Napastnik Dave Chappelle, lat 23, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa po „zadźganiu współlokatora”

Mężczyzna, który zaatakował Dave’a Chappelle’a na scenie w programie komediowym w Los Angeles, teraz staje w obliczu zarzutów usiłowania zabójstwa po tym, jak konfrontacja doprowadziła do tego, że urzędnicy w Los Angeles odkryli, że był podejrzanym o kolejne przestępstwo.

Isaiah Lee, lat 23, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa w czwartek za rzekome zadźganie nożem współlokatora w grudniu w ramach „programu przejściowego dotyczącego mieszkalnictwa”, zarezerwowanego zazwyczaj dla osób bezdomnych.

Biuro DA George’a Gascona przypisuje rozgłos wokół ataku Lee na Chappelle’a za pomoc ofierze w zidentyfikowaniu domniemanego napastnika.

„Rozgłos wywołany atakiem na pana Chappelle pomógł policji rozwiązać tę zbrodnię – powiedział Gascón w oświadczeniu. „Incydent, który miał miejsce na Hollywood Bowl, był wykroczeniem i słusznie został przekazany do Urzędu Prokuratora Miejskiego. W oparciu o charakter i dotkliwość grudniowego ataku, pan. Lee stoi teraz w obliczu zarzutów o przestępstwo, które moje biuro będzie ścigać.

Lee nie przyznał się do winy za zadźganie. Ma wrócić do sądu 2 czerwca.

Isaiah Lee, 23 lata, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa za rzekome dźgnięcie współlokatora w grudniu

Lee wcześniej rzekomo wskoczył na scenę i próbował zaatakować Dave'a Chappelle'a, który był w stanie ominąć napastnika i uniknąć kontuzji.  Lee nosił nóż i wewnątrz repliki pistoletu

Lee wcześniej rzekomo wskoczył na scenę i próbował zaatakować Dave’a Chappelle’a, który był w stanie ominąć napastnika i uniknąć kontuzji. Lee nosił nóż i wewnątrz repliki pistoletu

Według Gascona Lee dźgnął swojego współlokatora podczas bójki w „mieszkaniu przejściowym”, ABC7 zgłoszone. Ofiara zgłosiła atak glinom, ale początkowo nie mogła zidentyfikować Lee jako tego, który to zrobił.

Lee początkowo nie przyznał się do winy za cztery wykroczenia podczas jego postawienia w stan oskarżenia w piątek, podczas którego biuro prokuratora okręgowego w Los Angeles odmówiło postawienia zarzutów o przestępstwo w incydencie w Chappelle.

Grozi mu zaledwie 18 miesięcy więzienia, jeśli zostanie skazany za ten zarzut.

Lee wbiegł na scenę w Hollywood Bowl z nożem ukrytym w replice pistoletu, gdy próbował zaatakować 48-letniego Chappelle’a.

Komik był w stanie ominąć Lee i był bez szwanku. Napastnik został następnie aresztowany na miejscu i ze złamaną ręką trafił do szpitala.

Lee, lat 23, został spoliczkowany za cztery wykroczenia, w tym pobicie, posiadanie broni z zamiarem napadu, nieautoryzowany dostęp do obszaru sceny podczas występu oraz popełnienie czynu, który opóźnia wydarzenie lub przeszkadza wykonawcy.  Grozi mu 18 miesięcy więzienia, jeśli zostanie skazany.

Lee, lat 23, został spoliczkowany za cztery wykroczenia, w tym pobicie, posiadanie broni z zamiarem napadu, nieautoryzowany dostęp do obszaru sceny podczas występu oraz popełnienie czynu, który opóźnia wydarzenie lub przeszkadza wykonawcy. Grozi mu 18 miesięcy więzienia, jeśli zostanie skazany.

Lee doznał złamanej ręki po tym, jak ochrona go aresztowała i zabrała ze sceny

Lee doznał złamanej ręki po tym, jak ochrona go aresztowała i zabrała ze sceny

Na piątkowej rozprawie sądowej adwokat Lee powiedział, że mężczyzna nigdy nie oznakował swojej ukrytej broni w żadnym momencie, gdy szturmował scenę.

Lee ma wrócić do sądu na rozprawę przedprocesową w piątek, 20 maja.

Chappelle nie zareagował jeszcze publicznie na decyzję, ale podczas czwartkowego programu komediowego komik ujawnił, że rozmawiał z napastnikiem.

Chappelle powiedział, że zapytał policję, czy mógłby porozmawiać z Lee, który wpadł na scenę z repliką pistoletu z przymocowanym nożem. Policja umożliwiła mu dostęp do pokoju, w którym był przetrzymywany.

„Musiałem z nim porozmawiać”, powiedział Chappelle swoim słuchaczom w sekretnym 70-krzesełkowym pokoju Belly Room w Los Angeles w Los Angeles. Hollywoodzki reporter.

