Obawiając się poważnych powikłań związanych z COVID-19, niektórzy ludzie szukają rozwiązania chirurgicznego

Od początku pandemii szybko stało się jasne, że niektórzy ludzie odczują gniew COVID-19 w znacznie większym stopniu niż inni.

Osoby starsze, chorzy na raka i osoby z osłabionym układem odpornościowym ucierpiały bardziej niż cała populacja.

Osoby otyłe lub z poważną nadwagą również ponoszą surowsze konsekwencje zdrowotne związane z COVID-19.

Teraz więcej z nich udaje się na salę operacyjną na operację bariatryczną, aby zmniejszyć to ryzyko.

„Dzisiaj czuję się niesamowicie” – powiedziała Miranda Slowey, matka trójki dzieci z Buzzards Bay. „Mam dużo pewności siebie, której nigdy nie miałam”.

Do tej pory Slowey stracił ponad 100 funtów.

Częścią jej motywacji do operacji był strach przed COVID-19 i tym, jak może on niszczyć osoby z nadwagą.

„To po prostu dało mi pobudkę” – wyjaśnił Slowey. „Ponieważ była to choroba współistniejąca i była poważna!”

Według Centers for Disease Control, pacjent z COVID z BMI 30 lub wyższym jest trzykrotnie bardziej podatny na przyjęcie do szpitala, dwa razy bardziej narażone na niewydolność oddechową.

„Jest bardzo jasne, że otyłość wiąże się ze zwiększoną zachorowalnością i śmiertelnością z powodu COVID” – dodał dr. Madhu Siddeswarappa z Beth Israel Deaconess Hospital-Plymouth, który przeprowadził operację Sloweya.

Wszystko to przestraszyło Slowey i sprawiło, że pomyślała, że ​​musi zrobić coś dla swoich dzieci – i coś dla siebie.

– Potrzebowałem pomocy – powiedział Slowey. „W końcu zdałem sobie sprawę, że dieta jojo, którą próbowałem samodzielnie przez lata, nie działa na mnie i musiałem trochę przełknąć dumę i sięgnąć po pomoc.

Pomoc przyszła w postaci operacji bariatrycznej. „Zmniejszasz rozmiar żołądka do węższego lub mniejszego rozmiaru” – wyjaśnił dr. Siddeswarappa. „Zgubisz wagę, a także będziesz w stanie utrzymać tę wagę przez długi czas, nawet przez resztę swojego życia”.

Nie dziwi się, że coraz więcej osób poszukuje teraz tej procedury.

„To nie ma sensu. To stworzyło większą świadomość wśród ludzi. Na własne oczy widzieli, jak zły COVID wpłynął na osoby z chorobliwą otyłością”.

Dr. Souheil Adra, dyrektor medyczny programu odchudzania w Beth Israel Deaconess Hospital-Milton, powiedział, że odchudzanie przynosi dodatkowe korzyści.

„Tak więc są zainteresowani z powodu COVID i strachu przed COVID, ale to również pomoże im lepiej radzić sobie z cukrzycą. . . ciśnienie krwi, wszystkie te inne warunki ”.

Obaj lekarze podkreślili, że czynniki ryzyka operacji są bardzo niskie, zwłaszcza w porównaniu z ryzykiem COVID związanym z otyłością.

„Niestety, mieliśmy kilku pacjentów, którzy mieli kilku członków rodziny, którzy rozważali to, ale nigdy go nie dostały i ulegli COVID” – dr. powiedziała Adra.

Miranda Slowey czuje się jak nowa osoba i tylko żałuje, że nie zrobiła tego wcześniej.

„Rób lepiej dla siebie. Twoje zdrowie ma znaczenie. Wasze dni na Ziemi mają znaczenie i czasami to przeoczamy i przyjmujemy rzeczy za pewnik, a nasze zdrowie jest jednym z nich.

Otyłość wiąże się z wyższymi wskaźnikami raka piersi, okrężnicy i prostaty, więc obaj lekarze powiedzieli, że to kolejna korzyść z operacji bariatrycznej.

Aby kwalifikować się do tej operacji, pacjent musi mieć BMI powyżej 40, chyba że ma schorzenia, które można poprawić poprzez utratę wagi, takie jak choroba serca lub cukrzyca.

Pobierz BEZPŁATNA aplikacja Boston 25 News za najświeższe powiadomienia o nowościach.

Śledź Boston 25 News na Facebook oraz Świergot. | Oglądaj wiadomości Boston 25 TERAZ

Leave a Comment