku z jej sprawą o zabójstwo

Nieletni, który prawdopodobnie zabił 10-letnią Lilianę „Lily” Peters, został aresztowany pod zarzutem jej obecności morderstwo po przeszukaniu domu jej ciotki, według władz.

Szef policji Chippewa Falls Matthew Kelm ogłosił na konferencji prasowej we wtorek wieczorem, że podejrzany został zatrzymany wcześniej tego wieczoru i że nie ma już żadnego zagrożenia dla społeczeństwa.

Szef policji powiedział, że podejrzany nie był „obcy”, ale był „znany” zamordowanemu 10-latkowi.

Nazwisko, płeć i wiek podejrzanego nie zostały ujawnione, a komendant Kelm nie potwierdziłby, czy dana osoba jest krewnym Lily.

ten aresztować przyszedł po tym, jak policja wykonała nakaz przeszukania przy 422 North Grove Street w Chippewa Falls, Wisconsina dowody zostały zebrane z nieruchomości, powiedział.

Adres to dom ciotki Lily i miejsce, w którym dziesięciolatek był ostatnio widziany żywy w niedzielę.

Mój kolega Rachel Sharp ma szczegóły.

Namita Singh27 kwietnia 2022 06:50

1651037632

ICYMI: Co się stało z Lily Peters?

Szczątki Iliany „Lily” Peters, której zaginięcie zgłoszono w niedzielę, znaleziono następnego dnia niedaleko domu jej ciotki w mieście Chippewa Falls.

Lily podobno odwiedziła dom swojej ciotki w niedzielę i wyjechała na rowerze, ale nie wróciła do domu z tego, co normalnie oznaczałoby sześciominutowy spacer. Jej ojciec zaniepokoił się i wezwał policję o 21:00.

Policja szukała Lily późno w niedzielę wieczorem i ostatecznie zlokalizowała jej rower w pobliżu zalesionego obszaru, około czterech przecznic od domu jej ciotki, „w pobliżu ścieżki spacerowej między końcem N Grove Street a parkingiem browaru Leinenkugel” – powiedzieli.

Policja kontynuowała poszukiwania Lily i chodziła od drzwi do drzwi, by zapytać sąsiadów, czy ją widzieli. Departament Policji Chippewa Falls w końcu wezwał jednostki K9 i drony, aby pomóc w ich wysiłkach.

Około 9.15 rano w poniedziałek policja odkryła szczątki Lily w zalesionym terenie w pobliżu ścieżki spacerowej Chippewa Creek i browaru. Biuro na rogu potwierdziło później, że szczątki należały do ​​Lily.

Namita Singh27 kwietnia 2022 06:33

1651033851

Społeczność Chippewa Falls honoruje życie Lily Peters

Społeczność Chippewa Valley zebrała się razem, by pokazać wsparcie dla Lily Peters i jej rodziny.

Aby uhonorować jej życie, zaczęli wypełniać pomnik przed jej szkołą, Parkview Elementary i wypełnili go fioletowymi kwiatami, pluszakami i znakami wzywającymi Lilly do sprawiedliwości.

Miejscowi zbudowali kolejny pomnik w pobliżu Duncan Creek przy Jefferson Avenue, gdzie w poniedziałek rano znaleziono ciało 10-latka.

Wypchane zwierzęta są pozostawiane przy ołtarzu podczas czuwania modlitewnego dla 10-letniej Iliany Peters w kościele Valley Vineyard w Chippewa Falls w stanie Wisconsin w poniedziałek wieczorem, 25 kwietnia 2022 r.

(AP)

„Dorastałem w tym mieście. Mieszkam tu prawie odkąd byłam w przedszkolu i zawsze czułam się tak bezpieczna ”- powiedziała Chelsea Torgerson z Chippewa Falls WQOW.com. „Wiem, że te rzeczy dzieją się codziennie na całym świecie, ale to jest zbyt blisko domu”.

Namita Singh27 kwietnia 2022 05:30

1651032951

Strona GoFundMe utworzona dla Lily Peters

Strona GoFundMe została stworzona dla zabitej 10-letniej Lily Peters, aby zebrać pieniądze na jej pogrzeb i pomnik.

Założona przez Erin Mc Carthy, „bliską przyjaciółkę rodziny Lily”, strona mówi, że „utrata Lily jest druzgocąca” i „chociaż Lily nie jest już z nami, jej duch i uśmiech zawsze będą”.

„To bardzo tragiczna strata i kompletny koszmar. Wszystkie datki trafią do rodziny Lily na koszt pogrzebu, a na pamiątkę również dodatkowe wydatki, które mogą wystąpić (sic).”

Krewni Iliany „Lily” Peters pocieszają się nawzajem, modląc się razem na czuwaniu za 10-letnią dziewczynką w Valley Vineyard Church w Chippewa Falls, Wisconsin, 25 kwietnia 2022 r.

(AP)

Namita Singh27 kwietnia 2022 05:15

1651032000

Okręg szkolny oferuje wsparcie okręgowi, w którym Lily Peters była w szkole

Pobliski okręg szkolny zaoferował swoje wsparcie okręgowi szkolnemu, w którym zamordowana 10-letnia Lily Peters była uczennicą czwartej klasy.

W liście wysłanym do rodziców we wtorek, Mike Johnson, kurator Eau Claire Area School District (ECASD) powiedział, że skontaktował się z Chippewa Falls Area Unified School District (CFAUSD), aby zaoferować wsparcie „poprzez personel i inne zasoby”. .

