Nie. 4 drużyna softballowa FSU, która będzie gospodarzem nr. 6 Stan Oklahomy

Ostatni raz te dwie drużyny grały ze sobą w meczu eliminacyjnym podczas Women’s College World Series 2021 w Oklahoma City. A pierwsze boisko zostało rzucone prawie do północy.

Kiedy nie. 4 Drużyna softballowa stanu Floryda zmierzy się z Nie. 6 w stanie Oklahoma w tym tygodniu w przypadku serii dwóch meczów pozakonferencyjnych odbędzie się w Tallahassee. I to będzie w normalnych godzinach pracy.

Seminoles, które wygrały poranną rozgrywkę sezon temu, oraz Cowgirls zagrają o 19:00 w czwartek io 18:00 w piątek.

„Zawsze gramy z wrogiem poza konferencją podczas naszego weekendu w ACC” – powiedział trener FSU Lonni Alameda. „Jedną rzeczą jest to, że RPI w zestawieniu Top 10 lub jakkolwiek spojrzysz na rankingi. To świetny program. Graliśmy w nie w zeszłym roku na World Series. Pojedziemy tam i zagramy w nich w przyszłym roku. Po prostu myślę, że im więcej mamy szans na grę na tym poziomie rywalizacji, tym lepiej dla nas.”

***Nie przegap żadnego z naszych wspaniałych relacji sportowych FSU. Uzyskaj 30-dniowy BEZPŁATNY okres próbny***

Alameda ma zwyczaj planować tego typu serie właśnie z tego powodu: aby zapewnić swojej drużynie zaciętą rywalizację, zawody typu College World Series, przed wyruszeniem w sezon poza sezonem.

Powiedziała o poprawie ACC – w tej chwili liga ma cztery zespoły rankingowe, na czele z No. 2 Virginia Tech – pomogła w przygotowaniu swojego zespołu do gry regionalnej i superregionalnej.

Ale taki pojedynek, jak ten, przeciwko drużynie z innej części kraju, jest czymś, co zawsze chce wprowadzić do swojego harmonogramu. Ponieważ może dać im posmak serialu posezonowego. Albo bitwa o mistrzostwo w Oklahoma City.

„Dlatego zawsze to robiliśmy” – powiedział Alameda. „Jeśli spojrzysz na nasze harmonogramy na przestrzeni lat, zrobiliśmy (Arizona) tam i tutaj. Zrobiliśmy Oregon tam i tutaj. Próbowaliśmy Teksasu w sezonie 2020 i zostaliśmy odwołani w tym jednym. trochę poza twoją strefą komfortu.

„Ale fajną rzeczą w tym jest to, że otrzymujemy teraz to wyzwanie w ACC. … Więc na coś, na co musieliśmy polować na początku, nie mamy dużo więcej w grach RPI. Nadal miło jest mieć”.

W tej chwili Seminoles (43-5) to nie. 5 w najnowszym rankingu RPI w softballu studenckim. Stan Oklahoma (38-7) jest obecnie nie. 8. Obie drużyny walczą o miejsce w Top 8, aby móc gościć potencjalne Super Regionalne we własnym parku.

I kto wie?

Może te dwie gry będą zapowiedzią kolejnego starcia w Oklahoma City.

Tyle że tym razem nie ma szans, żeby zagrali do 2 w nocy, tak jak sezon temu, kiedy długie opóźnienie spowodowane deszczem zmusiło drużyny do rozegrania meczu eliminacyjnego po północy.

Po wysłuchaniu krytyki ze strony fanów i mediów, NCAA dodała dodatkowy dzień wolny do swojego harmonogramu Women’s College World Series.

„Myślę, że w tamtym momencie mieliśmy głos” – powiedział Alameda o zmianie. „Lata wcześniej Michigan przeszło przez to. Kentucky przez to przeszło. Zagraliśmy dwa długie mecze, kiedy tam byliśmy w 1818 roku. Ale myślę, że w końcu był moment, w którym był głos. A ludzie słuchali.

„Nie mieliśmy wyboru. Musieliśmy zagrać w tę grę. A potem wszyscy powiedzieli nam, że nie powinniśmy grać w tę grę, ale musimy grać w tę grę. I to po prostu ma nogi”.

————————————————– – –

Porozmawiaj o tej historii z innymi fanami futbolu stanu Floryda w Radzie Plemiennej

Leave a Comment