Nowa interwencja może pomóc pacjentom schudnąć podczas snu

Naukowcy z University of Portsmouth w Wielkiej Brytanii chcą rekrutować ochotników do badania, które zbada hipoksję – stan, w którym organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu – jako interwencję w przypadku cukrzycy typu 2 informacja prasowa z uczelni.

Cukrzyca typu 2, często obserwowana u osób powyżej 45 roku życia, jest schorzeniem przewlekłym, które dotyka jednego na 10 Amerykanów Dziś. Insulina jest hormonem wykorzystywanym przez organizm do kontrolowania poziomu cukru we krwi. U niektórych osób komórki przestają reagować na insulinę, co skutkuje wysokim poziomem cukru we krwi. Oprócz negatywnego wpływu na codzienne życie, podwyższony poziom cukru we krwi zwiększa również ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych w obrębie oczu i serca.

Konwencjonalne leczenie cukrzycy obejmuje utrzymanie prawidłowej masy ciała i obniżenie poziomu cukru we krwi poprzez połączenie diety i ćwiczeń. Naukowcy odkryli również, że wiele czynników i barier może powstrzymywać pacjentów z cukrzycą przed inicjowaniem zmian stylu życia.

Stosowanie kuracji odchudzającej w cukrzycy typu 2

Wiele badań wykazało, że niedotlenienie poprawia poziom cukru we krwi i wspomaga odchudzanie. Chociaż naukowcy nie w pełni rozumieją, jak to działa, sugeruje się, że niedotlenienie powoduje spalanie większej ilości kalorii w organizmie, co skutkuje niższym apetytem u poszczególnych osób. Przy mniejszym spożyciu i większym wydatku zmagazynowanej energii zaobserwowano, że osoby śpiące w środowisku o obniżonej zawartości tlenu tracą na wadze.

Teraz zespół naukowców kierowany przez dr. Ant Shephard ze Szkoły Sportu, Zdrowia i Ćwiczeń na Uniwersytecie w Portsmouth stara się wdrożyć metodę, która pozwoli na powtórzenie postępów u pacjentów z cukrzycą typu 2 w kontrolowanych warunkach i spróbuje lepiej zrozumieć, jak działa leczenie.

Aby to osiągnąć, naukowcy chcą zrekrutować 15 ochotników do pierwszej fazy badania, w której uczestnicy mogą wziąć udział w zaciszu swoich domów.

Jak będzie prowadzone badanie?

Każdy wolontariusz otrzyma namiot sypialny, w którym będzie musiał spać przez 10 dni przy dwóch oddzielnych okazjach. Namiot, który będzie kontrolował poziom tlenu dostępny dla ochotnika podczas snu, zostanie ustawiony przez zespół badawczy w domu ochotnika.

W jednym z 10-dniowych okresów poziom tlenu zostanie ustawiony na 15 procent. Chociaż może to wydawać się znacznie niższe niż to, co wdychamy regularnie, dotyczy to stężenia tlenu, które można znaleźć na dużych wysokościach, a nawet w samolocie, napisano w komunikacie prasowym.

Badanie będzie trwało osiem tygodni, podczas których uczestnicy będą nosić inteligentne monitory, prowadzić dziennik żywności i dostarczać próbki krwi, moczu i kału do analizy. Przejdą również skany składu ciała, a ich poziom glukozy we krwi zostanie przetestowany, aby zrozumieć, jak ich organizmy reagują na niedotlenienie.

„W związku z przewidywaną, że do 2045 r. liczba osób żyjących z cukrzycą typu 2 osiągnie 700 milionów na całym świecie, ważne jest, abyśmy znaleźli inne udane interwencje aby pomóc nam leczyć i radzić sobie z chorobą oraz poprawić codzienne życie ludzi ”- dodał dr Shephard w komunikacie prasowym.

.

Leave a Comment