Johnson powiedział również, że wsparcie, takie jak poradnictwo, jest dostępne dla studentów i pracowników ECASD, którzy mogą zostać dotknięci śmiercią Lily „z powodu bliskości Chippewa Falls” i wezwał społeczność do zebrania się w tym czasie.

„Jak zawsze proszę o kontakt ze mną lub z naszymi pracownikami w przypadku wątpliwości i pytań. Nasi studenci, rodziny, personel i społeczność muszą wspierać się nawzajem w tym trudnym czasie ”- czytamy w notatce.

Lily była w czwartej klasie w Parkview Elementary School, która jest częścią CFAUSD.

Rachel Sharp27 kwietnia 2022 05:00

1651029659

Mieszkańcy zawiązują wokół miasta fioletowe wstążki na cześć Lily

We wtorkowe popołudnie okoliczni mieszkańcy zawiązali wokół miasta fioletowe wstążki na cześć zamordowanej 10-letniej Lily Peters.

Kilku członków społeczności Chippewa Falls było widzianych, jak przywiązywali wstążki do latarni w całym centrum miasta, donosili Milwaukee Journal Sentinel.

Ingrid Sievers, właścicielka lokalnego salonu Olson’s Ice Cream, przywiązała jedną do frontu sklepu, mówiąc, że społeczność „cała opłakuje” śmierć młodej dziewczyny.

„To małe miasteczko, które jest dość ciasne i myślę, że to był tylko szok” – powiedziała.

„Jesteśmy tutaj, aby okazać solidarność i miłość sobie nawzajem oraz rodzinie i przyjaciołom, którzy ją stracili”.

Rachel Sharp27 kwietnia 2022 04:20

1651027510

Społeczeństwo jest wezwane do dalszego trzymania się z dala od miejsca zbrodni

Policja wzywa członków społeczeństwa do dalszego trzymania się z dala od miejsca zbrodni, podczas gdy śledztwo trwa.

Szef policji Chippewa Falls, Matthew Kelm, powiedział na wtorkowej wieczornej konferencji prasowej, że organy ścigania nadal utrzymują scenę, która, jak powiedział, to zalesiony obszar wokół chodnika między północnym krańcem Grove Street a parkingiem browaru.

„Jest to ważne dla integralności śledztwa i prosimy o dalsze unikanie tego obszaru” – powiedział szef Kelm.

Powiedział, że miejsce zbrodni zostało zbadane w poniedziałek wieczorem, a ciało Lily zabrano do sekcji zwłok.

Rachel Sharp27 kwietnia 2022 03:45

1651025710

Pełna historia: Nieletni aresztowany pod zarzutem zabójstwa Lily Peters

Według władz nieletnia, o której wiadomo, że zabiła 10-letnią Lilianę „Lily” Peters, została aresztowana pod zarzutem jej morderstwa.

Szef policji Chippewa Falls Matthew Kelm ogłosił na konferencji prasowej we wtorek wieczorem, że podejrzany został zatrzymany wcześniej tego wieczoru i że nie ma już żadnego zagrożenia dla społeczeństwa.

Szef policji powiedział, że podejrzany nie był „obcy”, ale był „znany” zamordowanemu 10-latkowi.

Nazwisko, płeć i wiek podejrzanego nie zostały ujawnione, a komendant Kelm nie potwierdziłby, czy dana osoba jest krewnym Lily.

Aresztowanie nastąpiło po tym, jak policja wykonała nakaz przeszukania przy 422 North Grove Street w Chippewa Falls w stanie Wisconsin i zebrano dowody z nieruchomości, powiedział.

NiezależnyPełna historia Rachel Sharp:

Rachel Sharp27 kwietnia 2022 03:15

1651023310

Taśma policyjna i ciężka obecność organów ścigania na terenie nieruchomości

We wtorek wieczorem w domu przy North Grove Street zaobserwowano silną obecność organów ścigania, gdzie wykonanie nakazu aresztowania doprowadziło policję do podejrzanego zabójcy.

Zdjęcia opublikowane online przez Reporter KARE11 Lou Raguse ujawniają policyjną taśmę wokół domu na North Grove Street, a droga jest zablokowana, gdy organy ścigania wyniosły przedmioty z nieruchomości.

Szef policji Matthew Kelm powiedział na konferencji prasowej, że na 422 North Grove Street wykonano nakaz przeszukania, a po znalezieniu dowodów podejrzany został zatrzymany.

Dokumenty pokazują, że pod tym adresem mieszkają krewni Lily, a kiedy po raz pierwszy zgłoszono zaginięcie 10-latki, policja powiedziała, że ​​zniknęła po opuszczeniu domu ciotki na North Grove Street, aby udać się do własnego domu na East Birch Street.

Rachel Sharp27 kwietnia 2022 02:35

1651021210

Publiczność przesłała ponad 200 wskazówek podczas dochodzenia

Członkowie społeczeństwa przesłali ponad 200 wskazówek policji podczas polowania na zabójcę Lily Peters, powiedział komendant policji Kelm.

Komendant podziękował opinii publicznej, która dostarczyła „krytycznych” informacji w śledztwie.

„Chociaż nic nie przywróci Lily Peters ani nie zmieni tego, co się stało, jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy przekazać tę wiadomość rodzinie i społeczności” – powiedział o aresztowaniu.

Mówił również o tym, jak społeczność zebrała się razem w tej tragedii, wskazując na fioletowe wstążki zawiązane wokół latarni w całym mieście na cześć 10-latka.

Rachel Sharp27 kwietnia 2022 02:00

Leave a Comment