NVIDIA twierdzi, że ma wyższość dzięki sterownikom Game Ready, żartuje na temat słabszych sterowników beta konkurencji z wieloma widelcami

NVIDIA: Nasze sterowniki są najlepsze

Dzisiaj firma NVIDIA rozpoczęła nową kampanię wyjaśniającą proces certyfikacji sterownika ekranu Game Ready.

Sterowniki NVIDIA Game Ready w 2021 r., źródło: NVIDIA

Od czasu wprowadzenia programu Game Ready firma NVIDIA wydała 150 sterowników obsługujących ponad 400 gier. Tylko w 2021 roku firma wydała 20 sterowników obsługujących 75 tytułów, NVIDIA nie zwalnia tempa, mówi Sean Pelletier (Sr. Product Manager – Game Ready Drivers). Dzisiaj firma NVIDIA opublikowała film i artykuł wyjaśniający proces tworzenia sterownika Game Ready.

[NVIDIA GeForce] Uzyskaj najlepsze wrażenia w grach dzięki sterownikom GeForce Game Ready (4000 wyświetleń)

Jednym z kluczowych punktów filmu jest testowanie i weryfikacja. NVIDIA przeprowadza 1000 testów dziennie i spędziła 1,8 miliona godzin na testowaniu w 2021 roku. NVIDIA posiada dużą kolekcję komputerów stacjonarnych i mobilnych, które przeprowadzają automatyczne testy obejmujące ponad 4500 konfiguracji układów GPU, procesorów, pamięci RAM i systemów operacyjnych.

NVIDIA jest naprawdę dumna z faktu, że każdy sterownik przechodzi test Microsoft Windows Hardware Quality Labs (WHQL). Aby otrzymać taką certyfikację, każdy kierowca musi przejść 1300 rygorystycznych testów.

Sterownik NVIDIA Game Ready Certyfikat WHQL, źródło: NVIDIA

NVIDIA twierdzi, że jest jedynym dostawcą GPU, który certyfikuje każdy sterownik. Tutaj nVIDIA rzuca wyzwanie AMD, które zazwyczaj najpierw publikuje sterowniki inne niż WHQL:

[…] Dopiero po zakończeniu wszystkich tych prac, dopóki nie uruchomimy sterownika za pośrednictwem GeForce.com i GeForce Experience. A ponieważ program sterowników Game Ready i nasza obietnica jakości opierają się na całej tej pracy, nie wydajemy sterowników beta poniżej normy z minimalnymi testami, nie mówiąc już o wielu sprzecznych sterownikach beta pochodzących z różnych gałęzi programistycznych, które obsługują różne gry i produkty, co dezorientuje klientów.

AMD rzeczywiście wolno wydaje sterowniki WHQL. Firma wydaje częste sterowniki Beta, które są później aktualizowane do WHQL, ale zwykle zajmuje to dni, jeśli nie tygodnie. Przynajmniej sterownik AMD zapewnia obsługę desktopowych, mobilnych i zintegrowanych procesorów graficznych, wszystko w jednym pakiecie. To jest coś, z czym NVIDIA i Intel mają problem. NVIDIA ma dwa pakiety dla serii desktopowych i mobilnych, ale są też sterowniki Studio z optymalizacjami dla twórców treści, wszystko to można było połączyć w jeden sterownik. Tymczasem Intel ma teraz dwie oddzielne gałęzie sterowników dla iGPU Arc i pre-Xe, z których każda ma inny numer wersji.

NVIDIA też bierze ciosy. Niedawno Intel wydał swoje oprogramowanie Arc Control, narzędzie do optymalizacji gier, aktualizacji sterowników i nie tylko, z wyjątkiem tego, że nie wymaga żadnego konta użytkownika, takiego jak NVIDIA GeForce Experience. AMD właśnie ogłosiło swoją technologię FidelityFX Super Sampling 2.0, która zostanie udostępniona jako open source. Technologia ta zapewnia porównywalne, jeśli nie lepsze wyniki niż NVIDIA DLSS 2.0. NVIDIA będzie musiała wprowadzić coś bardziej zaawansowanego, przejść na oprogramowanie typu open source lub po prostu kontynuować współpracę z twórcami gier, aby zapewnić, że ich technologia super-rozdzielczości będzie zawsze dostępna jako pierwsza.

Bitwa między NVIDIA, AMD i Intelem w przestrzeni oprogramowania dopiero zaczęła się nagrzewać, a ten film jest tego dowodem. Wszyscy trzej dostawcy mają konkurować jeszcze bardziej w nadchodzących miesiącach, gdy Intel wprowadzi swoje desktopowe procesory graficzne Arc i technologię zwiększania skali XeSS, podczas gdy NVIDIA i AMD przygotują się na swoje procesory graficzne nowej generacji. Pewne jest to, że sterowniki graficzne z optymalizacjami dnia 0 będą odgrywać ogromną rolę przy podejmowaniu decyzji, którą kartę graficzną kupić.

Źródło: NVIDIALeave a Comment