Pięć dań na wynos z wtorkowych wyborów

Najważniejszym pytaniem, jakie pojawiło się we wtorkowych prawyborach, było to, czy Demokratom uda się nakłonić republikańskich wyborców do wyboru słabych kandydatów w wyborach powszechnych.

W Illinois największa i najbardziej trwała inwestycja Demokratów powiodła się, ale w Kolorado Republikanie wybrali kandydatów, którzy nie mieli nominalnego głównego poparcia z drugiego końca korytarza, organizując kilka wyborów powszechnych, które mają być bardzo konkurencyjne.

Gdzie indziej skrajnie prawicowi kandydaci przerobili republikańską politykę w głosowaniu w Illinois, podczas gdy kandydaci, którzy nie mają do czynienia z dochodzeniami etycznymi, osiągnęli zwycięstwo. A specjalne wybory w Nebrasce były znacznie bliżej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Oto pięć wniosków z wtorkowych zawodów w ośmiu stanach.

Demokraci ustalili, że o wiele łatwiej jest wygrać wybory powszechne, jeśli potrafi się wybrać przeciwnika – zwłaszcza jeśli ten przeciwnik jest skrajnie prawicowym Republikaninem, którego łatwo można przedstawić jako ekstremistę.

Tak więc w Kolorado i Illinois próbowali pomóc takim kandydatom.

Takie wtrącanie się nie jest zjawiskiem nowym – zyskało na znaczeniu w wyścig Senatu Missouri 2012 – ale Demokraci wykorzystali w tym roku ryzykowną strategię, aby wesprzeć szereg niedofinansowanych skrajnie prawicowych kandydatów w listopadzie przeciwko faworytom establishmentu republikańskiego, których postrzegano jako większe zagrożenie dla Demokratów.

We wtorek Demokraci dowiedzieli się, że można podnieść wadliwego Republikanina, jeśli ma już działającą kampanię, ale nie mogą zrobić nic prawie z niczego.

W Illinois, gubernator. JB Pritzker, miliarder Demokrata, wydał 35 milionów dolarów, aby powstrzymać burmistrza Richarda C. Irvina z Aurory, umiarkowanego republikanina, promując jednocześnie Darrena Baileya, skrajnie prawicowego senatora stanowego, który kiedyś obiecał wyrzucić Chicago z tego stanu.

Pan. Bailey prowadził kampanię od ponad roku i miał swojego patrona-miliardera, konserwatywnego megadonora Richarda Uihleina. Pan. Pritzker wykonał świetną robotę, wybijając pana. Irvin, że burmistrz umieścił odległą trzecią, ponad 40 punktów procentowych za panem Baileya.

„Dzisiaj JB Pritzker wygrał prawybory republikanów na gubernatora tutaj w Illinois” – Mr. – powiedział Irvin w przemówieniu koncesyjnym. „Wydał historyczną sumę pieniędzy, aby wybrać swojego republikańskiego przeciwnika i życzę dobrze Darrenowi Baileyowi”.

Ale ta sama taktyka nie zadziałała w Kolorado, gdzie mroczna grupa Demokratów wydała prawie 4 miliony dolarów na atakowanie Joe O’Dea, dyrektora budowlanego, który popiera niektóre prawa do aborcji, jednocześnie próbując pomóc Ronowi Hanksowi, skrajnie prawicowemu przedstawicielowi stanu, który nie wydał nic na reklamę telewizyjną.

Pan. Wytarta kampania Hanksa zebrała zaledwie 124 000 dolarów – marne grosze, które w wielu miejscach ledwo mogą zapłacić za konkurencyjny wyścig stanowy. Pan Demokraci nie mógł się powstrzymać przed podniesieniem. Chętny do zwycięstwa, jeśli nie mógł się powstrzymać.

Pan. O’Dea teraz myśli, że da Demokratom z Kolorado to, czego się obawiali: konkurencyjny konkurs w wyborach powszechnych przeciwko senatorowi Michaelowi Bennetowi, który prywatnie powiedział ludziom, że jego rasa będzie trudna.

