Opad projektu odwrócenia Roe: Alito informuje o statusie Sądu Najwyższego podczas protestów aborcyjnych

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Sąd Najwyższy Sędzia Samuel Alito pokrótce odniósł się do statusu Trybunału pośród protestów pro-choice po opublikowaniu przez Politico projektu opinii Alito, który uchylił wyrok Roe v. Wade (1973).

Alito przemawiał zdalnie z budynku sądu, przemawiając do tłumu na wydziale prawa Antonina Scalia na Uniwersytecie George’a Masona w czwartek wieczorem. Zarówno Trybunał, jak i sędziowie otrzymali wzmożone bezpieczeństwo w związku z protestami po wydaniu projektu.

„Myślę, że byłoby bardzo pomocne dla nas wszystkich, gdybyśmy osobiście usłyszeli, czy wszyscy dobrze sobie radzicie w tych bardzo trudnych czasach?” pytający zapytany po uwagach Alito, donosił The Washington Post.

Sędzia Sądu Najwyższego Samuel Alito przemawia do publiczności podczas wykładu „The Emergency Docket” w czwartek, września. 30, 2021 w McCartan Courtroom na University of Notre Dame Law School w South Bend, Indiana.
(Michael Caterina / South Bend Tribune przez AP)

„Jest to temat, o którym powiedziałem sobie, że nie zamierzam dzisiaj rozmawiać o, no wiesz – biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności” – odpowiedział Alito.

WIECZÓR POZWALAJĄCY W NAS „WŁADZIĆ MOBIE” NIE ŚCIGAJĄC DEMONSTRATORÓW W DOMACH WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, MÓWIĄ REPUBLIKANI

„Sąd właśnie teraz, dziś rano mieliśmy naszą konferencję, wykonujemy naszą pracę” – dodał sędzia. „Podejmujemy nowe przypadki, zbliżamy się do końca semestru, który jest zawsze gorączkowym okresem, gdy wypowiadamy nasze opinie”.

Czwartkowa konferencja była pierwszym spotkaniem Trybunału po wycieku projektu opinii i po tym, jak prezes John Roberts wszczął śledztwo w sprawie wycieku.

Alito przejrzał harmonogram Trybunału dotyczący zakończenia prac do końca czerwca lub na początku lipca, ale Post zauważył że nie wspomniał o powtarzającym się refrenie, że sędziowie nie zgadzają się co do prawa, ale pozostają osobiście przyjaźni.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych jest widziany przez płot z

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych jest widziany przez ogrodzenie z napisem „Obszar zamknięty” w Waszyngtonie, 11 maja 2022 r. (Zdjęcie: STEFANI REYNOLDS / AFP via Getty Images)
(STEFANI REYNOLDS / AFP przez Getty Images)

„Więc tam właśnie jesteśmy” – podsumował.

Roberts Potwierdzony W zeszłym tygodniu projekt opinii sędziego Samuela Alito w sprawie Dobbs przeciwko. Organizacja Zdrowia Kobiet w Jackson była autentyczna – chociaż projekt pochodzi z lutego i nie reprezentuje bieżącej ani ostatecznej opinii Trybunału. W projekcie Alito pokonuje Roe v. Wade, która obala prawa stanowe w całym kraju i pozwala stanom ponownie tworzyć własne przepisy dotyczące aborcji.

PRZECIEK Z SĄDU NAJWYŻSZEGO POTWIERDZA RUTH BADER GINSBURG OSTRZEŻENIE PRZED ROE V. WADE

W następstwie historycznego przecieku protestujący pro-choice zaatakowali domy sędziów Sądu Najwyższego, z masowa demonstracja przed domem Alito w poniedziałek wieczorem. Wielokrotnie atakowali także domy sędziów Bretta Kavanaugh i Amy Coney Barrett. Niektórzy nawet protestowali poza rezydencją Robertsachociaż szef sprawiedliwości podobno nie popiera obalenia Roe.

Protesty również miały pikietowany dom przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Kalifornii, która ma 100% ocen w grupie aktywistów pro-choice NARAL Pro-Choice America.

Protestujący w domu sędziego Sądu Najwyższego Samuela Alito

Protestujący w domu sędziego Sądu Najwyższego Samuela Alito
(Fox News)

Działacze ukierunkowane kościoły rzymsko-katolickie za protesty w ostatnią niedzielę i wandali celował w kościół w Boulder w stanie Kolorado, w zeszłym tygodniu malowanie sprayem „zakazuje naszych ciał” i „moje ciało, mój wybór” na budynku.

W przemówieniu Alito szczegółowo przeanalizował tekstalizm ustawowy i powtórzył swój sprzeciw wobec sędziego Neila Gorsucha, który napisał opinię większości w sprawie. Bostock przeciwko Hrabstwo Clayton (2020)w którym Trybunał orzekł, że zakazy dyskryminacji ze względu na płeć mają zastosowanie do dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową.

Protestujący w domu sędziego Sądu Najwyższego Samuela Alito

Protestujący w domu sędziego Sądu Najwyższego Samuela Alito
(Fox News)

Alito nazwał Gorsucha „kolegą i przyjacielem”, mówiąc, że cieszy się, że ma go na Dworze. Jednak powtórzył swój pogląd, że opinia Gorsucha jest „moim zdaniem nie do obrony”. Alito zauważył, że koncepcja tożsamości płciowej była nieznana w czasie, gdy Kongres uchwalił ustawę o prawach obywatelskich z 1964 r. i że Kongres nie uchwaliłby ustawy, gdyby ustawodawcy wiedzieli, że będzie to interpretowane w ten sposób. „Mogło nie dostać ani jednego głosu” – powiedział.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Zjadliwy sprzeciw Alito w Bostocku ostrzeżony że orzeczenie naruszyłoby wolność religijną, wolność słowa, prywatność i bezpieczeństwo. Zdaniem Gorsucha orzeczenie dotyczy tylko prawa pracy.

Leave a Comment