Niedobór wody w Kalifornii: niektórzy kazali ograniczyć podlewanie na zewnątrz w „bezprecedensowej” kolejności podczas historycznej suszy

„To jest kryzys. To jest bezprecedensowe. Nigdy wcześniej nie robiliśmy czegoś takiego, a ponieważ nie widzieliśmy wcześniej takiej sytuacji, nie mamy wystarczającej ilości wody, aby zaspokoić normalne potrzeby sześciu milionów ludzi żyjących w obszary zależne od State Water Project ”- powiedział Adel Hagekhalil, dyrektor generalny Metropolitan Water District w Południowej Kalifornii, zauważając, że ochrona musi rozpocząć się na dobre już teraz, ponieważ zużycie wody zwykle wzrasta w miesiącach letnich.

Metropolitan wzywa mieszkańców swojego regionu do zmniejszenia zużycia wody o 35%, aby uniknąć całkowitego zakazu podlewania późnym latem.

„To zajmuje od 50% do 70% zużycia wody (mieszkańców), powiedział Hagekhalil o podlewaniu na zewnątrz, dodając: „Prosimy ludzi o zmniejszenie tej wody o prawie połowę, jeśli nie więcej”.

Ekstremalnie suche warunki sprawiły, że State Water Project „dramatycznie zredukował” ilość wody, którą Metropolitan otrzymuje z północnych gór Sierra o dwie trzecie, powiedział Hagekhalil.

Do tej pory dyrektor wykonawczy Metropolitan i zastępca dyrektora generalnego Deven Upadhyay powiedział, że Departament Zasobów Wodnych zmniejszył swój przydział w ramach Państwowego Projektu Wody do zaledwie 5% tego, co normalnie otrzymałby drugi rok z rzędu.

„Ten ostatni niski przydział nadchodzi w trzecim roku suszy i nie zapewnia wystarczającej ilości wody, aby zaspokoić minimalne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia ludzi, których potrzebowalibyśmy na obszarach zależnych od Państwowego Projektu Wody” – powiedział Upadhyay.

Wielkość suszy w USA wzrosła o obszar Kalifornii w ciągu ostatniego miesiąca
Przeprowadzka następuje, gdy Kalifornia stoi przed uporczywymi wyzwaniami suche warunki spowodowane kryzysem klimatycznym które doprowadziły do ​​poważnych niedoborów wody, pomimo rekordowych opadów śniegu na początku zimy.
Zeszłego lata państwo zobaczyło, że… najpoważniejsza susza w swoim 126-letnim rekordzie.

Nowe ograniczenia muszą zostać wprowadzone do 1 czerwca, a agencje członkowskie okręgów wodnych mają je egzekwować, powiedziała Rebecca Kimitch, kierownik programu Metropolitan Water District w Południowej Kalifornii.

Około 6 milionów ludzi żyje na dotkniętych obszarach i polega na wodzie dostarczanej rurami z północnej Kalifornii.

„Jeśli nie podejmiemy działań, których potrzebujemy dzisiaj, aby rozciągnąć wodę… Rada Metropolitalna dała mi upoważnienie do zakazania wszelkiego podlewania już pierwszego września” – powiedział Hagekhalil.

Poważna susza i obowiązkowe cięcia wody stawiają społeczności przeciwko sobie w Arizonie

Departament Wody i Energii w Los Angeles – który od ponad dekady ma ograniczenia w zakresie podlewania – będzie współpracować z urzędnikami okręgowymi i miejskimi, gdy sfinalizowane zostaną przepisy dotyczące sytuacji nadzwyczajnych dotyczących suszy, powiedział, dodając, że zużycie wody w mieszkaniach w jego strefie wynosi już 111 galonów dziennie, należy do najniższych w regionie.

„Dodatkowe ograniczenia dotyczące zużycia wody powinny być zrównoważone z wysokim poziomem ochrony, który został już osiągnięty przez… klientów. Ochrona wody musi zostać osiągnięta w całym regionie” – powiedziała agencja CNN w oświadczeniu.

Rzeczywiście, problem wykracza poza Kalifornię.

Rząd federalny ogłosił w sierpniu pierwszy niedobór wody na rzece Kolorado, co prowadzi do obowiązkowych cięć wody dla stanów na południowym zachodzie.

Snowpack cierpi z powodu poważnego spadku

Podczas gdy w niektórych częściach Kalifornii pod koniec ubiegłego roku spadł rekord śniegu, to nie wystarczyło, aby złagodzić straszną suszę.

O 17 stóp śniegu Ci naukowcy powiedzieli, że spadł w grudniu w Berkeley’s Central Sierra Snow Laboratory na Uniwersytecie Kalifornijskim, co czyni go najbardziej śnieżnym w historii tamtego grudnia i trzecim najbardziej śnieżnym miesiącem w ogóle.
Ale spadły opady potem, w okresie styczeń-marzec, najbardziej suchym „z ogromnym marginesem” od 101 lat prowadzenia ewidencji w trzech kluczowych stacjach obserwacyjnych w Kalifornii, Zgłoszono National Weather Service.
Zapas śniegu w Kalifornii jest krytycznie niski, sygnalizując kolejny rok niszczycielskiej suszy

Spadek ten objawia się spadkiem pokrywy śnieżnej w Sierra Nevada, która tej zimy wyniosła zaledwie 38% normalnego.

Śnieg zwykle gromadzi się w Sierra Nevada przez całą zimę, przechowując wodę, która później topi się i spływa do zbiorników na wiosnę. Według Stanowego Departamentu Zasobów Wodnych Snowpack dostarcza 30% wody w Kalifornii.

Na południe od Lake Tahoe, na Phillips Station, głębokość śniegu wynosiła 2,5 cala 1 kwietnia, w porównaniu ze średnią głębokością tamtego dnia wynoszącą 66,5 cala, podał urzędnik. Ta niewielka głębokość śniegu wynosi 1 cal zawartości wody – zaledwie 4% średniej z 1 kwietnia, powiedział Sean de Guzman, inżynier z wydziału.

Rachel Ramirez z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

.

Leave a Comment