Ofiara wypadku w Clarendon Hills Metra została zidentyfikowana jako Christina Lopez, 72 lata, z Downers Grove; Rozkład jazdy pociągów BNSF wraca do normalnego piątku

CLARENDON HILLS, il. (WLS) – Rodzina 72-letniej kobiety z Downers Grove, nazwanej katastrofą Metra w Clarendon Hills, która zabiła ją „możliwe do uniknięcia”.

Christina Lopez zginęła, a cztery inne osoby zostały ranne w wypadku z ciężarówką skrzyniową w środę rano w godzinach szczytu.

W aktualizacji w czwartek po południu Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu potwierdziła, że ​​Lopez został wyrzucony z okna pociągu podczas wypadku. Władze powiedziały, że nadal badają, dlaczego ciężarówka była na torach.

NTSB planuje opublikować wstępny raport w ciągu dwóch tygodni po zebraniu materiału z pobliskich kamer wideo oraz relacji świadków. Pełne dochodzenie może potrwać do 18 miesięcy.

„Jest tu wiele informacji i chcemy mieć pewność, że otrzymamy je dobrze” – powiedział wiceprzewodniczący NTSB Bruce Landsberg.

NTSB przekazuje aktualne informacje na temat dochodzenia w sprawie awarii Metra

Zięć Lopeza, Jeff Klonowski, przemawiał na konferencji prasowej w czwartek i powiedział, że Lopez była „niesamowitą” kobietą, która przeszła na emeryturę z trzema córkami

„Chcemy uzyskać odpowiedzi, ale co ważniejsze, chcemy pomóc, aby żadna rodzina nie musiała ponownie przechodzić przez tę tragedię” – powiedział Klonowski. “To nie musiało się zdarzyć.”

Rodzina Lopeza powiedziała, że ​​wciąż walczy z nagłą stratą.

„To szok” – powiedział Klonowski. „To znaczy, nikt się tego nie spodziewa. To tragedia, której nikt nie powinien znosić”.

Wypowiada się rodzina ofiary katastrofy Metra

Lopez zginął w drodze na spotkanie z siostrą. To była przejażdżka pociągiem z Downers Grove, którą często wybierała bez zastanowienia.

„To był dla niej bardzo rutynowy poranek, z pewnością” – powiedział Klonowski. “Dzieci będą za nią tęsknić, rodzina będzie za nią tęsknić. To będzie trudny czas, ale przejdziemy przez to.”

Ciężarówka zapala się po uderzeniu przez pociąg Metra

Lopez mieszkała w Chicago przez większość swojego życia, nawet przez kilka lat pracowała jako konserwator w ABC7. Przeprowadziła się do Downers Grove zaledwie kilka lat temu, aby spędzać więcej czasu z trzema córkami i wnukami.

„Była spoiwem dla rodziny” – powiedział Klonowski.

Większość dalszej rodziny właśnie spędziła razem Dzień Matki, ostatnie wspomnienie, które ma teraz o wiele większe znaczenie.

„Niewiele wiedzieliśmy o błogosławieństwie tego czasu, który mieliśmy razem i jesteśmy za to bardzo wdzięczni” – powiedział Klonowski.

Gdy rodzina nadal pogrąża się w żałobie, proszą o odpowiedź wioskę Clarendon Hills.

Mieszkańcy skarżyli się na budowę na tym skrzyżowaniu, a niektórzy uważają, że ciężarówka mogła utknąć na tych torach prowadzących do wypadku.

„Ze wszystkiego, co słyszałem, to był wypadek, który miał się wydarzyć” – powiedział Steven Jambois, prawnik reprezentujący rodzinę Lopeza. „Ruch z powodu budowy na tym skrzyżowaniu był tak spowolniony, że ludzie byli w niebezpieczeństwie dość często”.

W oświadczeniu w czwartek po południu Village of Clarendon Hills powiedział, że pociąg uderzył w „ciężarówkę skrzyniową, która została zatrzymana z powodu niektórych doniesień o problemach z silnikiem na przejściu”.

W międzyczasie rodzina Lopez przypomina innym, aby nie brać życia za pewnik.

Kobieta zabita w katastrofie Metra była „klejem dla rodziny”

„Wszyscy powinniśmy być wdzięczni za czas, który mamy” – powiedział Klonowski. „Czas jest towarem, którego po prostu nie można uzyskać więcej”.

NTSB prowadzi teraz śledztwo po tym, jak Lopez zginął, a dwóch innych pasażerów i dwóch pracowników BNSF zostało rannych w wypadku na skrzyżowaniu Prospect Avenue. Wszystkie obrażenia zostały opisane jako drobne.

„Wszyscy z Metra i BNSF Railway są zdruzgotani tą śmiercią i będziemy pracować ramię w ramię z NTSB, aby dowiedzieć się, co się stało” – powiedział rzecznik Metra Michael Gillis.

Incydent sprawił, że poranek był chaotyczny i przerażający dla wielu osób dojeżdżających do pracy i ludzi mieszkających w centrum miasta.

POWIĄZANE: 3 zabitych po wykolejeniu się pociągu Amtrak z Chicago w Montanie: urzędnicy

John Johnson usłyszał pociąg Metra ze swojego patio w środę rano.

„Słyszałem, jak leżał na klaksonie, a nie jak na normalnym przejeździe kolejowym, po prostu na nim leżał, a potem usłyszałem huk powietrza uwalnianego z hamulca awaryjnego” – powiedział Johnson. „Dajemy nam całe życie – ile to będzie lat? Nie wiemy. Po prostu żal mi ofiary i jej rodziny”.

