Naukowcy rzucili nowe światło na rozprzestrzenianie się raka piersi na inne narządy we wczesnym stadium

Konsultant analizujący mammografię.

Rui Vieira | Przewód PA | Obrazy Getty

Naukowcy rzucili nowe światło na to, jak rak piersi we wczesnym stadium rozprzestrzenia się niepostrzeżenie na inne narządy, co może spowodować śmiertelne przerzuty raka u niektórych kobiet po latach.

Według nowych badań prowadzonych przez Marię Soledad Sosa, profesor w Tisch Cancer Institute w Mount Sinai, zanim zostanie wykryty nowotwór raka piersi, komórki, które nie są jeszcze złośliwe, mogą rozprzestrzenić się na inne narządy, w których są uśpione i nie replikują się. Miasto.

Gen NR2F1 normalnie zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek przednowotworowych na inne części ciała.

Sosa i zespół naukowców odkryli, że gen raka, HER2, tłumi gen NR2F1, umożliwiając komórkom przedrakowym przemieszczanie się do innych narządów ciała, gdzie mogą stać się rakowe.

„Dowody sugerują, że nawet przed wykryciem guza pierwotnego mogą istnieć komórki, które rozprzestrzeniają się również na narządy wtórne i mogą ostatecznie tworzyć przerzuty” – powiedział Sosa. Płuca, kości i mózg są częstymi miejscami przerzutów lub rozprzestrzeniania się raka piersi.

Badania zespołu były: opublikowane we wtorek w recenzowanym czasopiśmie Cancer Research. Badanie laboratoryjne przeprowadzono na próbkach wczesnej postaci raka piersi znanej jako rak przewodowy in situ (DCIS), a także zmian nowotworowych od myszy.

Sosa, główny autor badania, powiedział, że zrozumienie mechanizmu, który umożliwia rozprzestrzenianie się komórek przednowotworowych w organizmie, może pewnego dnia pomóc w ustaleniu, które kobiety są bardziej narażone na nawrót raka piersi. Jeśli pacjent wykazuje niski poziom NR2F1, może to oznaczać, że uśpione komórki rakowe rozprzestrzeniają się w organizmie, gdzie mogą się później reaktywować i powodować chorobę.

Wyniki badania mogą mieć wpływ na sposób leczenia kobiet, u których zdiagnozowano DCIS. DCIS to nieprawidłowy wzrost komórek wyściółki przewodu mlecznego piersi, który nie rozwinął się w nowotwór złośliwy. DCIS jest tradycyjnie uważany za nieinwazyjny, co oznacza, że ​​nieprawidłowe komórki jeszcze się nie rozprzestrzeniły. Jednak badania zespołu Sosy i innych podważają ten pogląd.

Według American Cancer Society w tym roku DCIS zostanie zdiagnozowanych u ponad 51 000 kobiet w USA. Wiele kobiet, u których zdiagnozowano DCIS, przechodzi operację lub radioterapię lub obie. Jednak kobiety, u których zdiagnozowano DCIS, które przeszły te zabiegi, nadal mają około 3% szans na śmierć z powodu raka piersi 20 lat po postawieniu diagnozy, według przełomowego badania opublikowanego w Jama Oncology w 2015 roku.

Ponad 150 kobiet biorących udział w badaniu, którym usunięto pierś, nadal zmarło na raka, co oznacza, że ​​choroba prawdopodobnie rozprzestrzeniła się w momencie wykrycia. Naukowcy doszli do wniosku, że należy uznać klasyfikację DCIS jako nieinwazyjną, ostrzegając, że niektóre przypadki raka mają nieodłączny potencjał do odległego rozprzestrzeniania się na inne części ciała.

„Nawet jeśli wykonują operację DCIS lub czasami są leczeni radioterapią, wskaźnik śmiertelności się nie zmienia. To mówi ci, że nie ma znaczenia, co znajduje się w twojej pierwotnej lokalizacji” – powiedział Sosa. Problem polega na tym, że nieprawidłowe komórki rozprzestrzeniają się z raka, powiedziała.

CNBC Zdrowie i nauka

Przeczytaj najnowsze globalne relacje CNBC dotyczące pandemii Covid:

.

Leave a Comment