Od wyborów w Gruzji ponad miesiąc temu republikańscy wyborcy w prawyborach nie odrzucili ostatecznie listy zaprzeczających wyborom w 2020 r. – ale te konkursy zostały zabarwione przez nieudaną próbę zemsty na rządzie byłego prezydenta Donalda J. Trumpa. Brian Kemp i sekretarz stanu Brad Raffensperger.

W dwóch stanowych wyścigach w Kolorado Republikanie mieli wybór między kandydatem, który zaakceptował wynik wyborów w 2020 roku, a jednym lub kilkoma, których kampanie były animowane przez odrzucenie legitymacji zwycięstwa Josepha R. Bidena Jr.

W obu przypadkach wyborcy wybierali kandydata przywiązanego do rzeczywistości.

W wyścigu do Senatu, panie O’Dea zaakceptował wyniki wyborów, natomiast pan. Hanks oparł swoją kampanię na zaprzeczaniu im. W nagraniu wideo zapowiadającym jego ubiegłoroczną kampanię, pan. Hanks strzelił z pistoletu w coś, co wyglądało na kserokopiarkę oznaczoną jako maszyna do głosowania Dominium.

A w prawyborach republikanów na sekretarza stanu Tina Peters, urzędniczka hrabstwa Mesaktóra jest postawiona w stan oskarżenia w związku z planem znalezienia dowodów na to, że wybory w 2020 r. były sfałszowane, zajęła trzecie miejsce w konkursie, w którym była najbardziej znaną kandydatką.

SM. Peters i zdobywca drugiego miejsca, Mike O’Donnell, który również promował kłamstwa w 2020 roku, połączyli się, aby zdobyć większość głosów, ale obaj znaleźli się daleko za Pam Anderson, długoletnią urzędniczką w wyborach lokalnych.

Rasy w Kolorado nie są symbolem republikańskich wyborców w całym kraju. W Illinois, panie Bailey i reprezentantka Mary Miller, którzy odmówili zaakceptowania wyników z 2020 roku, szli po zwycięstwo w swoich prawyborach. Republikanie z Nowego Jorku oddali prawie dwie trzecie swoich głównych głosów na gubernatora przedstawicielowi Lee Zeldinowi i Andrew Giulianiemu, którzy również podają w wątpliwość wyniki.

Pan. Bailey, świeżo upieczony republikański kandydat na gubernatora stanu Illinois, nie tylko pokonał grupę lepiej finansowanych kandydatów (z dużą pomocą pana Pritzkera). Jego poły płaszcza sięgały wzdłuż kart do głosowania, by podnieść grupę podobnie myślących konserwatystów.

W całym środkowym i południowym Illinois znaki głosiły „Trump-Bailey-Miller”, podkreślając sojusz między byłym prezydentem, panem. Bailey i panią Młynarz. Kongresmenka, która przeprosiła rok później czyniąc aprobujące odniesienie do Hitlerawygrała swoją pierwotną walkę z reprezentantem Rodneyem Davisem po tym, jak obaj zostali wciągnięci razem do dystryktu.

W dół do głosowania, panie osobisty prawnik Baileya i towarzysz kampanii w podróży, Thomas DeVore, prowadził Republikańska podstawa prokuratora generalnego nad Steve Kim, byłym pracownikiem gubernatora. Jima Edgara.

Kilku Panów Baileya wybiera w stanowych wyścigach legislacyjnych pokonał rywali wspieranych przez pieniądze z kampanii Kennetha Griffina, miliardera z Chicago i głównego dobroczyńcy Partii Republikańskiej Illinois.

Jeden z panów Wybrani kandydaci Bailey do Illinois House, Bill Hauter, anestezjolog dziecięcy ze szpitala w Peoria, prowadził kampanię na platformie sprzeciwiającej się ograniczeniom zdrowia publicznego w celu powstrzymania pandemii koronawirusa.

Wczesna środa, dr. Hauter przebił się dwucyfrowo w swojej otwartej prawyborach w okręgu Central Illinois przeciwko kandydatowi finansowanemu częściowo z milionów dolarów, pana. Griffin rozprzestrzenił się po całym stanie, aby wspierać umiarkowanych, przyjaznych establishmentowi kandydatów w prawyborach w głosowaniu niższym.

