Opinia | Co mówi o GOP wściekłość Tuckera Carlsona na Kevina McCarthy’ego z powodu wycieku audio?

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Jeszcze raz, wyciekł dźwięk uchwycił przywódcę mniejszości, Kevina McCarthy’ego, prywatnie przyznającego się do prawdy o niebezpieczeństwach stwarzanych przez Donalda Trumpa i ruch MAGA. Tylko tym razem przeciek wywołał (niejako) furię Tuckera Carlsona.

W najnowszej odsłonie California Republican zmartwiony tuż po powstańczej przemocy, którą sojusznicy Trumpa w Izbie mogą podżegać do przemocy przeciwko innym prawodawcom. To przychodzi po dźwięk wyciekł McCarthy sugeruje, że mógłby wezwać Trumpa do rezygnacji z powodu próby zamachu stanu.

W obu przypadkach McCarthy nigdy nie działał na podstawie swoich obaw. To odradza znajomy argument komentatorów: Republikanie w pełni rozumieją zagrożenie, jakie stwarza Trump, ale są… zbyt tchórzliwy cokolwiek z tym zrobić.

To częściowo prawda, ale pomija inną część historii. Mówię o stopniu, w jakim Republikanie powstrzymywali się od pociągania Trumpa i jego sojuszników do odpowiedzialności za ich zbrodnie przeciwko demokracji cyniczne cele instrumentalnejako akt afirmatywny, mający na celu osiągnięcie konkretnego celu: Utrzymanie zaangażowania swoich wyborców i koalicji GOP.

Gniewna tyrada Carlsona w Fox News o McCarthy we wtorek wieczorem pomaga zilustrować kontury tego. Tym, co rozwścieczyło Carlsona, była sugestia McCarthy’ego na audio że Twitter powinien był odwołać przedstawicieli GOP. za handel retoryką, która może skutkować przemocą.

„Czy oni też nie mogą zabrać swoich kont na Twitterze?” — zastanawiał się głośno McCarthy.

„Kevin McCarthy jest marionetką Partii Demokratycznej!” ryknął! Carlson w odpowiedzi.

Carlson ostro skrytykował McCarthy’ego za to, że chce, aby firmy zajmujące się mediami społecznościowymi „cenzurowały” morze konserwatywni republikanie ”. Wezwał konserwatystów do „zbierania się”, aby uniemożliwić McCarthy’emu zostanie następnym mówcą w Izbie, mówiąc, że nie powinni być „zadowoleni” z jego „przywództwa”:

Kluczem jest tutaj wysiłek Carlsona, by zmobilizować konserwatywnych wyborców przeciwko przywództwu GOP, aw szczególności McCarthy’emu. To może się nie udać – wydaje się, że McCarthy ma solidne poparcie na konferencji GOP – ale musi się martwić próbami zwrócenia przeciwko niemu milionów wyborców Trumpa pod zarzutem nielojalności wobec Trumpa i ruchu MAGA.

Wydaje się, że McCarthy odkrył wkrótce po zamieszkach na Kapitolu, że aby uniknąć antagonizowania lub zrażania tych wyborców, musi przede wszystkim powstrzymać się od traktowania tego wydarzenia jako niezwykle poważnego momentu wymagającego poważnej reakcji politycznej.

Nie tak myślał McCarthy na początku. Zdrajcą Trumpa, którym jest, początkowo wydawał się naprawdę przerażony przerażającą i śmiertelną przemocą oraz możliwością, że nadejdzie ich więcej.

Na przykład na najnowszy dźwięk, McCarthy powiedział kilka dni po ataku, że skrajnie prawicowi prawodawcy „narażają ludzi na niebezpieczeństwo” poprzez ataki zapalające na Rep. Liz Cheney (R-Wyo.) Za myślenie, że Trump powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za przemoc. McCarthy również wydawał się szczerze wstrząśnięty tym, że buntownicy przynieśli „linę” i liczbą republikanów, którzy wzięli udział w wiecu.

Niedługo potem, oczywiście, McCarthy zdał sobie sprawę ze swojego błędu i spędził ostatni rok na minimalizowaniu i pomaganiu w ukrywaniu tych wydarzeń. To jest powszechnie potępiane jako tchórzostwo, z roszczenie zwykle jest że przywódcy GOP chcieliby, aby Trump zniknął, ale nie powiedzą tego:

Ale to nie może być cała historia. Jasne, republikanie boją się odwetu ze strony Trumpa i jego wyborców, jeśli potraktują Jana. 6 jako przestępstwo przeciwko państwu.

Ale może tu dziać się coś bardziej strategicznego: świadoma decyzja o: aktywnie bagatelizować i ukrywać winę Trumpa. To jest akt afirmatywny, sposób na pozytywny odwołać się do bazy Trumpa. W tym rozumieniu Republikanie nie chcą, aby Trump zniknął; mogą chcieć, żeby raz na jakiś czas to stonował, ale wiedzą też, że jego patologie pomagają utrzymać energię wyborcom w koalicji GOP.

Jak inaczej wytłumaczysz to, gdy Sen. Lindsey O. Graham (RSC) wyraźnie deklaruje że Republikanie nie powinni podążać za wskazówkami Cheneya, ponieważ GOP „nie może się rozwijać” bez Trumpa? Albo kiedy RNC oficjalnie cenzuruje Cheney jako oświadczenie o zasadzie partyjnej i potwierdza, że ​​Jan. 6 stanowiło „uprawniony dyskurs polityczny?”

To stara historia w polityce republikańskiej. Raz za razem republikańskie i konserwatywne elity mrugnął do ekstremizmu lub aktywnie go wspierał w swoich szeregach mobilizować masy polityczne, od tolerancji spiskowców Johna Bircha do objęcia sen. Czarownica Joego McCarthy’ego poluje na żartobliwe sprzeciwianie się „praw stanowych” przeciwko likwidacji białej supremacji.

Nicole Hemmer, autorka „Partyzanci”, „Nowa historia GOP, odnotowuje tutaj kluczowe napięcie. Po tolerowaniu takich skrajności, elity te czasami próbowały usunąć je z ruchu konserwatywnego.

Ale elity często spotykały się z ekstremalnym ciosem, mówi Hemmer. Doprowadziło ich to do uświadomienia sobie, że „nie można oczyścić swojej bazy”, ponieważ „GOP potrzebuje tych ludzi do wygrania wyborów” i „tam jest energia w partii”.

W tym sensie, jak zauważa Hemmer, McCarthy radzi sobie w tej sytuacji i ataki Carlsona na niego z powodu jego postrzeganego potknięcia się o Jan. 6 poważnie, nie są poza historyczną normą dla GOP.

„McCarthy miał prawdziwą, instynktowną reakcję na wydarzenia Jana. 6, „Hemmer mi powiedział. Ale dodała: „Republikanie, którzy wskazali na Jana. 6 i powiedział: „to jest oburzenie”, znaleźli się w środku dość przytłaczającej reakcji”.

W rezultacie, jak zauważył Hemmer, McCarthy „bardzo szybko dowiedział się, że baza nie ma problemu z Janem. 6, ”prowadząc Republikanów do„ dalszego bagatelizowania ”tych okropności.

Możesz nazwać to „tchórzostwem”, jeśli chcesz. Mówię, że jest o wiele gorzej.

Leave a Comment