Nationals ponownie spotykają się z Astrosem, który natychmiast rzuca się na Josiaha Graya

Symbol zastępczy podczas ładowania działań artykułu

Drugi bazowy Houston Astros, José Altuve, wszedł do pola pałkarza, aby rozpocząć piątkowy mecz i został powitany przez buczenie z 18 433 tłumu z Parku Narodowego. Altuve odpowiedział, wystrzeliwując homera na środkowe pole na pierwszym boisku Josiaha Graya, jeden z pięciu przejazdów, na które 24-letni praworęczny dopuścił w pierwszym inningu przegranego 6:1.

Jeszcze więcej gwizdów nastąpiło po home runie Altuve. Ponad dwa lata, odkąd Nationals pokonały Astros, aby wygrać World Series 2019, wiele się zmieniło dla tych dwóch drużyn. Ale niechęć fanów do Houston pozostaje silna.

Odkąd Nationals zdobyli tytuł w październikową noc w Teksasie, franczyzy powędrowały w przeciwnych kierunkach. Zwycięstwo w siódmym meczu było ostatnim meczem play-off w Nationals. Astros ponownie dotarł do World Series w zeszłym sezonie, przegrywając z inną drużyną posypaną przeznaczeniem w Braves.

Przed meczem menedżer Nationals Dave Martinez zbagatelizował znaczenie piątkowej walki powrotnej.

— Nigdy nie zapomnę wspomnień, ale to już za nami — powiedział Martinez. „Mają kilku nowych graczy, inny zespół. Wchodzimy też z różnymi graczami. To dwa zupełnie różne kluby balowe.”

„Całkowity pośpiech” i niekończąca się presja bycia trenerem trzeciej bazy

Tylko ośmiu graczy z listy Washington World Series nadal jest w drużynie. Trzech nie grało w tym roku (Aníbal Sánchez, Joe Ross i Stephen Strasburg), a jeden jest na liście kontuzjowanych 60 dni (Sean Doolittle), pozostawiając tylko czterech, którzy kwalifikują się do gry w piątek wieczorem (Juan Soto, Patrick Corbin, Tanner Rainey i Victor Robles).

Will Harris, przegrany miotacz w grze 7, jest teraz reprezentantem kraju, ale wraca do zdrowia po kontuzji.

Houston nadal zachowało 11 graczy z tej drużyny World Series, nawet po skandalu z kradzieżą podpisów i byłym menedżerze Nationals Dusty Baker – który otrzymał owację na stojąco w piątek – przejął stery. Ośmiu zawodników, którzy pozostali, było w piątkowym składzie, który pomógł Astrosowi zdobyć wczesne prowadzenie i awansować do 11. zwycięstwa z rzędu.

“[Gray] nie może po prostu myśleć, że rzuci piłkę środkiem, zwłaszcza gdy masz taki zespół, który uderza ”- powiedział Martinez. „Dzisiaj jest doskonałym przykładem: wcześnie spóźnił się i zapłacił”.

Po home runie Altuve, Gray oddał deble Michaelowi Brantleyowi i Alexowi Bregmanowi. Następnie Yordan Álvarez zagrał singla, który wjechał w Bregmana, dając Grayowi dołek 3:0 na początku. Właśnie wtedy, gdy sprawy wyglądały na lepsze dla Graya, kiedy Kyle Tucker wyskoczył, by złapać Keiberta Ruiza, pozwolił na dwa przejazdy do domu z Yuli Gurrielem, aby popchnąć Astros do prowadzenia 5-0. Gray rzucił tylko 14 rzutów i pozwolił na pięć trafień z prędkością wyjściową co najmniej 100 mil na godzinę.

„Elitarne ciosy” — powiedział Gray o Astrosie. „Są tak dobrzy, jak to tylko możliwe, więc oczywiście kontynuuję dostrajanie moich rzeczy i tworzenie lepszych tonów. … Po pierwszym powiedziałem: „W porządku, dam zespołowi tyle, ile mogę”. A możliwość przejścia sześciu była pozytywem ”.

Gray, prawdopodobnie największa perspektywa Nationals otrzymana w ostatecznym kontrakcie z Dodgers zeszłego lata, uspokoiła się po pierwszej inningu. Pozwolił na jeszcze tylko jeden przejazd w ciągu następnych pięciu rund, pomagając uratować bullpen, jednocześnie rzucając 59 z 94 wyciągów dla uderzeń. Ale szkody zostały wyrządzone. Gray, który wszedł z ERA 3,45, zauważył, że wskaźnik wzrósł do 4,34, zanim odszedł.

Po pierwszym, Gray i Ruiz wykorzystali cały arsenał praworęcznych i przenieśli ich wokół strefy uderzenia, aby wytrącić Astros z równowagi. Wycofał się z 14 z ostatnich 18 pałkarzy, z którymi się zmierzył, a jego jedyną poważną pomyłką była trzecia runda u siebie, w której Álvarez posłał 438 stóp w martwy punkt, zwiększając przewagę Astros do 6-0.

„Fakt, że niestety zrezygnował z tych pięciu rund w pierwszym inningu, a potem wrócił i rzucił pięć naprawdę dobrych rund, to po prostu wiele mówi o jego umiejętnościach” – powiedział Ruiz przez tłumacza.

Jak Alcides Escobar poradził sobie w powrocie do składu? Escobar powrócił na boisko po tym, jak opuścił ostatnią serię Nationals z infekcją pod paznokciem lewego palca wskazującego. Wyszedł 0 za 4, ale jechał w samotnym biegu zespołu na wybór obrońcy w siódmym.

Zrobił także parę gwiezdnych zagrań defensywnych. W piątym, rozpoczął podwójną grę z przystankiem w skoku na zmianę, podskakując do mety na sekundę przed wyrzuceniem Álvareza. Dwa rundy później zagrał gołymi rękami, aby wyrzucić Altuve’a na dryblingu.

Ile hitów mieli w piątek Nationals? Tylko osiem – wszystkie single. Drużyna nie była w stanie połączyć trafień z rzędu, kończąc 0 za 4 z biegaczami na pozycji punktowanej i pozostawiając ośmiu biegaczy na bazie.

Leave a Comment