Chappelle powiedział, że atak został spowodowany przez babcię Lee z Brooklynu, która została zmuszona do opuszczenia swojej dzielnicy z powodu gentryfikacji, a wyczyn miał zwrócić uwagę na problem.

Żartował z tej sytuacji obok kolegi komika Chrisa Rocka, który został spoliczkowany przez Willa Smitha podczas ceremonii rozdania Oscarów, stwierdzając: „Przynajmniej zostałeś uderzony przez kogoś o dobrej reputacji! Uderzył mnie bezdomny facet z liśćmi we włosach.

Chappelle żartował również, że jego napastnikiem był mężczyzna transpłciowy, co było odniesieniem do jego specjalnego Netflixa The Closure, który wywołał furię z powodu jego gagów o osobach transpłciowych i wsparciu dla JK Rowling.

Autor był krytykowany za naleganie, aby ze względów bezpieczeństwa kobiety transpłciowe nie miały dostępu do niektórych pomieszczeń jednopłciowych, w tym przebieralni i więzień dla kobiet.

Krótko po incydencie Chapelle powiedział za pośrednictwem przedstawiciela, że ​​nie chce, aby incydent „przyćmił” wspaniałe wydarzenie, nawiązując do jego programu komediowego Netflix.

„Dave Chappelle świętował cztery noce komedii i muzyki, ustanawiając rekordową sprzedaż komika na Hollywood Bowl… i nie pozwala, by incydent z zeszłej nocy przyćmił magię tego historycznego momentu”.

„Jakkolwiek niefortunny i niepokojący incydent był, Chappelle kontynuował przedstawienie” – powiedział jego przedstawiciel.

Netflix i Hollywood Bowl powiedziały, że współpracują z policyjnym śledztwem w sprawie tego, co się stało.

23-latek został zatrzymany podczas imprezy, a następnie przewieziony do szpitala.  Jest teraz w więzieniu

23-latek został zatrzymany podczas imprezy, a następnie przewieziony do szpitala.  Jest teraz w więzieniu

23-latek został zatrzymany podczas imprezy, a następnie przewieziony do szpitala. Jest teraz w więzieniu

To jest broń, którą miał Lee, kiedy próbował i zaatakował Chappelle na scenie

To jest broń, którą miał Lee, kiedy próbował i zaatakował Chappelle na scenie

Lee stoi w obliczu jedynie zarzutów o wykroczenie w związku z atakiem po tym, jak prokurator okręgowy Los Angeles George Gascon powiedział, że nie będzie ścigał go o popełnienie przestępstwa.

Biuro Gascona, które słynie z niskich lub bezgotówkowych obligacji, postanowiło nie stosować najpoważniejszej linii kary za ukrytą broń.

Zamiast tego skierowali sprawę do prokuratora miejskiego w Los Angeles, Mike’a Feuera, zalecając oskarżenie o wykroczenie, ponieważ „przedstawione dowody nie stanowiły przestępstwa”, zgodnie z ABC.

Ogłaszając zarzuty w czwartek, prokurator miasta Los Angeles Mike Feuer zdawał się rzucać cień na prokuratora okręgowego, mówiąc: „Moje biuro bardzo poważnie traktuje ochronę bezpieczeństwa publicznego”.

Prokurator okręgowy w Los Angeles George Gascon (na zdjęciu) nie ścigał Lee oskarżeń o przestępstwo, które teraz ma tylko zarzuty wykroczenia za atak na Chappelle

Prokurator okręgowy w Los Angeles George Gascon (na zdjęciu) nie ścigał Lee oskarżeń o przestępstwo, które teraz ma tylko zarzuty wykroczenia za atak na Chappelle

Lee, lat 23, został spoliczkowany za cztery wykroczenia, w tym pobicie, posiadanie broni z zamiarem napadu, nieautoryzowany dostęp do obszaru sceny podczas występu oraz popełnienie czynu, który opóźnia wydarzenie lub przeszkadza wykonawcy. Grozi mu 18 miesięcy więzienia, jeśli zostanie skazany, i grzywna w wysokości 4000 dolarów.

Może jednak ujść na sucho z dużo lżejszą karą, jeśli zostanie skazany w formie leczenia lub pewnego rodzaju zajęć edukacyjnych.

Lee pojawił się w sądzie z zabandażowaną ręką w temblaku, nie przyznając się do winy. Obecnie jest przetrzymywany za kaucją w wysokości 30 000 dolarów.

Sędzia nakazał również Lee, aby pozostał co najmniej 100 jardów od Chapelle, każdego miejsca, w którym występuje, oraz od swojej rezydencji, a także by trzymał się 100 jardów od Hollywood Bowl.

.

Leave a Comment