Nikola Jokic mówi, że podpisze kontrakt z Supermax, Michael Malone spodziewa się powrotu Jamala Murraya pod koniec sezonu Denver Nuggets

SAN FRANCISCO – Po historycznym sezonie, który może doprowadzić do drugiego trofeum MVP, Nikola Jokić powiedział, że podpisze z Denver Nuggets, jak się oczekuje, największe przedłużenie kontraktu Supermax w historii NBA w tym sezonie poza sezonem.

Jokic zdobył 30 punktów, 19 zbiórek i 8 asyst w meczu 5 pierwszej rundy serii Nuggets w środę wieczorem, ale zostali wyeliminowani porażką 102-98 z Golden State Warriors.

Jokic jest teraz uprawniony do otrzymania przedłużenia kontraktu supermax, które będzie warte 254 miliony dolarów w ciągu pięciu lat, według Bobby’ego Marksa z ESPN.

„Chciałbym, oczywiście”, powiedział Jokic, zapytany o przedłużenie umowy. „Ale to nie jest coś, o czym decyduję. Myślę, że jeśli [the] oferta jest na stole, oczywiście przyjmę ją, bo bardzo lubię tę organizację, bardzo lubię ludzi, którzy tu pracują. Jestem za [a] naprawdę dobre relacje ze wszystkimi z [the] właściciela do zarządcy sprzętu.”

Panujący MVP zapewnił historyczny indywidualny sezon, który może doprowadzić do drugiego z rzędu trofeum MVP. Jokic, 27 lat, został pierwszym zawodnikiem z 2000 punktów, 1000 zbiórek i 500 asyst w sezonie. Stał się także pierwszym, który uzyskał średnią 25 punktów, 13 zbiórek i 7 asyst w sezonie, a także pierwszym, który prowadził swoją drużynę pod względem punktów, zbiórek, asyst, przechwytów, bloków i procentu rzutów z gry w sezonie, odkąd przechwyty i bloki stały się oficjalnymi 1973-74, według badań ESPN Stats & Information.

W typowy dla Jokic sposób, centrum zbagatelizowało jego indywidualny sukces i możliwe drugie z rzędu trofeum MVP.

„To znaczy, nigdy o tym nie śnię” – powiedział Jokic o możliwości zdobycia drugiego MVP. „To jest coś, co jeśli to się stało, to oczywiście wspaniała rzecz. To prawdopodobnie dziedzictwo, moje imię zawsze tam będzie.

„Ale jeśli tego nie zrozumiem, nie umrę… Byłoby miło, ale jeśli to się stanie, to się stanie”.

Pomimo wysiłków Jokica, Nuggets zostały wysłane do poza sezonem z dość jednostronną stratą drugi rok z rzędu. Zostali zmiecieni przez Phoenix Suns w drugiej rundzie zeszłego sezonu, a teraz przegrywają w pierwszej rundzie w pięciu meczach.

Oczywiście samorodki nie miały Jamal Murray dla jednego z tych dwóch okresów poza sezonem po operacji lewej ACL, oraz Michael Porter Junior. opuścił większość tego sezonu po przejściu trzeciej operacji kręgosłupa.

„Myślę, że przerażające jest myślenie o tym”, powiedział trener Denver Michael Malone o dodaniu zdrowego Murraya i Portera do składu z Jokic. „Wracam do poprzedniego sezonu przed kontuzją Jamala w tym budynku. Czuliśmy, że mamy uzasadnioną szansę na zdobycie mistrzostwa w zeszłym roku. Niestety nie było tego w naszych kartach. … Grasz bez dwóch maks. gracze, którzy obaj pomogli nam wyjść z pierwszej rundy w ciągu ostatnich trzech lat.”

Malone złagodził oczekiwania co do Murraya na początku przyszłego sezonu, kiedy oczekuje się, że zagra ponownie po raz pierwszy od czasu kontuzji ACL 12 kwietnia 2021 roku.

„Przyszłość jest zdecydowanie świetlana” – powiedział Malone. „Myślę, że musimy również zrozumieć, że Jamal Murray, aby rozpocząć sezon w przyszłym roku, nie będzie Jamalem Murrayem [we know] od razu. Myślę, że to będzie narastanie, on będzie czuł się tam komfortowo i pewnie.

“Ale ja to zrobiłem [think about having him] podczas pierwszych dwóch meczów tutaj wróciłem, nie mogłem spać jednej nocy. O 3 nad ranem patrzyłem na statystyki Jamala w bańce [in the 2020 postseason]. Wow. Wiedziałem, że był dobry, ale czasami zapominasz, jaki był dobry. Tak właśnie jest z Jamalem, kiedy stawki są na najwyższym poziomie, on wkracza. Nigdy nie boi się chwili. Michael Porter, co zrobił w zeszłym roku w 10 meczach play-off, 17 punktów, 6 zbiórek, a co ważniejsze strzelając wysoki klip z linii 3 punktów. Strzelanie nadrabia tak wiele rzeczy. Jamal i Michael mogą to zrobić ”.

Jokic powiedział, że Nuggets wciąż ma wiele niewiadomych, które dotarły do ​​​​finału Konferencji Zachodniej w bańce posezonowej w 2020 roku, nawet gdy znów będą zdrowe.

„Nie wiemy, co możemy zrobić, ponieważ nie byliśmy zdrowi” – ​​powiedział Jokic. Czy mamy jakiś talent? Tak. Czy możemy coś zrobić? Prawdopodobnie. Widać, że drużyny ligowe tworzą super zespoły i nie odnoszą żadnych sukcesów, powiedzmy w ten sposób.

„Myślę, że mamy talent. Mamy graczy. Mamy kawałki. Mamy narzędzia. Jedyną rzeczą jest to, że będziemy pracować razem. To jedyna rzecz. To jest pytanie. To jest pytanie. zaczynasz grać.”

.

Leave a Comment