„Mam do czynienia z dużą ilością pieniędzy” Hauter powiedział w wywiadzie podczas kampanii Baileya w zeszłym tygodniu w Lincoln, Ill. „Ale pieniądze nie są motywacją. To nie jest wiadomość, to nie zwolennicy, to nie entuzjazm. To nie wszystkie te rzeczy są ci potrzebne.”

W Nowym Jorku gubernator. Kathy Hochul odparła dwóch rywali. Jej gubernator porucznik, będący w późnej fazie gry, Antonio Delgado, również wystartował.

W innych stanach zwyciężyło kilku członków Kongresu, których uważano za zagrożonych:

  • Reprezentant Michael Guest z Mississippi, republikanin, który był prześladowany przez głosowanie na komisję do zbadania sprawy Jana. 6 atak na Kapitol;

  • Poseł Blake Moore z Utah, republikanin, który sprzymierzył się z senatorem Mittem Romneyem i reprezentantką Liz Cheney, którzy są teraz apostatami ze swojej partii;

  • Przedstawiciel Danny K. Davis z Illinois, demokrata, który ledwo powstrzymał ożywioną kampanię przed postępowym pretendentem.

Senatorowie republikańscy w Oklahomie i Utah również mieli niewielkie problemy ze zdobyciem renominacji.

Ale są linie, których wyborcy nie pozwolą przekroczyć kandydatom. Poseł Steven Palazzo, republikanin z Missisipi, przegrał drugą turę po tym, jak Biuro Etyki Kongresu stwierdziło, że niewłaściwie wykorzystał pieniądze z kampanii, m.in. skierowanie 80 000 $ w stronę domu na nabrzeżu próbował sprzedać.

Pan. Palazzo przypadło w ręce szeryfa Mike’a Ezella.

W Nowym Jorku pani Hochul nigdy nie uważano, że jest w niebezpieczeństwie przeciwko jej dwóm przeciwnikom, jednemu bardziej liberalnemu i jednemu bardziej konserwatywnemu niż ona.

Ale pan Zwycięstwo Delgado było mniej pewne. Stanął przed poważnym wyzwaniem ze strony Any María Archila, byłej działaczki na rzecz praw imigrantów, która wyrobiła sobie nazwisko, konfrontując się z senatorem Jeffem Flake’em w senackiej windzie podczas przesłuchań potwierdzających Sąd Najwyższy dla sędziego Bretta M. Kavanaugha.

Pan. Delgado, który dołączył do pani Administracja Hochula w maju po rezygnacji jego poprzednika w skandalu, nadal trwała około 60 procent głosów w wyścigu trójstronnym.

Niewielu poza Stanem Cornhusker poświęciło dużo uwagi wyborom specjalnym, aby zająć miejsce w Izbie zwolnione przez byłego przedstawiciela Jeffa Fortenberry’ego, kto zrezygnował? po tym, jak został skazany za okłamywanie federalnych śledczych. Powszechnie zakładano, że Mike Flood, republikański senator stanowy, wystartuje we wtorkowych wyborach specjalnych i ponownie w listopadzie.

Ale połączenie konkursu o niskiej frekwencji, nieudolnego wysiłku lokalnych Demokratów i gniewu z powodu decyzji Sądu Najwyższego z zeszłego tygodnia, kończącej konstytucyjne prawo do aborcji, doprowadziło Demokratkę w wyścigu, senator stanowy Patty Pansing Brooks, do chodź w ciągu kilku punktów pana Pan Flood w dzielnicy Trump niesiony dwucyfrowo w 2020 roku.

„Nebraskanie okazali się wysyłać bardzo głośny i jasny komunikat, że dostęp do usług aborcyjnych musi być legalny i chroniony” – powiedziała Jane Kleeb, przewodnicząca Partii Demokratycznej Nebraski. „Możemy i wygramy w czerwonych stanach”.

Pan. Powódź i pani Pansing Brooks zmierzy się ponownie w listopadzie, a obecny gracz znów będzie wielkim faworytem.

Leave a Comment