Pierwsze spojrzenie na „Oni / Oni” Peacocka przedstawia Kevina Bacona i obsadę Conversion Camp Slasher

Krwawe Obrzydliwe Podpalacz recenzja nie zawiera spoilerów.

ten Stephen King renesans kontynuuje współczesną adaptacją jego powieści z 1980 roku, Podpalacz. Biorąc pod uwagę słabą reakcję na adaptację z 1984 roku, prawdopodobnie jest to od dawna spóźnione. Ale prawdziwe pytanie brzmi, czy jest jakaś głębia tematyczna lub narracja, którą można wydobyć pośród obecnego przesycenia i popularności kina superbohaterskiego. Chwila Czuwanie dyrektor Keith Thomas dostaje Podpalacz na energiczny i angażujący początek, to ponowne zobrazowanie ostatecznie nie zapala się.

Ekspozycja jak para Andy (Zac Efron) i Vicky (Sydney Lemmon) nabyła nadprzyrodzone zdolności, dzięki uprzejmości eksperymentu, zostaje przekazana w napisach początkowych. Jedna sekwencja koszmarów później, Podpalacz skacze dziesięć lat do przodu, gdzie Andy i Vicky próbują wychować swoją utalentowaną córkę Charlie (Ryan Kiera Armstrong) i uniknąć wykrycia przez agencję federalną, która miałaby je odzyskać. Jakby nieustanne uciekanie nie było wystarczająco wyczerpujące, Charlie przegrywa walkę o stłumienie swoich rosnących mocy. Wskaż zdarzenie zapalające, które umieszcza rodzinę z powrotem na radarze agencji, narażając ich wszystkich na niebezpieczeństwo.

(od lewej) Vicky (Sydney Lemmon) i Andy (Zac Efron) w Podpalaczw reżyserii Keitha Thomasa.

Scenariusz Halloween zabija skryba Scott Teems, Podpalacz rozkłada się na dwie bardzo różne połówki. Pierwsza połowa buduje dynamikę postaci i ustala emocjonalną stawkę. Andy i Vicky są kochającymi rodzicami, ale mają dwa wyraźnie różne podejścia do rodzicielstwa małego dziecka o ogromnej mocy palnej. Sprzeczne ideały komplikują kontrastujące, ale podobne sposoby, w jakie ich zmniejszone zdolności są słabo przygotowane do wspierania i kontrolowania wątłego powściągliwości Charlie w swoich emocjach, co często prowadzi do katastrofy. Zac Efron wnosi wiele do swojej roli, wykonując dużo ciężkiego podnoszenia w przedniej połowie.

Kiedyś Rainbird (Michael Szarooki) w pełni wpisuje się w równanie, co skłania do bardziej wymagającej akcji zmiany, gdy rodzina jest w biegu, skrypt się wykolei. Wczesne badania moralności i konsekwencji zostają porzucone na rzecz pirotechniki, niestabilnych i nijakich sekwencji akcji oraz słabo renderowanych archetypowych złych w Captain Hollister (Gloria Ruben).

To wszystko jest znacznie niedopracowane. Jest wyraźny łuk przeznaczony dla Rainbirda, znaczące odejście od materiału źródłowego, ale Greyeyes jest żałośnie niewykorzystany. Chwila Podpalacz Chce uczynić Rainbirda imponującym głównym antagonistą, jego czas na ekranie jest zbyt ograniczony, a natrętne dialogi zbyt tajemnicze, aby w pełni uchwycić motywacje i tożsamość.

Michael Greyeyes jako Rainbird w Podpalaczw reżyserii Keitha Thomasa.

Cała tylna połowa zostaje pospiesznie. Rezygnuje z materiału źródłowego na rzecz uproszczonej narracji osadzonej w nieokreślonym, betonowym obiekcie. Centralna wewnętrzna walka zostaje uporządkowana za pomocą prostego montażu. Stałe sceny, główne konfrontacje, emocjonalne korzyści i punkt kulminacyjny pojawiają się tak przypadkowo, że nic z nich nie ląduje. Dobra wola zbudowana w pierwszej połowie zostaje zmarnowana przez dziwne wybory narracyjne i stylistyczne.

Skutkuje to chaotyczną adaptacją, która pociąga za sobą dwie bardzo różne cechy na różnych poziomach rzemiosła. Wygląda na to, że wycięto fragmenty historii, pozostawiając po sobie resztki, które wskazują na coś bardziej interesującego. Jego bohaterowie radzą sobie znacznie silniej, wszyscy mają trochę więcej pracy i czasu na ich rozwój. Antagoniści są napisane tak łagodnie i niejasno, że… Podpalacz rozpada się szybko, gdy narracja próbuje poszerzyć zakres poza przytulną bańkę rodzinną. Pomimo mocnego występu Zaca Efrona, kilka zabawnych zwęglonych zwłok, John Carpenterlepszy wynik i szybkie tempo, Podpalacz kończy się zbyt dokładnym odzwierciedleniem historii Charliego. Obiecujący początek zostaje zniszczony przez pragnienie spalenia wszystkiego.

Podpalacz premiery w kinach i na Peacock 13 maja 2022 roku.

Leave a Comment