Nowe funkcje telefonu Samsung Galaxy

Z Androidem 13 tuż za rogiem, fani Samsunga cierpliwie czekali na kolejną iterację One UI: One UI 5.0. Samsung uruchomił teraz publiczny program beta One UI 5.0zaczynając od Galaktyka S22, Galaxy S22 Plusa Galaxy S22 Ultra. Przesunęliśmy otwartą wersję beta na naszym Galaxy S22 Ultra i są to jedne z pierwszych rzeczy, które zauważyliśmy. One UI 5 to nazwa kolejnego ważnego oprogramowania Samsunga opartego na systemie Android i będzie ono oparte na wersji Google Android 13. Obecna otwarta beta jest obecnie dostępna do pobrania w Niemczech i Korei Południowej, ale w późniejszym czasie będzie również dostępna w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli masz kwalifikujące się urządzenie i chcesz spróbować otwartej wersji beta One UI 5.0, powinieneś być w stanie zarejestrować się w programie beta, przechodząc do aplikacji Samsung Members i dotykając banera beta One UI. Na następnym ekranie dotknij przycisku rejestracji i poczekaj kilka minut, aż aplikacja przetworzy Twoją rejestrację. Następnie przejdź do sekcji aktualizacji oprogramowania w ustawieniach urządzenia i dotknij opcji Sprawdź aktualizacje, aby pobrać otwartą wersję beta. Może też niekoniecznie być dostępna w Twoim regionie. Czytaj dalej, aby zobaczyć niektóre z najnowszych funkcji One UI 5, które udało nam się zauważyć!

One UI 5.0 Nowe funkcje i przeprojektowania

Widżety do układania w stos

Przede wszystkim Samsung dodał możliwość układania widżetów na ekranie głównym w domyślnym programie uruchamiającym. Aby to zrobić, musisz przytrzymać widżet i dotknąć “Dodaj widżet”, a następnie możesz wybrać dowolny normalny widżet w telefonie, aby go dodać. Następnie możesz przesuwać między nimi, a telefon spróbuje inteligentnie zdecydować, który z nich pokazać w danym momencie, aby podać odpowiednie informacje. Jeśli wolisz, aby pozostały statyczne, możesz wyłączyć tę automatyczną rotację.

Nowe kolory materiału

Teraz jest ich o wiele więcej Materiał Ty kolory do wyboru generowane przez tapetę. Można je wszystkie zastosować i zmienią motyw systemu w zależności od tego, co wybierzesz. Aplikacje, które również obsługują Materiał Zmienisz kolory na wybrany motyw, tworząc wrażenie spójności w całym telefonie.

Centrum prywatności

Sekcja bezpieczeństwa i prywatności została całkowicie przebudowana w One UI 5. Teraz jest to właściwe centrum prywatności, podobnie jak to, co znajdziesz w telefonach Google Pixel. Możesz uzyskać dostęp do wszystkiego, co związane z bezpieczeństwem, z jednego ekranu, zamiast przeszukiwać ustawienia, próbując znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz. Wygląda o wiele ładniej i ułatwia zrozumienie stanu zabezpieczeń telefonu.

Okno dialogowe z prośbą o pozwolenie

One UI 5 przeprojektowuje okno dialogowe żądania uprawnień, które pojawi się w większości aplikacji. Jest teraz bardziej zgodny z resztą projektu Androida 13, z kolorowym polem dla przycisków „Zezwól” i „Nie zezwalaj”, zamiast pozwolić im unosić się w polu bez widocznej bariery między dwiema różnymi opcjami. Dzięki temu jest bardziej dostępny, ponieważ teraz między obydwoma przyciskami występuje kontrast.

Poprawione powiadomienia

Powiadomienia zostały nieznacznie zmodyfikowane w One UI 5. Ikona po lewej stronie jest teraz większa, a przyciski „Ustawienia powiadomień” i „Wyczyść” zostały wyraźniejsze, dzięki czemu ich granice, które mogą zaakceptować stuknięcie, są bardziej wyraźne.

Rozpoznawaj tekst w dowolnym miejscu dzięki optycznemu rozpoznawaniu znaków (OCR)

To jedna z moich ulubionych funkcji, które do tej pory znalazłem, a także jest naprawdę prosta. Możesz przytrzymać dowolne pole wprowadzania tekstu i dotknąć „Wyodrębnij tekst”. Następnie uruchomi aparat i możesz użyć telefonu do odczytania tekstu z prawdziwego świata i natychmiastowej transkrypcji go na telefonie. Możesz go używać do wyszukiwania w Google, wysyłania informacji do znajomych, a nawet robienia notatek z książki lub broszury i zapisywania ich w telefonie.