Wyglądało na to, że wypadek miał miejsce, gdy ciężarówka utknęła na torach, gdy pociąg Metra zbliżał się do Clarendon Hills.

Urzędnicy Metra informują o fatalnym wypadku

Nagranie nagrane przez świadków na miejscu zdarzenia ukazywało początkowy chaos pociągu przedzierającego się przez ciężarówkę skrzyniową, zanim stanął w płomieniach. Świadek Tom Zurgot powiedział, że był w samochodzie tuż za ciężarówką.

„Nagle zobaczyłem, jak trzej faceci w ciężarówce wyskakują tak szybko, jak tylko mogą, a potem pociąg po prostu uderza w niego czołowo z pełną prędkością” – powiedział Zurgot. „To było szokujące… widzisz filmy z pociągami zderzającymi się z samochodami przez cały czas, ale potem widzisz to na żywo i widzisz ciężarówkę podniesioną w powietrze i pchniętą na około 100 stóp”.

Mężczyźni w tej ciężarówce ewakuowali się bez obrażeń.

Eksplozja wypadku nastąpiła zaledwie kilka kroków od osób dojeżdżających do pracy na przystanku Metra.

„Jestem trochę zaniepokojony moimi dziećmi, rodziną i przyjaciółmi, którzy przez cały czas tu przechodzą” – powiedział Odd Joergenrud. „Myślę, że zrobili to zbyt wąsko i zbyt łatwo jest zatrzymać ruch. I bardzo łatwo jest winić wszystkich kierowców, że są zbyt blisko siebie, ale kiedy przejście porusza się tak wolno, jak teraz, to tworzy sytuacje ”.

Chopper7 nad śmiertelną awarią Metra

Rzecznik Metry powiedział, że to drugi wypadek, w którym zginął pasażer w historii Metry. Pierwszy śmiertelny wypadek miał miejsce we wrześniu w Chicago. 17, 2005, kiedy dwóch pasażerów zginęło w wypadku na linii Rock Island District w pobliżu 47th Street Bridge.

„Wagon z taksówką, który prowadził pociąg, miałby przednią kamerę, która zostanie pobrana” – powiedział Gillis.

Nie jest jasne, czy będzie cytowany kierowca ciężarówki.

Podczas gdy NTSB pozostanie na skrzyżowaniu przez noc do rana, Metra powiedział, że linia BNSF powróci do pełnego cotygodniowego kursu w piątek rano, w tym przystanek Clarendon Hills.

Oświadczenie Village of Clarendon Hills w sprawie wypadku pociągu na trasie Prospect Crossing

11 maja pociąg zderzył się z ciężarówką, która utknęła z powodu kilku doniesień o problemach z silnikiem na przejściu. Trzech pasażerów na pokładzie ciężarówki wyszło z ciężarówki i udało się bezpiecznie. Jeden pasażer w pociągu zginął. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) prowadzi pełne dochodzenie z pomocą policji Metra i policji Clarendon Hills.

Ze względu na aktywne miejsce dochodzenia i uszkodzenia sprzętu bezpieczeństwa, przejście na Prospekcie jest zamknięte dla ruchu pieszego i samochodowego. Ekipy naprawcze BNSF są na miejscu, a naprawy mają zostać zakończone i przetestowane jutro rano. Przeprawa może następnie zostać ponownie otwarta dla ruchu, gdy tylko zostanie zatwierdzona przez NTSB. NTSB nie jest obecnie w stanie przedstawić nam szacunków. Pracownicy wioski odbywają całodobowe spotkania z NTSB, BNSF i Metra w celu ułatwienia dochodzenia i przywrócenia śródmieścia do stanu funkcjonalnego, w tym możliwych środków, takich jak ponowne otwarcie przejścia dla pieszych. Wioska dostarczy zaktualizowany harmonogram, gdy tylko będzie dostępny.

Załogi zostały wysłane z Comcast w celu przywrócenia połączenia z mediami po tym, jak zezwolono im na dostęp do serwisu dziś rano. Serwis może być nieregularny, ponieważ finalizują naprawy. Skontaktuj się z firmą Comcast, jeśli nadal występują przerwy w działaniu.

Departament Transportu stanu Illinois w tej okolicy jest wstrzymany. Początkowo oczekiwano, że budowa na skrzyżowaniu zostanie zakończona w tym tygodniu po opóźnieniach spowodowanych pogodą i harmonogramem. Harmonogram tego zakończenia jest napływający, jednak Wioska współpracuje z odpowiednimi stronami, aby znaleźć również sposób na przyspieszenie ulepszeń.
Dziękujemy za cierpliwość, ponieważ wszystkie strony przechodzą przez ten proces.

Oświadczenie dyrektora generalnego Metra, Jamesa Derwińskiego

Metra i wszyscy jej pracownicy pragną przekazać nasze kondolencje i najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie Christiny Lopez, która tragicznie straciła życie podczas wczorajszego wypadku w Clarendon Hills. Uważamy, że pasażerowie Mojej Metry są częścią naszej rodziny, a nasza rodzina przeżywa żałobę razem z Twoją. Jesteśmy zaangażowani we wspieranie NTSB w dochodzeniu, aby rodzina Christiny Lopez i opinia publiczna miały odpowiedzi, których potrzebują w tym trudnym czasie.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.

Leave a Comment