Pasażer Metra BNSF zginął po tym, jak pociąg uderzył w ciężarówkę w Clarendon Hills; 4 rannych w wypadku

CLARENDON HILLS, il. (WLS) – Pasażer Metry zginął, a cztery inne osoby zostały ranne po tym, jak pociąg BNSF uderzył w ciężarówkę w Clarendon Hills w środę rano.

Rzecznik Metry, Michael Gillis, powiedział, że oprócz jednego pasażera, który zginął, w wypadku na skrzyżowaniu Prospect Avenue rannych zostało dwóch innych pasażerów i dwóch pracowników BNSF. Wszystkie obrażenia zostały opisane jako drobne.

„Wszyscy z Metry i BNSF Railway są zdruzgotani tą śmiercią i będziemy pracować ramię w ramię z NTSB, aby dowiedzieć się, co się stało” – powiedział Gillis.

Ciężarówka zapala się po uderzeniu przez pociąg Metra

Władze nie ujawniły tożsamości kobiety, która została zabita, ale okazało się, że została wyrzucona z wnętrza pociągu, gdy uderzył w ciężarówkę.

Incydent sprawił, że poranek był chaotyczny i przerażający dla wielu osób dojeżdżających do pracy i ludzi mieszkających w centrum miasta. Doprowadziło to również do przerw w świadczeniu usług na BNSF, a usługa została na razie zawieszona.

„To była najbardziej przerażająca rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział Commuter Tim French.
Wyglądało na to, że wypadek miał miejsce, gdy ciężarówka utknęła na torach, gdy pociąg Metra zbliżał się do Clarendon Hills.

Urzędnicy Metra informują o fatalnym wypadku

Nagranie nagrane przez świadków na miejscu zdarzenia pokazuje początkowy chaos tego pociągu przedzierającego się przez ciężarówkę skrzyniową, zanim stanął w płomieniach. Świadek Tom Zurgot powiedział, że był w samochodzie tuż za ciężarówką.

„Nagle zobaczyłem, jak trzej faceci w ciężarówce wyskakują tak szybko, jak tylko mogą, a potem pociąg po prostu uderza w niego czołowo z pełną prędkością” – powiedział Zurgot. „To było szokujące… widzisz filmy z pociągami zderzającymi się z samochodami przez cały czas, ale potem widzisz to na żywo i widzisz ciężarówkę podniesioną w powietrze i pchniętą na około 100 stóp”.

Mężczyźni w tej ciężarówce ewakuowali się bez obrażeń. Urzędnicy Metra powiedzieli, że czterech innych w pociągu również odniosło drobne obrażenia, w tym dwóch pracowników Metry.

„Wszyscy z Metra i BNSF Railway są zdruzgotani tą śmiercią i będziemy pracować ramię w ramię z NTSB, aby dowiedzieć się, co się stało” – powiedział rzecznik Metra Michael Gillis.

Eksplozja wypadku nastąpiła zaledwie kilka kroków od osób dojeżdżających do pracy na przystanku Metra.

„Wszędzie latały szczątki, a potem zobaczyliśmy, jak ciężarówka po prostu się obraca i eksploduje” – powiedział French.

Chopper7 nad śmiertelną awarią Metra

Na tym przystanku na wzgórzach Clarendon trwa budowa od około roku, ponieważ budowana jest nowa stacja. Dojeżdżający do pracy uważają, że budowa mogła utknąć ciężarówkę na tych torach.

„Myślę, że to, co prawdopodobnie się stało, czyli to, co robili wszyscy inni, to to, że dotrzesz do tej wargi i musisz przejść przez to naprawdę powoli” – powiedział French – „i to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których kierowca ciężarówki siedział tam. “

Metra nie potrafiła powiedzieć, ile osób było w tym pociągu w tym czasie, ale potwierdziła, że ​​nie był to pociąg ekspresowy.

Metra powiedział, że pasażerowie mogą skorzystać z Union Pacific West Line jako alternatywy i mogą zadzwonić do RTA pod numer (312) 836-7000 w celu uzyskania pomocy w podróży.

Metra powiedział, że pociągi BNSF planują zatrzymać się na stacji Clarendon Hills w środę wieczorem, aby pasażerowie mogli odebrać samochody, które zostały pozostawione na stacji w środę rano, ale pasażerowie nie będą mogli wejść na pokład.

Metra powiedział również, że linia BNSF będzie działać w sobotę w czwartek. Nie będzie usług ekspresowych, a pociągi nie będą się zatrzymywać na stacji Clarendon Hills.

Rzecznik Metry powiedział, że to drugi wypadek, w którym zginął pasażer w historii Metry. Pierwszy śmiertelny wypadek miał miejsce we wrześniu w Chicago. 17, 2005, kiedy dwóch pasażerów zginęło w wypadku na linii Rock Island District w pobliżu mostu 47th Street.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.

Leave a Comment