Rozpoznawaj tekst na zdjęciach

To optyczne rozpoznawanie znaków obejmuje również zdjęcia, które są już zapisane w telefonie. Jeśli przejrzysz galerię w telefonie i jeśli tekst zostanie zidentyfikowany na obrazie, możesz dotknąć „T” w prawym dolnym rogu, aby podświetlić ten tekst. Następnie możesz skopiować lub udostępnić ten tekst bezpośrednio z galerii telefonu.

Gesty wielozadaniowości

Samsung dodał dwie oddzielne funkcje, które pomogą Ci w wielozadaniowości. Pierwszy to przesunięcie od górnego rogu, aby otworzyć bieżącą aplikację w wyskakującym widoku, a drugi to przesunięcie dwoma palcami od dołu, aby otworzyć widok podzielonego ekranu. Powinno to przyspieszyć i ułatwić wielozadaniowość między aplikacjami, gdy zajdzie taka potrzeba, i możesz wybierać między nimi w zależności od tego, co jest najbardziej sensowne w danym momencie.

Pomocnicy aparatu w trybie Pro

Do trybu profesjonalnego aparatu dodano histogram wraz z pomocnikami wyjaśniającymi, co robi każdy obiektyw. Pomoże Ci to zrozumieć, kiedy najlepiej używać poszczególnych obiektywów w telefonie podczas filmowania.

Powiększ swoje otoczenie dzięki opcjom ułatwień dostępu

One UI 5 wprowadza kilka zmian ułatwień dostępu, ale najbardziej godne uwagi jest wprowadzenie skrótu lupy, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca w telefonie. Natychmiast uruchomi kamerę w stanie zbliżenia, dzięki czemu możesz go użyć do zobaczenia rzeczy, które są daleko. Jest świetny dla osób, które mogą mieć słaby wzrok lub mogą być krótkowidzami. Możesz także odwrócić kolory i włączyć latarkę po uruchomieniu aparatu, a także zrobić zdjęcie, dzięki czemu możesz spojrzeć na to, co było potrzebne, aby zobaczyć w stanie zamrożonym.

Rób notatki podczas połączeń

Rób notatki podczas połączeń na Samsung Galaxy S22 Ultra

Jest to bardzo prawdopodobne, że jest to funkcja ograniczona do Urządzenia S Pen, takie jak Samsung Galaxy S22 Ultra, ale dodano nową opcję podczas rozmów telefonicznych, umożliwiającą robienie notatek podczas rozmowy. Działa z rysikiem S Pen i pojawia się jako nakładka, zapisując notatkę jako „Połącz z x”, gdzie x to nazwa kontaktu lub jego numer telefonu.

OneUI 5.0 przynosi jak dotąd kilka świetnych ulepszeń

Ostrzeżenie oprogramowania w wersji beta na telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra z systemem One UI 5.0

One UI 5.0 ma kilka naprawdę świetnych ulepszeń dla użytkownika, chociaż oczywiście jest to jak dotąd tylko pierwsza otwarta beta. Oczywiście będą błędy, ale nie zidentyfikowałem żadnych problemów w mojej jednostce, których wcześniej nie miałem. Z pozoru nie wygląda to na dużą aktualizację, ale nowe funkcje, takie jak optyczne rozpoznawanie znaków, są dość duże, ponieważ ułatwiają skanowanie tekstu z otaczającego świata i przechowywanie go na smartfonie.

Jeśli chcesz wypróbować wersję beta, możesz zarejestrować się za pośrednictwem aplikacji Samsung Members. Jak to zwykle bywa w przypadku wersji beta, oczywiste jest, że należy zachować ostrożność ze swoimi danymi i wcześniej wykonać ich kopię zapasową. Nie wiadomo, jakie błędy mogą czaić się w tej kompilacji, a czasem błędy mogą być katastrofalne. Nie zalecamy używania go jako codziennego sterownika, chociaż możesz zaryzykować i zrobić to, jeśli chcesz.

Na razie One UI 5.0 zapowiada się na świetną aktualizację, której użytkownicy mogą spodziewać się na swoich urządzeniach w nadchodzących miesiącach. Z pewnością będziemy mieć oko na nowe aktualizacje i na pewno wrócimy po więcej informacji o One UI 5.0, gdy odkryjemy nowe funkcje i inne zmiany w przyszłości!

Leave a Comment