Nowy skaner kodów QR w Androidzie 13 jest dostępny dla wszystkich w wersji Beta 1 i działa błyskawicznie

To kolejne nowe narzędzie do szybkich ustawień

Android 13 Beta 1 jest tutaja oprócz kilku zupełnie nowych zmian wizualnych, takich jak falisty pasek odtwarzania, udostępnia też kilka funkcji, na które czekaliśmy od miesięcy. Nowy skaner kodów QR od Google jest już dostępny dla wszystkich w Szybkich ustawieniach, dzięki czemu otwieranie tego menu tylko online przy następnym wyjściu do eleganckiej restauracji jest szybsze niż kiedykolwiek.

My poinformował wyłącznie o nowym skanerze kodów QR Androida jeszcze w styczniu i chociaż przełącznik pojawił się w pierwszym podglądzie programisty, jeszcze nie nadawał się do użytku. Wreszcie, wraz z wydaniem wersji Beta 1, każdy może załadować ją z menu Szybkich ustawień wraz z innymi przełącznikami do sterowania latarką i inteligentnym domem.

ANDROIDPOLICE WIDEO DNIA

W niektórych testach praktycznych ten dedykowany skaner jest niesamowicie szybki w porównaniu ze zwykłą metodą na Androidzie. Chociaż niektórzy mogą uznać, że wbudowane narzędzie aparatu jest przydatne – oszczędzając Ci pobierania aplikacji innej firmy ze Sklepu Play – często jest powolne, aby faktycznie wykryć i załadować działający link. Podobnie jest ukryty, co oznacza, że ​​niektórzy użytkownicy mogą nie wiedzieć, że istnieje. Chociaż umieszczenie przełącznika w Szybkich ustawieniach nie powoduje umieszczenia go z przodu i na środku, wyraźnie mówi, co może zrobić narzędzie.

Ponieważ jest to dedykowany skaner, jest w stanie szybko przechwycić linki, podświetlić kod i umieścić przycisk akcji na dole ekranu. Narzędzie informuje również, która aplikacja ma zostać otwarta – Chrome, Mapy, Telefon itp. – idealne do identyfikacji mylących lub błędnie oznaczonych kodów QR.

Nie ma tutaj marki Google Lens – jest to proste narzędzie zaprojektowane, aby pomóc każdemu użytkownikowi Androida uzyskać informacje nieco szybciej. Niestety, wciąż brakuje nam skrótu do ekranu blokady, który opisaliśmy kilka miesięcy temu, co uczyniłoby to jeszcze szybszym sposobem uzyskania dostępu do tej funkcji. Mishaal Rahman w Esper.io wykrył ciąg znaków dla tej funkcji, chociaż flaga frameworka jest obecnie ustawiona na false.

Jeśli chcesz spróbować, zapisanie się do programu Android Beta jest szybki i łatwy. W przeciwnym razie poszukaj tego skanera kodów QR – i wszystkich innych nowych funkcji w Androida 13 – przyjechać na telefony jeszcze w tym roku.

AKTUALIZACJA: 2022/04/27 11:25 EST PRZEZ WILLA SATTELBERGA

Żyj dla wszystkich

Skaner kodów QR zaczął być udostępniany użytkownikom z systemem Android 13 DP2 w marcu. Wersja Beta 1 powinna być dostępna dla wszystkich.


Karta S8 plus-10

Samsung Galaxy Tab S8 vs Tab S7 i Tab S6: Czy powinieneś uaktualnić?

Czytaj dalej


O autorze

Leave a Comment